Po všech těch ódách o nadčasovosti, které mi už lezou krkem, protože jsou minimálně dvakrát zmíněny u každého známějšího starého filmu, musím uznat, že v případě Sunset Blvd. to fráze skutečně není. Film směle spěje kupředu vhodným nepříliš únavným tempem, dynamika děje je krásně hladká a celistvá, přestože konec zůstane otevřený. V jádru je film strhující lidský příběh o zaslepené touze po slávě a nezdravé lásce k sobě, resp. své ikoně před mnoha lety, ale obal je ryze noirovský, ať už co se týče temné atmosféry, silného, cool mužského charakteru, či kriminální zápletky tradičně končící smrtí vlivem femme fatale (tohle není spoiler, díky retrospektivnímu vyprávění, je nám smrt známa hned od počátku)... Až se stydím, že na pět hvězd to jaksi "necítím". 9/10(8.3.2009)

Sunset Blvd. patří mezi ty filmy, které musím v sobě neustále přehodnocovat, protože příliš mnoho lidí se ho snaží reinterpretovat a znásilňovat jeho premisu. Já bych doporučovala více studovat kariéru Glorie Swanson, bez ní nemáte šanci tuhle Wilderovu hříčku uchopit, i když se třeba budete patlat s analýzou narace dle vlastního vkusu až do svítání.(25.1.2017)

To bylo natočeno bezmála před 60 lety?!?! Neuvěřitelně nezastaralý kousek, jenž svým obsahem a hlavně přesahem zůstává pekelně současným i v dnešní době.(27.5.2009)

I kdybych se snažil sebevíc, nenapíšu zde nic nového. Takže to zkrátím a řeknu jen, že film, který je aktuální i 60 let (!!!) po jeho natočení, musí být minimálně geniální. Další perla filmové klasiky a důkaz, že černobílé filmy nejsou nudné a na rozdíl od některých barevných filmů, jsou věčně.(7.7.2010)

Maxi ! MAXI !!! Norma Desmondová byla nejuznávanější herečkou němého filmu, ale teď, když se dostal do popředí film zvukový, ona jakoby ztratila duši. Chce zažít velký comeback a i když o tom všichni pochybují, jde si Norma za svým cílem a nevzdává to... Billy Wilder natočil nezapomenutelný film o "zmrtýchvstání", o tom, že když je láska neopětovaná, může to být horší než zákeřná nemoc. Gloria Swanson v roli tvrdošijné Normy nemá jedinou chybu. Ona se v té roli našla a její občasné histerické záchvaty jsou vrcholem filmu, který neztrácí na kvalitě ani po necelých dvou hodinách. Jediné co mě naprosto vyvedlo z míry (netýká se to ovšem snímku samotného), je naprosto přehlédnutý výkon už několikrát zmiňované Glorie Swanson. Takový dechberoucí výkon si zaslouží opravdu uznání, byť je to jen v podobě Oscara. U mě ovšem vyhrála na celé čáře. A na její závěrečnou chůzi po schodišti nikdy nezapomenu. Já jsem velká!!(7.2.2008)

• - Greta Garbo dala souhlas, aby se její jméno ve filmu objevilo, ale pak toho litovala a urazila se. (Kulmon)

• - Gloria Swanson měřila pouhých 151 centimetrů. (Kulmon)

• - Normu Desmond měla hrát jiná hvězda němého filmu Pola Negri. Wilder jí telefonoval a zjistil, že její polský akcent, který její kariéru ukončil, byl do filmu nemožný. (Kulmon)