Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

clubland

Tento diel celej trilogie je uz taky nejaky nijaky :) Nazval by som to, ze "umely". Od tohoto dielu zacala trapna Troskova umela tvorba. Skoda, ze si pan Troska serie do vlastneho hniezda. Keby bol skutocny vlastenec, tak nemusel vychvalovat zapad a kydat na rodnu krajinu. Na druhej strane to chapem, vladla euforia z prehry komunizmu, ze mozeme cestovat na zapad, hned bolo treba natocit film o tom, ako je na zapade super a u nas na hovno. No prislo vytriezvenie a teraz nam ostali uz len slzy pre plac. P.S. Ta narazka na jedovate mlieko bola totalne od veci. Vtedajsie mlieko bolo mlieko, s dnesnym umelym sa neda ani porovnat. ()

frantisekly

Prvá - talianska tretina filmu bola dobrá. To čo sa stalo s filmom, keď zahrala dychovka a dej sa presunul do Hoštic je niečo nepochopiteľné. Napínalo ma už pri scéne s marxistickou literatúrou, ako cvičebnou pomôckou. Posledné zábery na bobrov na hrádzi zrazili film na úroveň odpadu. Za prvú tretinu filmu tri. ()

megacik

Prvá polovica filmu celkom ujde, ale ten zvyšok je úplná katastrofa. Najviac ma štvali tie nuda-zábery....zábery na obnažené penisy a potom ešte pre istotu jeden detailnejší záber, ak by si ich divák náhodou nevšimol, tak toto by znechutilo fanúšika každej trilógie. Trápne. ()

T.O.M.

Až při sledování trilogie s cizinci jsem si uvědomil, jak velký je rozdíl mezi prvními dvěmi díly, a tím třetím. Zatímco první dva jsou dobře srozumitellné i lidem z cela odlišnéch míst světa a kultur a komediálno je založeno na mezilidských vztezích na malé vesnici, což je všude na světě dost podobné, tak třetí díl je vyloženě politická záležitost, a bez znalostí středoevropské moderní historie je zcela nesrozumitelný. A i když je divák s historií seznámen, nepříjde mu tak komický, jako českému publiku. Je to prostě úplně o něčem jiném. ()

PORTER44

Nejslabší díl série,i přesto se nato nechá dívat,pár dobrých scén a hlášek a na druhou stranu dost zbytečných a trapnějších scén,nezachrání to ani nahotiny na konci. ()

Duffman 97

Kdyby to v televizi neopakovali každý půlrok,tak bych se pár vtipům i zasmál ale protože to neustále opakují tak už je to trapné. ()

Ivousx.y

Začátek v Itálii budiž, to se ještě dalo, ale po návratu do Česka to bylo hrozný. Chybí mi 4. díl, kde naletěli na naivitu, podepsali blbost a celé jejich JZD skončilo na dlažbě a vesničané šli o žebrácké holi a že jim Italové lhali (nebo je dokonce vytunelovali). 3 hvězdy jen proto, že se jakž takž povedl začátek a pár vtipných scén, ale opravdu s přimhouřenýma očima. ()

MrsAngel

Začátek odehrávající se v Itálii super, scéna u večeře mořských potvor, spaní pod přikrývkou v hotelovém pokoji, řízky a basa piv, Kaiser s Dejdarem jako rádoby mafiáni, nepodařený únos. Část v Čechách slabší, dávám průměr. ()

Monicina

Super paródia na typické správanie našincov, ktorí si myslia, že Západ je niečo svetové. Najprv sme sa pchali do* rusom, teraz západu. Skvelé hlášky napr. Keď do Európy, tak hoci aj nahatý. Ako trefné v dnešnej dobe - viď. EU. Troška tu zase výborne opísal našu mentalitu. ()

Clodman

Zdejší pokrytci hodnotí odpadem, ja musím za 4 a pul *. Půlka hlášek zlidověla. Pokud srovnám s filmem, kde se rovněž pracovalo s neherci, např. s Formanovým Černým Petrem, tak tohle jasně vede, ČP absolutně o ničem a dialogy šustí papíre. Hold, pan Troška je prostě nenáviděn, ať natočí cokoliv. Pan Forman je ctěn i kdyby natočil reklamu na léčení hemoroidů. ()

LoneGunman

Zatímco u prvních dvou dílů nelze ignorovat, že si vydobyly de-facto pozici kultu a disponovaly jistým kouzlem, díl třetí už překročil hranici trapnosti neúnosně. Série "Slunce, seno" bohužel pomáhala vytvářet kult "obyčejného člověka" a malé české buraství je zde předkládáno jako charakterový klad. Třetí díl tuto adoraci malosti dovádí k dokonalosti. Být to parodie a obžaloba českého maloměšťáctví, mělo by to smysl. Jenže ona to parodie není! ()

GrooteLulu

Není to klenot světové kinematografie. Vlastně to není ani světové a možná ani kinematografie. Rozhodně to je však klenot. Nejvtíravější komedie mých dětských let na přelomu 90tých let. Neznat ji, znamenalo být jedině cizincem. Tenhle díl mohl za to, že celý národ jel autobusem houfně na dovolenou k moři do Itálie. A předpověděl tu strašně dlouhou dobu, než se aspoň "vyrovnáme" Evropě. ()