Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

forsythia

Měním hodnocení ze 4 na 5. Prostě skvělá brutální zábava. Jenom se děsím toho, že se jednou s takovými potvorami fakt potkáme. ()

Flyer

Film postavený víceméně na efektech. Ty sice nejsou špatné, ale tak nějak na mě nezapůsobily, spíše jsem se dost nudil. Herci nic moc, scénář rovněž. Jako nenáročná podívaná to ujde, ale nic víc se od tohoto filmu čekat nedá. ()

bartias

Podle Henleinovy předlohy vznikl hodně volný filmový přepis. Vypráví o konfliktu mezi Zemí a planetou Brouků, přičemž polovina filmu se odehrává ve výcvikovém táboře kadetů a polovina na atakované planetě. Působivé akční scény i prakticky totalitní svět. Slečny (i Dina Meyer) v několika scénách nahé. ()

SeanLSD

Cynizmus tohoto filmu nemá hraníc. Ale najfascinujúcejšie je, že vo výsledku z toho vychádza maximálne heroická a srdcervúca záležitosť. Film, ktorý vlastenectvo akéhokoľvek druhu kruto paroduje a súčasne dvíha na božské piedestály. ()

otík

Super hnusná střílečka po všem, co vypadá jako brouk, brouček, broučínek, maxi brouk. Filmařsky a hlavně trikařsky dokonalé dílo a také hodně dobré vyobrazení něčeho, co bychom mohli přirovnat k fašistické propagandě. ()

Nivenx

Hvězdná pěchota je parádní scifi řežbou s vesmírnými brouky u které jsem se ani chvilku nenudil. Parádní obsazení a Casper Van Dien v hlavní roli sedí naprosto skvěle. Atmosféra dobrá, akce bezchybná a efekty výborné. Za mě 70%. Já si tento film vážně užil. ()

Deyw

naprosta bomba...na tu dobu neskutecnost...klasika! davam plnej kvalt..once lifetime..neskutecna petelice 🤌 ()

panMartin

Excelentní béčko!!! Tohle je kultovka jako hrom. Naprosto skvělý akční sci-fi. Co se týká triků, tak ty jsou tady kapitola sama o sobě, všechno působí naprosto realisticky a nikde to není odfláknutý, brouci se pohybujou přirozeně a jejich rozstřílení vypadá pěkně nechutně, což je dobře. Herecky zahrané slušně (Casper Van Dien zde dostal jedinou pořádnou roli své kariéry), a krásná Denise Richards taktéž. Krom nich se na plátně poprvé objeví i dnes už slavný Neil Patrick Harris. Já jsem si to neskutečně užil a tato scifárna mi vždy zůstane u srdce jako jedna z nejlepších. ()

fantoci

Mám rád scifi filmy a scifi příběhy. Zvláště, když jsou něčím originální a nápaditý. Velkým kladem tohoto filmu jsou zvláštní efekty. Velkým záporem je vývěr představitelů. Proti ní samotné nic nemám, ale Denise Richards se do této role vůbec nehodila. Věčně usměvavá panenka Barbie v akčním příběhu. Tenhle snímek je typickým příkladem, kdy se vyšperkované hollywoodské hvězdičky obsazují do rolí, kam se vůbec nehodí. A pak mám rád logiku a logické chování. V příběhu dojde k tomu, kdy má hrdinka probodnuté rameno skrz na skrz a pak se chová, jako by si maximálně narazila brňavku. Zkuste si to sami na sobě třeba nožem? ()

Decker

Vojacci jak z reklamy na spodni pradlo jsou trhani na kusy, udy litaj vzduchem, krev caka vsude po zdech a Verhoveven je v sedmem nebi, tak se da shrnout tahle parodie na valecne filmy a zaroven prehlidka nechutnosti s jistou mirou nadcasovosti, kterou vidim hlavne v podtextu tech propagandistickych agitek. Nevim presne jak to Verhoveven zamyslel, ale myslim si ze by se to dalo rici i mene vystrednim a brutalnim zpusobem, ale pokud mate radi jeho styl, tak mate viteze. ()

Triple H

Super! Pre mňa Verhoevenov najlepší film. Aj také drevá ako Casper Van Dien tu hrajú dobre. Efekty sú perfektné a aj po cca 10. rokoch pôsobivé (písané 2006). Akčné scény sú to pravé "maso". Navyše krásne vtipné vykreslenie spoločnosti budúcnosti, ktorá velebí vojnu, hlaváči sa obliekajú ako SS a vysielajú sa live popravy. To všetko dohromady robí výbušný koktail, ktorý ma nikdy neprestane baviť. A k tomu tie tváričky ako z Beverly Hills...Skrátka bomba! ()

matezzz

Moje hodnocení po jednom shlédnutí bylo 4*. Nyní, po třetím shlédnutí, je hodnocení stále stejné! Na plný počet to není, ale 3* si tento film nezaslouží! Paul Verheoven asi špatný film nemůže ani natočit, alespoň ne tohoto žánru...Sice někteří herci mi tam nesedí, ale co, no. Celkově je to fajn. Cituji Djkomu, Casper Van Dien zahrál asi nejlepší výkon života... ne že by byl nějak úchvatný, ale oproti jeho ostatním filmům je to extra dobré. Je to taková úchylná krvavá sci-fi s prvky soap opery a vojenského teleshoppingu :-) ()

LeoH

Podle mě s tímhle filmem nemají lidi problém proto, že je fašistický, ale proto, že dovedně demonstruje, jak lze probudit fašistu v každém z nás, a oni si s tím fašistou v sobě nevědí rady a zlobí se za něj na film. Fašounovi od podstaty se to ale taky líbit nebude, na to je tam příliš mnoho lehýnce přetažených klišé a dalších nápověd, že je něco špatně. A pak je to taky zábavná béčková sci-fi jízda, dohromady pro mě dvojí rozkoš s lechtivým pocitem viny aneb starý dobrý Verhoeven s nejspíš největším přesahem, co se mu kdy povedl. ()

Doudis19

Už z dětství jsem si film oblíbil, jako nepřístupnou, megakrvavou brutalitu na kterou jsem domů zval spolužáky a bavil se nad jejich vystrašenými kukuči a následným stěžováním rodičů. Dnes kdy už Hvězdnou pěchotu nevnímám jen jako vesmírnej masakr, ale i dokonalou satiru na armádní mašinérii sní spojenou propagandu a dokonce i Beverlli Hills 902 10, u mě snímek do jisté míry úchylného Verhoevena stanul na špičce vesmírných sci-fi. ()

kjakob

Pro mě jedno z nejlepších sci-fi, a velmi zajímavá sonda toho, co všechno je schopen divák zkousnout v rámci mainstreamové produkce. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu