Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

ProjectAlice

Ako prvé musím spomenúť Angelinu Jolie. Veľmi sa mi páčila v tomto filme. Ako žena, tak aj ako herečka. Páska cez oko a uniforma sa jej veľmi hodili. Sci-fi v období 30.rokov minulého storočia a skvelými hercami ako Jude Law a Gwyneth Paltrow má u mňa 5*****. Vizuálna stránka filmu je veľmi dobrá, film by sa dal nazvať filmovým komixom, ktorý mi chvíľami pripomínal hru Wolfenstein 2009. 100% ()

Tommassi3

"Co to děláš ?? Opravdu myslíš, že najdeš něco zajímavějšího než všechny pozemské tvory nastupující v párech do kosmické lodi ??" - "Možná.." ;) ()

bouncer

Nikdy bych nevěřil, že film tak plný různých filmových klišé se mi může tak líbit. Ano, příběh je jednoduchý, odhadnutelný a přehnaný...ale dohromady s očekávanými gagy dává zajímavý mix, kdy vás pobaví i ta nejstupidnější věc, protože ta je podána s noblesou a hlavně v úžasném vizuálním zpracování. Rozhodně zajímavý projekt, který doufám nezapadne jako zde již zmiňované Final Fantasy... ()

JohnCZ

Výborný nápad a ještě lepší provedení. Ačkoli je příběh jednoduchý, jeho podání je výborné. Stejně tak bravůrní technická stránka a úžasná hudba. Svět zítřka je výborná retro sci-fi podívaná. ()

Blofeld

Vizuální stránka Světu zítřka je něco, co mi ve filmu dosud chybělo. Takový nádherný zážitek se jen tak nevidí (byl jsem okouzlen mnohem víc, než všemi díly Matrixu dohromady, to celé na druhou) - ovšem nejlepší vizuální efekt byl podle mě takový ten mlžný opar kolem Pollyiných vlasů, něco obdobného bylo naposledy tuším kolem Bergmanové v Casablance. O příběhu nemá cenu diskutovat, o ten tu ale naštěstí nejde. Gwyneth Paltrow je moje hodně oblíbená herečka, Jude Law je sympaťák a Angelina Jolie je výtečná v obou svých scénách;oD. Ale bez legrace: když nebudete čekat nic extra super hlubokého, velice dobře se pobavíte. Druhá možnost ovšem je, že (pokud budete čekat něco víc) si řeknete, k čemu to všechno vlastně je. Mně se to ale nestalo. 4,5* se zaokrouhluje nahoru! ()

M.Macho

Úúúúúú! Skvostný blázinec od každého něco. S lehce ironizujícím nadhledem sestavená stylová pastyš se skvělým vizuálem i retro stylizací v kombinaci s výbornými hereckými výkony vytváří encyklopedii prachem zapadaných žánrů. ()

Falcor

Vize bitky budoucnosti (samozřejmě jde o záchranu světa) prezentovaná dobou minulou na rozpohybovaných skoro-černobílých fotografiích (až na bezdůvodně barevný závěr)? A nyní odpusť Falcore sám sobě následná slova, ale vážně: Co vidím ve skutečnosti? Znásilnění jinak dobrých herců, kteří v těch všech PC sekvencích skoro ruší požitek z celkového jakoby úvodního dema na nějakou PC střílečku. Ne jako vděk jakémusi "retru", ani s nadsázkou na mě nechoďte, ale jako urážka všech vykradených příběhů a filmů (Metropolis, Válka světů, Indy Jones, Hvězdné války, Nekonečný příběh, ..?.., nezájem, jestli mimoděk) působí tato nedospělá, leč dokonalá počítačová masturbace. Hašteřivá hysterka, která zkazí, na co sáhne, Gwyneth Paltrow, působí spíš tragicky než vtipně, Jude Law ji měl jednu natáhnout hned v úvodu filmu. Jednu hvězdu navíc za její skvělé přehrávání a za vyprovokování k tomuto potupně hanlivému komentáři. A to mám sci-fi rád. Onen papírek nalezený v dlani Totenkopfa vyjadřoval, předpokládám, omluvu režiséra. ()

liquido26

Jednu hvězdu navíc přidávám za to, jak to skvěle vypadalo. Tohle vizuální zpracován filmu hodně prospělo. Příběh samotný byl už slabší, bez větších překvapeních nebo zvratů. Kdyby to bylo natočený normálně, tak by to byl asi hodně průměrnej akčňák. ()

corpsy

Film, ktorý má v sebe všetko čo na filmoch tohto druhu zbožňujem. Nebojácneho hrdinu, krásne ženy, fantastický príbeh, exotické lokácie všetkého druhu a nonstop akciu. Vizuálna stránka je nadmieru očarujúca, dýcha z nej retro a film sa nielen zasadením do tej onej doby, ale aj svojím spracovaním, atmosférou a hereckými výkonmi približuje k filmom 30tich a 40tich rokov. Lahôdka nielen pre fandov tohto žánru. ()

Hoyt

Brilantní zpracování a především úžasné chemie mezi Paltrow a Lawem dodávají tomuto snímku originální kouzlo. Poteší i velmi vtipné dialogy zvláště různé popichování a narážky mezi již zmiňovanými postavami. Malinko vázne příběh a postava A. Jolie se mi zdála lehce zbytečná ale to jsou jen detaily. Kerry Conran svůj debut zvládl na výbornou, jen škoda že tržby nebyly velké a takovou šanci už asi nedostane... ()

seeker23

Ten film je blbý a je na to patřičně hrdý. Snad nikdo totiž doposud nenatočil klasické šestákové dobrodružné SF a hlavně v takto oslnivém kabátu. Prostě proto, že co spisovatelé psali jedno dopoledne, by se žádný rozumný producent jen tak neodhodlal zaplatit. Nejjednodušší příběh, fungující spíše jako počítačová adventura, navíc dostal něco, co dřívějším pulpovým textům chybělo, zvláštní směs hi-tech a retra zároveň, něco analogického požitkům z četby steampunkových románů. Je opravdu příjemné sledovat tuto samoúčelnou mixáž: obojživelné dvojplošníky, dinosauři, pulzní zbraně, miniaturizovaní sloni, anime a jako třešnička parádně nablblý závěr, v němž hrdinové velkolepě zachraňují... ale co vlastně? svět? ne ne, když si uvědomíme, že zachraňují zvířátka před vystřelením do kosmu, tak opravdu oněmíme údivem. Takže díky, že někdo rozpohyboval ty hloupoučké příběhy, na které v kinematografii doposud nikdy nebyly technologie, peníze, ani odvaha a navíc je postmoderně okořenil lépe nežli pejsek s kočičkou svůj dort. Záleží na momentální náladě, zda vás z něj nerozbolí žaludek. ()

ledzepfan

Kdo občas rád vypne mozek a vyrazí na klukovské dobrodrůžo-do světa bez hlavy a paty, kde je vše tak krutopřísně zábavné a až skoro absurdně kýčovité-ten si tuhle jízdu-za kterou by se ani Indiana Jones nestyděl-nejspíš královsky užije.. :) ()

Adman

Na tomto flmu jsem byl v kině dvakrát a nedokážu určit která podívaná byla lepší... možná to bude tím že oba filmy byly úplně stejné, a hlavně úplně stejně skvělé!!! Nejlepší na celém filmu byla asi ta atmosféra která se line celým filmem... Je to točené příjemnou a klidnou kamerou, která opravdu lahodí mému oku. Celé je to zajímavě zbarvené (to bude asi tím filtrem). Je to prostě skvělé... to musíte vidět! ()

Z0oMb3E

Film pekný, vizuálny, ale nudný. Dej slabý, priamočiary, ale nezaťaží mozog. Žeby na červený raiting? Nečudo, hordy špicatouších panicov, ktorí celé dni masturbujú na milióntom vydaní Skútermana film ťahajú do horibilných percent. Starý Superman už nieje cool, preto treba zásobovať túto smotánku niečím novým. Herecstvo síce špičkové, ale pred zeleným plátnom to nieje až taká sranda ako utekať pred recyklovanými transformermi kadejakých tvarov. Jediná inovácia, ktorá filmu robí aké také renomé je pastelový PAL imidž, ale to bolo na mňa tak trochu málo. Zasa ďalšie mučenie projekciou, keďže niesom cieľová skupina. ()

MartinezZ

16.1.2011 ~ Dobrodružný film z fiktivních časů 30. let 20. století natočený zvláštně zajímavým způsobem. Tedy co se vizuálna týče, příběh i zápletka totiž taky odpovídá oněm 30. letům, což bohužel v současné době nejen že nefunguje, ale je to spíš k smíchu. ~ Trikově a vizuálně je film natočený na jedničku, všechno vypadá jak doopravdy z třicátých let a i nápad je to zajímavý, bohužel zbytek už zaujmout nijak nemůže. Hloupoučké dialogy, hloupoučký scénář, hloupoučká zápletka ála německý zloun sestrojí superroboty a ty ničí Ameriku. Zachránit je může jen statečný pilot muzejního letadýlka vyzbrojeného líp než Batmobil, a sličná a hloupoučká blonďatá reportérka, u níž je její blonďatost a nedomýšlivost neskutečně srala. Chápu, že to tu bylo záměrem, protože ten hrdinný a dokonalý musí být Pan Pilot, ale co je moc... Ti dva a další nashromáždění se vydávají zastavit hrůzné plány Dr. Totenkopfa ve zničení celého světa z vesmíru. ~ Ne ne ne, to se nepovedlo, Vypadá to hezky a i z trailerů to vypadalo, že by mohla být zábava, retro zábava, ale je to jen nuda s retro vzhledem. ()

Terter

Tak takhle by měl vypadat retrofilm. Zdařile navozuje atmosféru starých fláků jako Metropolis nebo Vynález Zkázy. Také na mnoho z nich odkazuje, ať už vizuálně nebo v narážkách. Lehce natočený snímek s pohodovou atmosférou, která kamufluje slaboučký scénář, jež je podprůměrný i na standarty žánru těchto filmů. Ale scénář je asi jediný nedostatek celého filmu. Všechno ostatní už pouze potěší. Efekty, herecké výkony i námět zaručí divákovu spokojenost. A to se dnes podaří pouze malému počtu filmů. ()

Asgy

Nevím, proč mě zrovna tenhle film tak úplně neoslovil, ale jakmile si ho zopakuju, tak to sem doplnim... ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení