Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

domirovec

Lepší už to nebude (to si taky někdy říkám.. ale nevzdávám se!..) je film velmi zvláštního typu. Je to romantická komedie a působí to jako romantická komedie, ale zároveň to tak definitivně nepůsobí vždycky. Velmi podivuhodné.. Nicméně, na film jsem se začal dívat v lehkých rozpacích, vzhledem k tomu, že jsem neměl nejmenší ponětí, do čeho to vlastně jdu. Ale ajajaj, že se mi to líbilo. Je to neskutečně milý film o ne přímo seznámení několika lidí (i když to taky), ale spíše o takovém pochopení ze strany lidí, kteří nemohou člověka trochu.. řekněme odlišného typu a charakteru se zvláštním životním stylem (i přesto, že já, jakožto člověk s OCD naprosto všechno chápu a naopak, je mi Melvina líto, protože já takhle žít, tak brzo umřu). On s tím i tak chce bojovat a pokrok v jeho projevování se a ukazování alespoň nějakých emocí tam prostě je, a to je skvělé. Na konec prostě nelze říci nic jiného než.. pořád to může být ještě lepší. P.S. Verdel je pes snů každého správného pána :-) 5/5 ()

Besyn

První půle je doslova vynikající,ale potom začne humoru prudce ubývat a vše se dostává do příliš citové a psychologické roviny a to už se mi moc nelíbilo.I tak se jedná o velmi povedenou romantickou komedii,jejichž třešničkou na dortu jsou výborné herecké výkony všech představitelů. ()

Empire

Nic se mu nelíbý, s nikým se nebavý, všeho se štítí prostě Lepší už to nebude. Skvělý herecký výkon Nicholsonsna kupodivu i Helen Hunt lepší než obvykle. Nezvyklá komedie, která velice příjmně překvapila ve všech směrech. ()

Miki68

Kolikrát jsem ten film viděl? Pětkrát. A kolikrát jsem vydržel až do konce a tlemil jsem se jako idiot? Taky pětkrát. Cosi takový film zaslouží? Pětkrát *. ()

Redix

Naprosto neuvěřitelnej Nicholson. Oscara dostal právem protože to zahrál fantasticky. Helen Hunt taktéž perfektní. Prostě jedna z nejlepších komedií. ()

HappyDeath

Lepší už to nebude...přesně tenhle název vystihuje kompletní podstatu tohoto filmu. V daném žánru (komediálně-romantického) jsem lepší film vážně ještě neviděl. Dokonce jsem se modlil aby nikdy neskončil, až tak mě to nadchlo. A herecké obsazení? Nedovedu si lepší představit. Plných 100% za mistrovský kousek. THX Mr. Brooks ()

Kaučuk03

První dvě třetiny filmy filmy jsou rozhodně na plný počet hvězd, Nicholson je zde naprosto famózní, (i když to on je skoro vždycky). jeho úšklebky a satirické poznámky jsou prostě kouzelné. Bohužel poslední třetina filmu je roztahaná a rozleptaná jak spaghetti z tesca. ()

mardun

kdyz byla premiera tohoto filmu , tak jsem byl na studijni praxi v Kanade , vzppominam si ze byl leden 1998 a ja nemel zrovna s kamaredem co delat a tak jsme sli spolu do kina . Do te doby jsem zrovna Jacka Nicholsona nemusel , ale po shlednuti tohoto filmu jsem uplne otocil a Jacka si zamiloval . Nasledujici den jsem sel do kina na to jeste jednou abych si to vychutnal s vetsi davkou . tento film i kdyz vidim po letech tak je stale prijemny a herecke Vykony hlavnich predstavitelu jsou uzasne . Samozrejme ze nejlepsi jsou Jack Nicholson, Helen Hunta Greg Kinnear . Proto nemuze jinak tento film ohodnotit nez li 5* ()

Jeand´Boa

Ač nechci nikterak snižovat výkony ostatních herců, které byly také výtečné a jen tak přispěly k celkové kráse tohoto snímku, musím vyslovit jedno: famózní one-Person-show v podání Jacka Nicholsona...ale to se u něj ostatně dá předvídat a čekat... ()

Ssoumess

Musím dát 5*, i když asi nechci. Kvůli Nicholsnovi a Huntové je to naprosto vynikající film, příběh nemá chybu a bylo by to uplně skvělé, kdyby někdo měl cit pro střih. Já nevím jesli jsem viděl nějakou speciální hroznou verzi pro Novu (ano viděl jsem tenhle film až 10 let po jeho natočení s českým dabingem a v televizi...), ale takhle epileptickej střih jsem už dlouho neviděl ani v tom nejamaterštějším filmu. Hrůza, naprosto to kazilo všechno, vůbec jsem se nemohl soustředit na to co se tam odehrává, když mi obraz lítá ze zoomovanýho polocelku na 1/4 vteřinovej "náhled" do očí Huntové, pak na statickej celek, opět milisekundovej střih na huntovou a končí to opět zoomem, ale z toho stejnýho bodu jako předtím (rozhovor s doktorem, schválně to zkuste zkouknout). I tak to ale bylo víc než dobrý, dávám 9/10 ()

Torgal

Keby to bolo kratšie tak o 20 minút, tak by to bolo na plných päť hviezd. Úžasný herecký koncert, skvele napísané postavy, škoda len tej dĺžky, ktorá je fakt na daný žáner obťažujúco dlhá. 8+/10 ()

tom9117

Už od začiatku filmu by ma nenapadlo, že Carol (Helen Hunt) a Melvin (Jack Nicholson) sa nakoniec dajú dokopy. Človeka, ktorého hral Nicholson, tak neznesiteľne arogantného a otravného, ktorý nedokázal povedať v danú chvíľu to čo by sa hodilo, by nedokázal zahrať zrejme nik na takej úrovni ako on. Jeho herecký výkon tiež nadchol. Avšak mne sa viac páčila Helen Hunt, ktorá ho dokázala ako tak zmeniť. Jej presvedčivý výkon ma dokázal očariť. Veľmi pozitívne vo filme bolo to, že Melvin dokázal aj napriek svojej povahe pomôcť ľuďom, čo ho prezradilo o tom, že aj on má ľudskosť. Greg Kinnear má taktiež prekvapil ako aj ten malý psík, ktorý si žiaľ obľúbil toho "horšieho" človeka... Príjemný, zaujímavý film, v ktorom mi nechýbalo nič, možno snáď keby bol o trošku kratší, ale to sa dá odpustiť. Zaujímavé bolo pre mňa aj to, že hudbu zložil Hans Zimmer. Hodnotenie: 4,5 ? ()

Yomega

To že je Nicholson herecká extratřída je známá věc a tento film to jen potvrzuje. Lepší už to nebude je typický příklad filmu, který stojí takřka výhradně na výkonu herců a to v tom nejlepším slova smyslu. Neříkám, že scénář, režie a ostatní důležité atributy jsou špatné, ale bez Jacka Nicholsona, Helen Hunt, ale i velmi dobrého Grega Kinneara by to vše bylo jen lehce nadprůměrné. Naštěstí díky skvělému hereckému koncertu je sledování ryzí zábava a i přes větší délku jsem film slupl jako malinu. ()

mi-ib

Nicholson a Helen Hunt jsou tady skvělí, ale snímek mi přišel nějaký nedotažený. Vždycky když jsem se měl smát, brečet, rozplývat se, tak mě film tomu plně nedonutil. Když se podívám na zařazení do žánru, tak mě to jen v mém názoru utvrzuje. Komedie? No velmi okrajově. Drama? Co tam bylo sakra dramatického? Romantický? No dobrá. Romantický to bylo na můj vkus až moc a navíc to vedlo ke klišoidnímu konci. Zkrátka takový nemastný neslaný zážitek - slabé 3*. ()

Stíba

Žánr hořké životní komedie by se klidně po Jacku Nicholsonovi mohl pojmenovat a tohle je zřejmě jeden z jeho vrcholů. ()