Tom Cruise se vrací jako Ethan Hunt, agent přísně tajné vládní agentury IMF (Impossible Missions Force). Jeho kolega Sean Ambrose (Dougray Scott) se dal na cestu zločinu a ukradl vzorek smrtícího syntetického viru s názvem Chiméra, který by mohl vážně ohrozit celé lidstvo. Ambrose plánuje Chiméru prodat tomu, kdo nabídne nejvíce, výměnou za většinový podíl ve vítězově farmaceutické firmě. Ethana si předvolá nový šéf IMF (Anthony Hopkins) a pověří ho úkolem povolat na pomoc Ambroseho bývalou milenku Nyah Nordoff-Hallovou (Thandie Newtonová), nádhernou ženu, která zlotřilému agentovi zlomila srdce a má tedy šanci znovu získat jeho důvěru. Když se však Ethan s Nyah setká a stráví s ní noc, okamžitě se do ní zamiluje. Oba nyní musí dopadnout Ambroseho a udržet Nyah naživu poté, co se jí podaří proniknout do hnízda zmijí. (Cinemax)

Andresito

Tak takovýhle podraz bych od tebe, Johne, vážně nečekal. Po skvělé DePalmově "jedničce" přichází hloupá, na logiku či dobré herecké výkony naprosto rezignující blbost. Korunu všemu nasazuje záporák s tváří děsně přehrávajícího Dougrayho Scotta, kterého co do zajímavosti s přehledem smázne Richard Roxburgh v roli jeho nochsleda. A to se Woo na soubojích muže proti muži vždycky uměl vyřádit. Ale abych jenom nehanil, přes všechno výše napsané si snímek za výbornou akci, dokonalou Zimmerovu hudbu, krásné zpomalené záběry a závěrečnou bitku na pláži tři hvězdičky zaslouží. Ale ostudu svému předchůdci tak jako tak dělá s přehledem. 60% ()

bolan

Jednička byla laciná, ale tohle je uplně blbý. Názorná ukázka hloupýho americkýho filmu. Ani jsem to nedokoukal do konce. Nejen že každý kdo má IQ alespoň cvičenýho šimpanze si domyslí jak to asi dopadne, tudíž není důvod, ale něco tak hloupě kýčovitýho prostě nedam - zlatej Bruce Willis a ty jeho Smrtonosný věci. Už teď bych si za tu jednu hvězdu nejraději nafackoval. ()

Hepy13

Největší ozdobou filmu je nádherná Thandie Newton, každý záběr s ní je balzám pro oči. I přes velmi primitvní scénář, se mi kupodivu dvojka líbila o trošku víc než její známější a slavnější sestra jednička. V prvním díle bylo pár míst kde jsem se nudil, tady nikoliv. Každopádně respekt pro Toma Cruise, kterej ve svých akčních scénách odmítá dubléra a jede si to po svým. ()

kamil.i

V druhej nesplniteľnej misii si John Woo evidentne pomýlil Hunta s nezraniteľným kung-fu bojovníkom z ázijských filmov v šialenej one man show a celé to bolo vrátane romantickej zápletky o ničom. Film, ktorý u mňa skoro pochoval sériu. ()

Nolanofil

Toto nepatrí do série M:I, aspoň u mňa nie. Hudba ako z pornofilmu, každý druhý záber zpomalený, záporák nevýrazný a Ethan Hunt je tu za Supermana. Ďakujem neprosím. ()

TheSpearCZ

Oproti jedničce jde opravdu všechno bohužel o pár kvalitativních kategorií dolů, ale jakožto film na večer se na to koukat dá a naštěstí se jedná o jediný díl z celé série, který na tom takhle je. Každopádně i přesto, že to není nejhorší akčňák je tady příběh o virusu čistě o ničem a ta upravená verze již tradiční skladby série se mi nelíbí. Čisté 3* ()

Flopik

Začiatok mi troška nesadol, prišiel mi taký ako telenovela. Potom som sa však ale opäť skvelo bavil ako pri jednotke. Poteší skvelá akcia a vynikajúce dlhé finále s krásnym koncom na útesoch. Do toho vynikajúci Zimmer a nádherná Thandie. U mňa silné 4* k piatej chýbal len ten lepší úvod. ()

Cartmof odpad!

Ukázkový příklad, jak nedělat akční film. Příběh je nezajímavý, nudný a zmatečný. Postavy jsou absolutně nezapamatovatelné a nemají žádný charakter, natož vývoj. Akční scény jsou špatně sestříhané a nepřehledné a když už jsou přehledné, akorát se smějete špatné choreografii. Jediné pozitivum je asi hudba, která se drží klasické znělky Mission Impossible. Doufám, že už ten film nebudu muset nikdy vidět. ()

TaanStari

Asi takhle - je vidět že to režírovat číňan - salta, kopy z otočky, kopy ze skoku, kopy ze salt a všechno to vypadá strašně realisticky :)). Ale dívá se na to dobře a likvidace Richarda Roxburgha je opravdu originální. Kde se dají sehnat takové masky?? ()

Mat21

Virus Chiméra - extrémně nebezpečná mutace viru chřipky vyznačující se velmi rychlou smrtí nakaženého ohrožuje existenci lidstva, aby nás Tom Cruise mohl opět zachránit. ● Jeden z mnoha filmů postavených na linii věděc - padouch - hrdina - krásná žena, to vše zabaleno mnoha akcemi a upečeno v ohni výbuchů, avšak bez nějakého hlubšího nápadu a originality. Děj je vesměs velmi snadno čitelný a veškeré momenty překvapení seriálu Mission Impossible a posléze i filmové řady stavět pouze na výměně masek padouch - hrdina mi přijde dost naivní. Zbývá jen jedno doporučení, vychutnejte si akci plnými doušky, aby Vás ani nenapadlo ve filmu hledat ještě něco navíc. ║15.3.2009║ ()

Petrus1

Těšila jsem se na jedinou scénu, která se mi kdysi líbila. Jak se tam kamsi spustí na provaze a do toho ta hudba, ale sem se jí jaksi nedočkala, protože to bylo v jedničce. Tak někdy příště. Já asi dvojku ani nikdy neviděla a ani nevím, že si tady štěkne můj oblíbený Anthony. Já se u těch akčňáků vždycky tak bavím :-) Posledních 20 minut je prostě nejlepších – aut zničeno víc než v jednom díle Kobry 11, pak souboj tělo na tělo a nakonec trocha romantiky – ta nesmí ve správným akčňáku chybět. Prostě takovej James Bond alá Tom Cruise. Ale jinak tahle mise byla fakt nemožná - srajda. ()

Meteorista

Kdo viděl tento film, zákonitě mu musí být nad slunce jasné, jak se balí baby. Pro ty, kteří by se nechtěli dívat: to vezmete dvě rychlá drahá autíčka, do jednoho posadíte sebe, do druhého vysněnou nastávající; poté se začnete divoce honit po serpentinatých cestách a začnete do sebe s auty narážet; dalším krokem je jen roztočení aut vedle sebe a záchrana slečny, která málem spadla ze skály. Jednoduché, že? M:I II je film, který nešetří různými klišé a všeho jen tak na efekt, ale co na tom? Přeci jen divák musí být smířen s tím, že se dívá na nabušenou akčňárnu bez nutnosti přemýšlet. Jen lituji mládeže, která si po tomhle filmu asi bude myslet, že každý auto po nabourání mohutně exploduje. A taky že lízt po skalách de v poho bez jištění. ()

KOZEL84

John tady trochu woojel a zpomalených záběrů s vlajícími vlasy je tady tolik,že hrát tady Statham s Willisem,je film tak o hodinu kratší.Takhle to připomíná focení booku pro Toma a akční scény připomínají balet (s motorkama,auty) a popravdě ani nevím jestli je to dobré nebo trapné.Každopádně svoje oblíbené okřídlené krysy tentokrát vypustil opravdu nevhodně a Dougray Scott je hodně špatný záporák.Podkresluje Hanys (v pořádku) a už za výborný (písničkový) soundtrack střelím troječku (ale bude/je líp.hodně líp). ()

Mallinali odpad!

Dvě vtipné průpovídky a slušná hudba, která se ale hodila k úplně jinému filmu, nezachrání tohle Kung-Pao z bernardýna. Akce je tu naprosto strašlivá, nepřehledná, realistická jako beduín v pornu a odporně teatrální. Jako samostatný film by si to zasloužilo nanejvýš jednu hvězdu, ale jako totální zprasení série je to jasnej odpad. ()

tomashrabek

Céčková zápletka, osemdesiatkové spracovanie... hlavne však nuda. Nadšenie z estetickej stránky filmu nechápem, kvôli obsahu sa cítim ako po lobotómii. Prečo vlastne v hlavnej úlohe nehral Seagal? ()

Bozvav

Okázalá akční podívaná s velmi příjemným obsazením, slušnou zápletkou a přijatelným záporákem. Oděná do luxusně akčního hávu s přijatelnými dialogy. Za mne 80%. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (více)