Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Derek

yeah, tak toto je film podľa môjho gusta! scenár naivný s mnohými nelogickosťami v deji – ale to vôbec nevadí! herci značne drevený (až na michaela ironsideho) a telenovelský – ale to vôbec nevadí! keď sa do niečoho verhoeven pustí, tak výsledok vždy stojí za to! vo svojich filmoch (vo hviezdnej pechote taktiež) rád kombinuje brutalitu (utrhnuté hlavy, nohy:-)), nahotu (sem-tam nejaké to prso:-)) a to všetko mieša so zdravím odstupom a iróniou (paródia na nacistickú dokonalosť a vojnové náborové dokumenty). hviezdna pechota je navyše zo zálohy podporovaná vynikajúcou hudbou (poledouris) a neuveritelnými špecialnými efektami, ktoré sú i na svoje vek (97) skvele prepracované a takmer dokonalé. ()

Aiax

Nejzábavnější, nejodvázanější a nejcoolovější áčkové béčko za posledních mnoho let. Upřímně řečeno se malinko divím, proč tenhle film propadl i u popkornového diváctva - je sice poměrně chytrý, ale ta chytrost je velice dobře skryta a nečekal jsem, že by mohla méně náročné diváky nějak rušit. No, stalo se, ale to vůbec nevadí, protože Verhoeven po Total Recallu opět dokázal, že to dokáže, a dal světu další osobité a netuctové scifíčko, za což mu jsme my scifi fandové nekonečně vděční. ()

FilmFan24

Satira? Sci-fi? Parodie? Od všeho trochu a překvapivě to skvěle funguje. Hlavně i během nejbrutálnějších scén je režie jakoby nad věcí a záměrně toporné herecké výkony ještě antimilitaristický a hlavně protinacistický náboj umocňují. Jenom se obávám, že všechno dříve jmenované řadového diváka ujíždějícího jen a jen na béčkových filmech toho nejblbějšího ražení jaksi míjí účinkem. ()

Toj

Krásný příklad toho, že ty nejpodvratnější a nejantimilitarističtější filmy mohou být čteny zcela naopak... ()

kinderman

Tento film P.Verhoevena se mi ze všech jeho „amerických“ kousků líbí nejvíc za podvratný způsob, s jakým naložil s literární předlohou R.Heinleina. Zatímco spisovatel v 50.letech svým románem volal po vládě pevné (vojenské) ruky, Verhoevenův film ironicky ukazuje, kam vláda takové vojenské ruky celou společnost (masírovanou televizním zpravodajstvím) nejspíš přivede. Škoda, že se spousta diváků k této myšlence nepropracuje, neboť jejich oči zaslepí chlístance krve a přehlídka utrhaných končetin. ()

Suzana

Abych pravdu řekla, zpočátku jsem nevěděla, jestli film zařadit do kategorie odpad a níže, ale po několikeré projekci musím říct, že je to jednoznačně parodie s protiválečným poselstvím.Tak....a neberte mi to. ()

Fanucci odpad!

Neuvěřitelně tupý film. Ze začátku mi přišel jako parodie ale s hrůzou jsem postupem času zjišťoval, že mizerný příběh obohacený o propagandistické klipy a prodchnutý slepým patriotismem je myšlen vážně. Celý film je smutným důkazem jednoduchosti Verhoevena a jeho vidění společnosti (SS uniformy vojenské rozvědky je jedna ze záhad obsažených v tomto filmu). O dialozích, hereckých výkonech i speciálních efektech nemá cenu moc psát. Jsou otřesné. ()

Sheldra

Teoreticky je to nesnesitelně přestřelený, nevkusný a trapný - a právě proto je to jedinečný. Po nějaké době nevěřícného úžasu mi došlo, že si ze mě nedělají prdel, ale že si ji dělají ze všeho ostatního a vlastně i sami ze sebe. A upřímně: jak často vidíte americké hezouny vylézat z hromady slizu, kolikrát se vám poštěstilo vidět tu krávu Denise Richards přišpendlenou k zemi obřím klepetem (že by trest za absenci hereckého talentu?) a kdy naposled nám ti blbci z druhé strany velké louže ukázali tolik nahých chlapských zadků? Asi jediný Verhoevenův film, který na mě nepůsobí jako vogonská poezie... ()

Petroff

"... Chcete vědět víc ... ?!" Denise Richards jako sexy kost u mě surově propadla, Johny Ricco je správně imperialistickej, až gumovej... Jinak se mi celkem zamlouvalo vtipně militantní zaměření celýho snímku, ona to totiž svýho času byla tak tupá sranda, že mi tam ta debilita nijak nevadila a spíš jsem si jí užíval... S knihou to má přemálo společného. ()

dyfur

verím,že pre milovníkov sci-fi to môže byť to pravé,ale mne to príde- tie triky ,kulisy,vyprava naivna ,hračkárska,smrdiaca atelierom-celé smiešne.Celé to kričí -to nie naozaj -to len akože... načo minuť tolko milionov za takýto samoúčelný nezmysel.Vážne nezaujalo. ()

dee-key

Tenhle film je paráda a sen každýho malýho kluka, kterým jsem byl v době, kdy jsem to poprvý viděl. Samozřejmě si od toho neslibuju hory doly, jaký super děj se dá vymyslet u scifárny, kde hlavní roli hrajou velký brouci? Ale co se týče triků, ty jsou přímo prvotřídní. Zadek tomu leští i nápad se zprávami alá Onion, která z toho celýho dělá trochu parodii. Nicméně Pěchota je a vždycky bude film, na který se rád podívám a který je jednou z těch lepších sci-fi. Tomu kdo neviděl, rozhodně doporučuju. Nebo nechcete vědět víc? ()

Vessper

Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. Ano, po vizuální stránce je to dobré, ale herci vypadají jak z domečku Barbie a jejich dialogy jsou tak ubohé a jednoduché, že jsem tomu nechtěl uvěřit. Pravda je, že když jsem byl malý kluk, tak jsem to žral, avšak když se na to kouknu dnes, tak se akorát tak zasměju a zakroutím hlavou. Naopak na druhou stranu jsou ještě daleko horší filmy a třeba to takto režisér chtěl mít. Každopádně v mém případě se to minulo účinkem. Každý to holt vidíme jinak. ()

Efik_CZme

Z toho filmu bych mohl citovat... sakra tak pěkně satiricky vykreslenou fašistickou společnost člověk nevidí každý den:-) ()

OG_Swifty

Film plný slizu, militaristické propagandy, mrtvol a brouků je skvělou zábavou pro každého fandu akčních filmů, které si nehrají na nic jiného než pořádný masakr! ()

maverick10

Tady se parodie naprosto minula ucinkem. Verhoeven asi dostal brouka do hlavy a musel si jit kopit New Beatla a v nem si poustel Beatles, nakonec mel plnou hlavu brouku, ze misto svaba napajel na tistak brouka a tak se mu jednoho dne stalo, ze se tistak sebral a po svych odkracel pryc, coz jsem z kina chtel udelat taky. ()

Diamant odpad!

Vo filme je úplne zbytočne načrtnutá mravná voľnosť tak, ako keby to bolo v poriadku, napríklad muži a ženy nemajú oddelené sprchy. Zdá sa, že je tu skrytá aj reklama na eutanáziu. Bez týchto zavádzajúcich deformujúcich prvkov to mohlo byť veľmi pekné akčné sci-fi. ()

SonG

Film spadá už trošku do úrovně lehké parodie na akční filmy s emzáky, o to více je to ale kulervoucí film, na který se můžu prostě dívat znovu a znovu....Béčkovost z něj přímo sálá!! ()

kagemush

Tak co pane režisére,bude to militantní akčňák,nebo si z těch nazi a teen budem dělat prču?- Pan režisér se nějak nerozhodl a tak tam plácl od každého trochu. Škoda,-mě by asi Verhoevenova militantní sci-fi neurazila.A ještě jednou škoda,necpat tam tu oslizlou a samoúčelnou láf story a ještě trochu přidat na občas zbytečně upadajícím tempu,mohlo to být military sci-fi století.Ale abych nekřivdil,- jsem moc rád ,že to netočil třeba Emmerich. ()

BitlDjus

Legendární béčko, který chytne a nepustí! Skvělá podívaná, která si nebere servítky. Všude tuna brouků, všude tuna brutality doprovázená kulervoucí akcí a skvělým humorem. Film, kterému bylo určeno aby se zapsal do dějin kinematografie. "Chcete snad žít navždy?!" ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu