Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Sista odpad!

Gusi Van Sante, za tenhle remake se budeš smažit v pekle. A A. Hitchcock sám rád sestoupí z filmového nebe a přiloží polínko pod tvůj kotel! Vůbec se pokoušet znovu natočit tak výborný film je blbost. Použít barvu je ještě větší blbost - většina atmosféry je pryč. Obsadit do role Marion Anne Heche a do role Normana Vince Vaughna - pomoc!! Ale úplně nejhorší je dodání "realistických" zvuků, které v originálu vůbec nebyly. Na začátku je to hekání za stěnami hotelu, aby bylo vidět, že je to opravdu hotel hodinový, pak, když Norman sleduje Marion skrz díru, tak sis neodpustil zdůraznit, že Norman onanuje...můj závěr je 3x fuj a never more!! p.s. k té poslední výtce: četla jsem jistou studii, která srovnávala originál Psycha s tímto remakem z genderového hlediska. Jasně, že je na remaku vidět, jak se svět změnil (např. první scéna - v původním filmu se jde Marionin přítel podívat k hotelovému oknu oblečený, v remaku je nahý, patří sem i to okolní sténání a Normanova masturbace a spousta dalšího) a je to celkem zajímavé sledovat, ale kvalitu samotného nového Psycha to nezvedá ani o píď.. ()

Matli

První polovina filmu pro mě byla jasné čtyři hvězdičky. Skoro jako originál. Ale pak se to zvrtlo v průměr, režisér měl asi svoje dny. Anne Heche byla super, ideální role pro ní, ale Vince mi tam jako psychovrah vůbec neseděl a byl nesympatický. 58% ()

Darren98

Zatím neznám více podobné až zaměnitelné filmy, jako 38 let vzdálené adaptace knihy Roberta Blocha, kde jde obtížněji hledat rozdíly mimo herců a barevného obrazu. Hodnocení by se potom měla prakticky shodovat, a výkyvy plynout ze vzhledu postav, konkrétnějšího šmírování, přidaného walkmana a mírně prodlouženější finální potyčky. ()

fixaman

Proč předělávat něco, co v originálu perfektně funguje, je pro mne velkou záhadou.. Naprosto zbytečný film. ()

Rokle

Natočit záběr po záběru Hitchcockovu klasiku a jediná změna je, že je to v barvě? Hanba! Naprosto zbytečný film. ()

Hapretor

Na remake celkem vyvedené. Remake, který neurazí. Remake, který zabaví. Remake, který ctí originál. Ale je to prostě remake! ()

Wolvie

Van Sant má rád experimenty.Ale s některými věcmi by se experimentovat zkrátka nemělo.Tohle "Psycho" je toho důkazem... ()

helloween93

Zbytečný film, který je natočený oldschoolově, aby měl stejný feeling jako originál (plátno při jízdě autem, vražda na schodech), což však ve výsledku působí spíš směšně. Van Sant se rozhodl udělat 1:1 kopii Hitchcockova originálu bez atmosféry, napětí a výsledkem byl jeden z nejhorších filmů roku 1998. ()

plagjoklas

No mne sa to celkom pacilo. možno to bude tým, že som Hitchkokov oroginál nevidel. Ale jedna vec mi tam dosť vadila. Jednoducho si neviem predstaviť Jullian Moore vkuse s walkmanom na ušiach. Ale inak celkom solídny thriller. Zdravý priemer, lepšie 3 * ()

Leoric odpad!

Fuj, takhle se przní dílo krále hororu? Tohle je jeden z nejvážnějších filmových zločinů, a měl by se trestat. Jak? Insipraci bych hledal ve snímku Clockwork Orange, viník by však vstřebával to nejhorší: všechny díly seriálu Tak jde čas pěkně za sebou, on by si pak pan režisér ještě dobře rozmyslel, co má zfilmovat:) ()

bolf!k

Příliš jsem neočekával a tak jsem nakonec ani nebyl moc zklamanej. Ale ten divnej, rádoby strašidelně vzhlížející barák?!? To se jen tak nevidí :) ()

RobLord

Úplně ZBYTEČNÝ remake thrillerové legendy. Proč se Gus Van Sant raději neinspiroval skvělou knihou Roberta Blocha? ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)