Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

• MIMIC

Ak by som tak ako Gus van Sant získal dôveru nejakého veľkého štúdia a teda i peniaze na ďalší projekt, rozhodne by som ich nevyplytval na tento postmoderný (?) experimentálny (?) počin, či už je extrémne naivnou alebo extrémne sofistikovanou (vložené masturbačné intermezzo nie je nič extrémne sofistikované) poctou originálu. Táto redefinícia remaku (reamake sa rovná kópia originálu) mi pripadá úchylná rovnako ako Norman Bates. Alebo že by tu šlo o výsmech remaku ako žánru, ktorého prítomnosť je znakom úpadku? Pokiaľ áno, tak potom stačilo napísať esej do novín - vyšlo by to trochu lacnejšie. Van Sant chcel možno nakrútiť najkontroverznejší možný film v dejinách kinematografie. Možno sa mu to podarilo. Možno za cenu toho, že zároveň nakrútil film najhlúpejší.(9.1.2005)

• Stegr

Zlaté maliny 1998 - 2x - Nejhorší režie (Gus Van Sant), Nejhorší remake/sequel...(1.11.2008)

• Phobia

Ač nejsem kdovíjakým fanatickým zastáncem předchozí filmové předlohy s A. Perkinsem, byla pro mě mnohem záživnější a zajímavější než tento remake. Nemohu však hodnotit níž, protože by to nebylo fér - někdy v půlce jsem totiž z nudy zalomila a nemám nejmenší chuť si někdy tenhle film zopakovat, abych si o něm opravila mínění. První polovina tohoto "Psycha" je tak na 30% maximálně.(23.2.2009)

• sharky

TAKHLE NĚJAK BY VYPADALY OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY V REŽII ZDEŇKA TROŠKY. Živý důkaz toho, kam až se dá pro peníze klesnout, já osobně bych natáčení jakéhokoliv remaku zakázal. originál je prostě originál a ať mi nikdo netvrdí, že to byl experiment, soudný člověk by se neodvážil záběr po záběru přetočit legendární klasiky z jiného důvodu než pro peníze. takovýhle film ani nejde objektivně hodnotit, když sant jen okopíroval, co už natočil někdo jiný.(13.8.2005)

• Dadel

Už čistě z principu musím dát odpad. Natočit znovu Hitchcockovo Psycho, navíc barevně a ze současnosti, je totéž jako vytesat znovu Michelangelova Davida, a obléci ho do růžových trenýrek s kytičkama.(21.10.2003)

• - Scéna, kde sa Marion na diaľnici rozpráva s policajtom, bola natočená ako prvá. (rador)

• - Kameraman Christopher Doyle nikdy neviděl původní Psycho (1960). (duklak2)

• - Exteriér motelu byl natočen na stejném místě jako v původním filmu. Budova byla však postavena nově, a to přímo v přední části starého domu na pozemku u Universal Studios. (siky25_25)