Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

easaque

nostalgická +1* skvělá akční vizuální podívaná pro puberťáky a požírače popkornu bez jakéhokoliv smyslu. Možná tak trochu náborový film do armády, i když tam se nezabíjí vesmírní brouci, ale stejně zmanipulovaní hoši z nepřátelského tábora. Ani první projekce mě extra nezaujala, tak současná známka odpovídá chuti na reprízu. Samozřejmě když si potřebujete vyčistit hlavu, tak může dobře fungovat ... stejně jak po náročném dni po dezinsekci vlastní kuchyně ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Viděno několikrát a stále mám obrovské pochbnosti, že výsledek nerovná se záměr a že pan režisér ve skutečnosti nechtěl vytvořit úžasnou satiru a parodii, která si bere do huby vojenství, nacisty a mnohé další. Něco mi říká, že Verhoeven natáčel jenom tuctovou sračku a vylezla mu z toho legenda. Pravdu se asi nikdy nedozvím, a tak pro tentokrát hodnotím kladně, ale zároveň tak minimálně na 49% bych chtěl dát maximálně jednu hvězdičku. ()

Chen

Zesměšňování militantního myšlení, přehnaného patriotismu a podobných záležitostí, okořeněné o skvělé efekty, krvavé bitvy a romantickou "limonádu". Není to pro každého, ale ten, který pochopí o co Verhoevenovi jde, musí být zákonitě nadšený. ()

Joe321

Takový kultovní film mého dětství, ze kterého jsme citovali hlášky. Dneska si vzpomenu už jenom na jednu, ale pořád má Hvězdná pěchota něco do sebe, hlavně ta výborně zpracovaná propaganda. A ta jedna hláška? - "Nuke it!" ()

balba

Sci-fi , která kašle na city.Občan rovná se voják a jestli není 110% , je dobrý tak leda na žrádlo pro Brouky.... ()

rakovnik

Super akční sci-fi. Skvělé triky, přímočarost, kde se jde hned na věc. K tomu kapka romantiky a erotiky. Vynikající vykreslení budoucnosti (jako absurdní parodie minulých režimů), skvělá a nadčasová reflexe americké společnosti. Dobrá zábava od začátku do konce. ()

Morloth

Kouká se na to dobře, jako syntéza několika podřadných žánrů to funguje taky skvěle, ale pořád je to blbost na n-tou. ()

SallyZen

Celkem zajímavá Sci-Fi "vesmírná odyssea" a zároveň Verhoevena vrcholová podívaná. Ještě k tomu mí oblíbení aktoři(Harris, Muldoon, Richards a Ironside).75% ()

Meridius

Tenhle film mě baví s každým zhlédnutím víc a víc. Začínal se statutem efektní píčoviny a teď už patří mezi moje oblíbenější sci-fi. Velkou zásluhu na tom má Verhoevenova brutalita/naturalismus a samozřejmě perfektní hudba Basila Poledourise - scéna Klendathu drop je strasně cool. Jo a navíc je tam Barney Stinson. ()

Lischai

Moc jsem si přál, aby tohle byla chytrá satira na akční filmy, válečnou propagandu a stereotypy amerických hrdinů, říznutá nějakou akcí a kosmickými loděmi. A -- je to tam! Všechno! Láska. Brouci. Vesmírné lodě. Hrdina s ostrými rysy. A Neil Patrick Harris ještě před tím, než začal být profláklý. ()

Martin741

Vyborna sci-fi zalezitost od Paula Verhoevena. A ked clovek potrebuje vypnut, a proste si uzit fajnu sci-fi jazdu, nie je co riesit : 77 % ()

Hees

Kvalitný film, ktorý má stále čo ponúknuť. Pohľad na vojnu proti nepriateľom, ktorý zdanlivo vyzerajú, že nepoužívajú vôbec rozum. Opak je pravdou „brouci“ používajú aj hlavu. S človeka sa behom chvíle vie stať vraždiaca mašina keď už nemá čo stratiť. Je zaujímavé, že hlavný hrdinovia si vybrali rôzne vojenské kariéry –letec, vedec, vojak (pechota). Páčilo sa mi logické „sfanatizovanie obyvateľstva“ pomocou televíznych spotov (čo by sa mi inde asi nepáčilo, ale tu to sedelo). Celkový vývoj od tréningu až po vražedné misie bol fajn. ()

dezorz

Nie blade runner, nie total recall, ale impostor, priemerny sci fi film s pokusom o presahom je typicky p.k.dick. dick nikdy nic tak dokonale ako film blade runner nenapisal. dick bol len horky tazky remeslenik. podobne je na tom aj heinlen, iny velky americky sci fi spisovatel. a tak je na tom aj verhoven. preto vesmirna pechota to najlepsie v kombinacii vsetkych troch, aj ked dick si zasluzi len zmienku in memorian. :) ()

cariada

Tohle je velmi slušná scifi ,musí se to brát s nadhledem. Jedno kouknutí nestačí. Brouci jsou skvěle udělaný. Místy je to hodně brutálně krvavé ,ale pořád koukatelné. ()

xjane

Totálně vypněte a bavte se touhle neobvykle vtipnou sci-fi akční jízdou, která se nedá brát jinak než jako zatraceně zábavná béčková parodie... 65% ()

MrPierc

Dobrý extrém. Některé hlášky z filmu se pamatují dodnes ( Kapitáne na co máme nůž, když máme tak moderní zbraně ?). Efekty s brouky patří mezi velmi dobré scény. Jinak film je dost přímočarý. ()

Skleena

Je to tak neuvěřitelně blbý a ujetý... až je to prostě dobrý! Propaganda super, brouci super, "dojemný příběh" (na to slovo příběh by měly jít našroubovat ještě jedny uvozovky) super, rozsekaná těla ve vlastní šťávě super... vyto ještě nesháníte? :) No a Neil Patrick Harris... ten člověk snad bude vypadat pořád stejně i za padesát let. ()

Attta

Prostě zajimavé pojetí scifi filmu, které (chápu) se né každému dostane pod kůži. Mě ovšem tento film dost zaujal - můžu říct až na určité kultovní úrovňi. Opravdu, celkový a první dojem z tohoto filmu nikdy nezapomenu. Výborná atmosféra, fakt "šupa". PS: Skvělý komentář: Lima. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu