Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

• Indiana

No, myslim, že původní Psycho je lepší :-).(27.9.2005)

• Crocuta

Ukázka naprosto zbytečného filmu. K čemu točit něco již jednou (a lépe) natočeného? Že by kvůli barvě? To je asi dost chabý důvod. Zůčastněným tvůrcům nelze upřít snahu - a to snahu poměrně úspěšnou - natočit dobrý film, zvláště herci vůbec nejsou špatní, ale pořád se jedná jen o o chlup horší kopii skvělého originálu. Kopii, která od svého vzoru přebírá do detailu skoro všechno - včetně gest a dialogů. Snímek bez kousku vlastní invence si nezaslouží víc než 2*.(5.8.2007)

Ak ste nikdy nevideli original z roku 1960 este stale neznamena, ze by sa vam tento remake mohol automaticky pacit viac len preto, ze nebudete poznat scenar, alebo zaver filmu, aj ked urcite je vyhodou skor to, ak ziadny scenar samozrejme nepoznate. Tazko povedat cim to je, ale Hitchcockova verzia sa mi pacila omnoho viac, mozno aj tou atmosferou 60-tych rokov, ciernobielou kamerou. Hudba Bernarda Herrmana sa hodila omnoho viac, ako kopia Elfmanovej hudby do sucasnej doby. Dnes ked sa divam na herecke obsadenie, mnohich hercov uz poznam omnoho lepsie, ako v roku 1998, ked som videl tento film prvykrat v kine, ale nechcem tento film uplne zahrabat pod zem, lebo ma svojim sposobom aj tak bavil. Len neviem preco, ten zaver mi prisiel akosi urychleny a zrazu bol koniec, co sa mi v originalnej verzii tak nezdalo. ________ Vince Vaughn - (Norman Bates) +++ Anne Heche - (Marion Crane) +++ Julianne Moore - (Lila Crane) +++ Viggo Mortensen - (Sam Loomis) +++ William H. Macy - (Milton Arbogast) +++ Robert Forster - (Dr. Fred Simon) +++ Philip Baker Hall - (Serif Al Chambers) +++ Rita Wilson - (Caroline) +++ James Remar - (Patrolman) +++ Produkcia: Brian Grazer, Gus Van Sant +++ Hudbu od Bernarda Herrmana adaptoval Danny Elfman +++(19.6.2011)

• dobytek

Zajímavý je, že zatimco originál z roku 1960 má skoro 90%, tak tahle prakticky doslovná kopie nemá ani 50%. Příběh je úplně stejnej, mam pocit, že je úplně stejná i drtivá většina dialogů, stejná hudba a dokonce je ten film i natočenej tak nějak zastaralym způsobem (třeba pád ze schodů nebo jízda autem s do očí bijící zadní projekcí). Jiný jsou jenom herci a musim říct, že tahle herecká sestava se mi líbila víc. Snad jenom Perkins byl asi o něco lepší. Na tom je vidět, že to slavný Hitchcockovo veledílo je prostě šíleně přeceňovaný. Pokud teda maj všichni pocit, že verze od Hitchcocka si zaslouží místo mezi těma nejlepšíma filmama, tak tenhle film by měl mít logicky taky aspoň tak 80%. Originálu jsem dal 1 hvězdu. Tohle je aspoň barevný, takže dávám 2.(24.11.2014)

Mě to nějak extrémně nezklamalo. Vince byl skvělý a Anne stejně tak ..(25.5.2008)

• - Scéna, kde sa Marion na diaľnici rozpráva s policajtom, bola natočená ako prvá. (rador)

• - Kuchyňský nůž použitý ve slavné scéně patří dle titulků Johnovi Woo. (duklak2)

• - Ve scéně, kde detektiv (William H. Macy) přijíždí k motelu, vystupuje z auta dost zvláštním způsobem. Přeleze z místa řidiče na místo spolujezdce a až pak vystoupí. Takto "křečovitý" výstup byl nejspíše zapříčiněn postavením kamery blízko dveří řidiče. (Novada)