• WANDRWALL
  ****

  Nechám se tím unášet, F.V. je filmový básník, moc mi obohatil život a bude tak činit i nadále, protože rád sleduji jeho filmy opakovaně a stále v nich něco nového pro sebe nalézám.(3.8.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Dle zdejšího hodnocení se jedná o mimořádný klenot, který však z mého úhlu pohledu má jednu nepatrnou slabinu - nedá se na něj dívat. I na pohřbu mé babičky, na kterém svědomitým truchlením celé rodiny vzniklo slzavé údolí, bylo více zábavy než u tohoto umění natočeného zcela mimo mé vnímání. V rámci bývalé životní nudy, záchvatů mladistvého intelektualismu a podobných nezbytných fází života jsem kdysi pár Vláčilových děl pozorně sledoval, ale nyní mohu při plném vědomí prohlásit, že už to nikdy neudělám.(8.10.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Mírně rozvleklé a mírně neobjevné. Je to ale natočeno takovým "vznešeným" způsobem a i když mám pocit, že se to trochu podbízí a hraje si to na víc, než to je, tak se na to kouká dobře a nemá se to za co stydět.(23.6.2010)

 • - Miroslav Macháček se ve filmu objeví v malé roli zakukleného kočovného mnicha. Není uveden ani v titulcích. (DaViD´82)

 • - Ve skupině tří hudebníků je k zahlédnutí i Jiří Stivín. (DaViD´82)

 • - V době příprav vedli Körner s Vláčilem vleklé a tvrdé spory o celkovou koncepci. Původně měli oba jiný záměr a to i dějový. Začalo se dle něj dokonce i natáčet, ale postupem času to vykrystalizovalo do podoby jakou známe dnes. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace