Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

rikitiki

Vymazlený vizuál a pocta starým filmům. Jejich milovník si bude libovat ve všech odkazech na černobílé klasiky i na originální postavy, které do vtipně starosvětského pojetí dobře zapadnou. Příběh sice není nic moc, ale tady jde o hlavně o hru s retrem a nostalgií, a ta se vydařila. NA OKRAJ Nelíbí se mi využití počítačově zpracovaného Laurence Oliviera. Něco jiného je, když se do děje zapojí ukázky ze starých filmů, protože jejich tvůrci svými účinkováním dali souhlas, že se budou promítat, dokud o ně bude zájem. Ale počítačově vytáhnout Laurence Oliviera z hrobu a posmrtně ho donutit hrát roli, ke které nedal souhlas, to je pro mě za hranou etiky. ()

anais

Nepopírám, že výtvarná stránka filmu je zajímavá, ani že se tvůrci snažiili poměrně nápaditě těžit z brakové literatury z poloviny 20.století. Narozdíl od filmů Karla Zeman (k jehož filmům přirovnává Sky Captaina třeba T. Baldýnský v Reflexu) mu však chybí jakási poetičnost. Zatímco v Zemanových filmech jsou hrdinové uvrženi do jim nezvyklého prostředí, které je však naplněním jejich nejtajnějších snů, neustále je znovu a znovu překvapuje, a toto nadšení z nově objeveného přenáší i na diváka. Ve Sky Captainovi jsou hlavní hrdinové chladní, nic je nepřekvapí a nevyvede z míry. V důsledku toho, ač jsem byl uchvácen vizuální stránkou a obří roboti mi přišli naprosto úžasní, nedokázal jsem se vcítit do pozice hlavních hrdinu...Abych to už neokecával - naprosto jsem se nudil. Dostavil se jev, který znám jen z karlovarského vestivalu. Při sledování šestého filmu v pozdních nočních hodinách se divák dostane do stavu, kdy chce spát, ale vždy, kdy upadne do stavu spacího, zapadne mu v důsledku krátkého opráku sedadla hlava směrem dozadu, a tímnto prudkým pohybem se opět probudí. Film se tak stává jakýmsi sledem snahy udržet se vzhůru a chápat děj snahy usnout a nemuset se trápit neustálým probuzením. Sky Captain je nuda v hezkém pozlátku. ()

Jinny

Hned po Světu zítřka jsem zadarmo viděla Collateral (ano, vím, že to není fér - ke Světu zítřka, ne k multikinům :)) a byl to úplně jiný zážitek. Přesto Svět zítřka není vůbec zbytečný film, je zábavný, roztomilý a v tom nejlepším slova smyslu hollywoodský. ()

poz3n

Takovej mišmaš z Hvězdnejch válek, Indiana jonese a žánrových klišé starých filmů. Ale mně se to líbilo a musim říct, že poslední scéna je fakt hodně, hodně vtipná. ()

MM11

Snad ze všech záběrů Světa zítřka sálá nadšení a neotřelost. Stejně tak ovšem čouhá dějové minimum, i když konkrétně tady bych se chtěl tvůrců zastat. Kerry Conran (je vidět, že se jedná o jeho srdeční projekt) by podle mě scénář ani dnes neměnil. Jeho zajímá především atmosféra a ideály. Co na tom, že i v době Douglase Fairbankse podobný film světlo světa nespatřil. Co na tom, že Gwyneth Paltrow se nevyrovnala s modrým pozadím a hraje hrozně. A co na tom, že je to naivní pohádka. Film, který byl stvořen z čirého fandovství a při němž si uvědomíte, jak je ta kinematografie úžasná, přičemž budete cítit atmosféru té doby má u mně své jisté. A kdo ho hodnotí podprůměrně, ten se díval zcela určitě špatně. ()

GigaPudding

Zábavný a vtipný dobrodružný film s vkusným vizuálem odkazujícím ke starým klasikám stejně jako herci a jejich výkony. Má to frajera se správnou bradou v hlavní mužské roli, krásnou dámu se správným účesem v hlavní ženské roli, obří roboty, paprskomety, nindžu, dinosaura, vesmírnou loď, šílené vědce a Angelinu s páskou přes oko. :) Takže super :) ()

Pítrs85

Děj je krásně pitomoučkej a naivní, inu jak stvořenej ze 30.-tých let, kam svým vizuálem zapadá. A když už jsem u toho vizuálu, tak to je samozřejmě největší devíza celého filmu, navíc to má perfektně obsazené herce s "pirátem" Angelinou v čele. Krásná retro dobrodružná pohádka, u které mě mrzí jediná věc- a to, že jsem to neviděl na velkém plátně... ()

Janek

Milé, zábavné, nadsazené, dobře napsané (zvláště dialogy) a přesně zahrané. Výborné odlehčení, které je čistě natočeno a z hlediska zpracování jde o fenomenální projekt. 90% ()

eraserhead666

Zajímavý příběh, ještě mnohem zajímavější provedení. Perfektní sci-fi, hodně zavánějící retro atmosférou. Pět hvězdiček bych dal, i kdyby tam nehrála Angelina..... ()

Sofia

Marná snaha o bombastičnost v naprosto neoriginálním a průměrném příběhu s příšernou Gwyneth Paltrow. Ani to oslavované výtvarné pojetí se mi tak nelíbilo - bylo to strašně tmavé, takže nic nebylo pořádně vidět :-) ()

Exkvizitor

Prostinký příběh na úrovni komixu 40. let minulého století + úchvatné technologické zpracování hodné století jednadvacétého + mnoho narážek na populární kulturu a samozřejmě Laurence Olivier (tentokrát v nepříliš shakesperovské roli) = film rozhodně ne pro každého, každopádně však nádherná pocta době, kdy neexistovala atomovka a lidé se museli strašit doktory Totenkopfy. Doporučuji! ()

Ištván87

Sice se na to hezky kouká a Jude Law spolu s vynikajícím Giovannim Ribisim a jen místy nesnesitelnou Gwyneth (tahle divná Lois Laneová rozhodně nepatří do zlatého fondu, už jen kvůli tomu, že jich před ní na plátně už bylo milión úplně stejných) se snaží seš můžou, aby divák nezíval nudou, ale jinak je to hodně o ničem a nemá to odpich ani tah na bránu, prostě je to prázdný a nezajímavý... ()

ARI50

Je to pro mě přitažený málo povedený efektivní film ale zapůsobil dobře svým ničivým příběhem a hlavně herci takže nečekaně co bomba. ()

Sawy

V kině mě Svět zítřka naprosto uhranul.Úžasný vizuál,krásně naivní atmosféra přesně ve stylu starých sci-fi filmů,kterým vzdává hold a k tomu skvělá a krásná Gwyneth Paltrow.A i ten Jude Law mi tady až tak nevadil.Za kino bych musel dát jednoznačných pět,ale i když bych rád dal,musím uznat,že na DVD se část kouzla vytratila,chyby typu slabší druhé půlky vypluly na povrch.Přesto krásně udělaný film,který budu mít vždycky moc rád už jen za to nadšení,které z něj sálá.85 % ()

MonaSax

Na oko radost pohledět, ale prostý příběh uším už moc nesedne. Steampunkový film, který mně až tak nebaví, pořád moje mysl při něm kdesi bloudí a musím se do toho znova a znova nořit. Hezké je, že se můžete do vody ponořit a to bylo kde? V Bioshocku, hezká připomínka. Mezi Nebeským kapitánem a Polly je takový zvláštně hezký až nechtěný vztah, to byl dobrý tah. Lepší průměr, jsem lehce zklamaná a trochu i otrávená z tohohle experimentálního veledíla. ()

N.Strauber

Nerozumím ničemu... Toto geniální dílo by mělo logicky patřit k snímkům, kdy mají jásat jak diváci, tak kritici i různé akademie. Především ale diváci. Plno blbostí má stokrát vyšší tržby a nikdo neví proč. 70% pro tento film mi přijde jako hodnocení vyloženě umrněné. Nechápu nic. Proč se tu třeba tolika lidem nelíbila Gwyneth Paltrow...??? Za trest si ji dám konečně do TOPky! :-) Neměl jsem v plánu psát komentář, ale musím vyjádřit alespoň svůj údiv. Toto je přesně novátorský a originální přístup, který žánr sci-fi potřeboval. Akorát bylo zbytečné sem cpát Angelinu Jolie, jinak opravdu nemůžu vytknout nic, ani příběhu. Každý záběr je pastvou pro oči - alespoň tedy podle mého názoru. Doporučuju každému, kdo chce vidět něco nového, ale z nějakého důvodu se tohoto snímku obává a hledí na něj se zbytečnou nedůvěrou. P.S. Laurence Olivier by měl určitě radost, co s ním provedli 15 let po jeho smrti. :) ()

5150

Pominu-li technickou stránku, tak musím přiznat, že ve střední části filmu než do děje vstoupila Franky jsem se místy nudil.. Hezký vedlejší příběh "ona a on".. Gwyneth Paltrow nepatří mezi mé oblíbené, ale tady se mi moc líbila a Laurence Olivier? Jen dobrý reklamní tah.. Nejlepší scénka filmu byla ta "postelová". ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení