Sedm smrtících zabijáků a jejich souboj o milionovou odměnu. Skvělá hvězdná sestava - Ben Affleck, Andy Garcia, Ray Liotta, Jeremy Piven, Ryan Reynolds, Alicia Keys a Common - dělá z filmu Sejmi eso ten nejžhavější akční hit roku. Film natočil Joe Carnahan - uznávaný režisér filmu Narkotika. Když mafiánský boss vypíše odměnu milion dolarů na pochybného lasvegaského varietního umělce Buddyho ‚Eso‘ Israele, který začal donášet FBI, raději pro něj federálové připraví luxusní úkryt. A tak zatímco si Buddy krátí čas v náruči žen, alkoholu a drog, brousí si na něj zuby pestrá směs odporných mafiánů, zuřivých zabijáků a bezcitných nájemných vrahů. Ti využijí cokoliv včetně motorové pily, granátů, brokovnic a nožů, jen aby Buddyho zlikvidovali a získali pro sebe lákavý milion dolarů. (Magic Box)

Radiq

Já si nemůžu pomoct, ale mě to hrozně bavilo. Pro tak velké množství postav (ve kterých ale právě díky tomu množství je trochu zmatek) nikdy není jasné, kdo to zrovna schytá. Ale můžete si být jistí, že jich to schytá hodně. A někteří přinejmenším dost krvavým způsobem. Taky se tam našlo pár dobrejch dialogů a hlášek, zajímal by mě možná i český dabing. ()

Cedr

Čekal jsem víc... mnohem víc. Viditelná inspirace ve filmech Guye Ritchieho mě navnadila, ale tohle je jen takovej akční guláš mnoha divných, ale paradoxně absolutně nezajímavých a trapných postav s rádoby uslzeným zakončením... ()

Triple H

Po prvom pozretí som teda poriadne sklamaný. Carnahanova prvotina Narkotika je vynikajúci film a tak boli moje očakávania možno priveľké, ale aj tak. Čo toto malo znamenať? Neskutočný guláš zaplnený plejádou postáv, ktoré zjavne všetky majú byť cool, ale nejak sa im to poväčšinou nedarí. Na stopáž je tých postáv príliš veľa a tak žiadna z nich nemá dosť času, aby si diváka získala. Záverečný twist je zbytočný a film ním nezískava žiadnu pridanú hodnotu. Natočené je to celé pekne, len menší problém je, že sa vo filme hovno deje a akcie je sakramentsky málo. Výrazným plusom je hudba Clinta Mansella, ktorý de facto zachránil poslednú scénu filmu (á la Hans Zimmer a Da Vinciho kód). IMHO spackaný film. ()

Doudis19

Mafiánský kápo vypíše milionovou odměnu na hlavu chlapa, jenž padl do rukou policie a svým svědectvím by ho mohl zničit. Následná přehlídka nejpodivnějších zabijáků nabízí vizuálně efektní, hvězdami nabitý ,avšak i přeplácaný guláš inspirovaný gangsterkami Guye Ritchieho a Quentina Tarantina. Nenáročný divák se ovšem bude dozajista skvěle bavit.... 70% ()

Honzíno

V první půli Carnahan servíruje decentní kopírování Ritchieovské filmařiny jako celku, avšak s vlastní dávkou originality jenže rozhodně v méně komplikovaném a zamotaném stylu vyprávění. V druhé půli se pak Smokin' Aces totálně vymkne klasické gangsterce a pokouší se do stopáže natlačit něco víc, podtext hlubokého významu. Tam, kde Ritchie excelentně zamotá divákovi hlavu a v podstatě si z něj začne osobitě střílet a dohání svoje dílko do extrémní stylovosti a originální pointy, Carnahan krutě začíná ztrácet v rádoby filosofických a extrémních situacích. Mít tenhle chlápek pod rukou vypečenější lejstro scénáristické (rozuměj i námětové), bylo by z tohoto filmu rozhodně větší pozdvižení. Jenže na druhé straně je dokonalý casting (podporující celkové vyznění hereckých výkonů), perfektní atmosféra, solidní hudba a stylově zrežírované klidné i akční pasáže. Takže mi z toho vylezly trošku lepší tři*. SPOILER btw. Myslím si, že nejsem sám, kdo pointu s plastickou operací a záhadným šéfem mafie odhalil po půl hodině (neboli při první větší zmínce). ()

Bobik9

Velké příjemné překvapení. Výtečné obsazení slibovalo dobré herecké výkony, ale jinak jsem čekal tuctový krimi příběh s tuctovým happy-end rozuzlením. Není to tak! Reynolds, Liotta, Affleck, Henderson, Garcia, Keys, Durand a především výborný Piven! Skvělá akční podívaná, chvilkami poněkud drsnější, ale relativně v mezích. Jakmile se člověk začne orientovat v kvantech postav musí tomu dějí propadnout. Rozuzlení? Naprosto odzbrojující a nasírací. Carnaham zkrátka točí dobré filmy! Jsem zvědavý jaká bude dvojka, ale myslím, že je škoda kazit takhle povedenou jedničku. ()

Raven0

Pěkně vypadající, adrenalinová akční řežba, která mě ale dost zklamala. Režisér rozehrává riskantní hru, seznamuje nás s příliš mnoha charaktery, hrdiny i antihrdiny, aby nakonec téměř nic nedotáhl do úplného konce. Scénář se mě osobně zdál dost zmatenej, s hodně podivnejma logickejma botama. No, když to tak nějak sečtu a podtrhnu, akce hezoučká, ostatní podrpůměr. ()

ywo666

Trochu bláznivý úlet. Akcia našlapaná. Vtip nechýbal. A tý hardcorový/gorový bratia boli úplne brutálny/parádny. Na scénu ako vybehli z výťahu nikdy nezabudnem. Síce slabé 4*, ale film pobavil. To, že som sa mu dlho vyhýbal teraz vidím ako chybu. ()

PiLgRiM

Neskutečně úžasnej začátek ve stylu Guye Ritchieho. Afleckovo vyprávění, suchý humor, celkově veselejší nálada ( scéna kdy náckové jsou vystřílet bar je nezapomenutelná) ale s přibývajícími minutami film prodělal transformaci na tuctový akčňák. Sice s neobyčejným soundtrackem a dobrým hereckým obsazením, ale čekal jsem, že když film tak pěkně začne, tak pojede ve stejných notách celou dobu. Bohužel ne. 3,5 ()

uiu

Film připomíná jednu z mnoha taškařic z dílny Guye Ritchieho - zapletený příběh se spoustou postav, kde většina z nich chce zabít jednoho člověka. A já se příjemně bavila a potěšilo mě konečné rozuzlení a především hvězdá skvadra Reynolds - Liotta - Affleck - Garcia - Pine a další. Akční napínavá oddychovka, nic víc od toho nečekejte a dostanete, co hledáte. PS: Nejzbytečnější postava Alicie Keys... asi jen snaha mít v příběhu i nějakou silnou ženskou postavu... ()

Beky

Nedopečená záležitost. Takzvaný kamarád film, kde i nejmenší roli hraje kamarád hvězda kamaráda hvězdy! To vůbec nevadí! Vadí ale málo akce, dementní pointa, a uprostřed filmu i nuda! Takže kluci, příště místo placených chlastaček, nechte i nějaký prachy na film a scénář. Verdikt: Carnahan odvedl skvělou práci jako režisér. Jinak průměrných 60%. ()

JohnSmith

Bohužel ve filmu nebylo nic víc než ukázal trailer.Je to pěkná ujetina, v dobrém slova smyslu.Jen těch postav je tam až moc.Hlavní klad filmu je, že Bena Afflecka zabijou jako prvního. ()

Aven

Svižné tempo, dobře zvládnutá kamera, skvělý střih a přechody mezi scénami, nadějné herecké obsazení, správně zamotaný příběh. A přesto tenhle pro film velice nadějný mix dokázal Carnahan utopit v neuvěřitelně pitomém rádoby moralistickém konci. ()

dANo

Aj napriek tomu, že to ani zďaleka nepatrí k tomu najlepšiemu vo svojom žánri (Podfu(c)k, Nabiť a zabiť, či Zbaľ prachy a vypadni!), tak tomu dávam nadpriemerné hodnotenie (aj keď 3 a 1/2* by bolo reálnejšie:). Sledovanie tohto filmu je totiž veľmi príjemnou "jazdou" a okrem plejády zaujímavých hercov a dobrej hudby, poteší aj samotný príbeh. Záver som síce vytušil, ale to mi až tak nevadilo, skôr mi vadili niektoré nelogické činy a postupy postáv zapojených do celého toho šialenstva okolo Buddy Israela. ()

drake31

Bohovský film ktorý zobrazuje ako sa v jednej chvíle môže všetko posrať ... Jeden z najlepších akčných filmov vôbec a jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Zbesilá akcia, podávaná z viacerých uhlov pohľadu je vynikajúca a perfektne spracovaná technická stránka dodáva len na dokonalosti ... Samozrejme netreba zabúdať na obsadenie ktoré bolo výborne vybraté a Ryan Reynolds jednoznačne kraľuje ... Film ktorý môžem sledovať stále a stále ()

hroubek

Jeden práskač, poslední patro hotelu, odměna za zabití práskače 1,000,000 dolarů, tucet zabijáků a dva agenti FBI jenž se ho snaží ochránit.Velmi jednoduše to zní, ale opak je pravdou neboť k akci se krom představení zabijáku dostaneme až druhé půli filmu, která je ochucená o výbornou poitou.Eso zakopává hodně ve zdlouhavém úvodu, ale jinak je to fajn akční film. ()

liuk

Samozřejmě jsem po těch nabušených trailerech těšil, kdo ne? A ani bych neřekl, že se od nich finální výsledek nějak hodně liší. Já to nějak takhle čekal. Jenže chycený za trochu jiný a pevnější konec. Smokin' Aces totiž vůbec netuší, do jaké žánrové škatulky by se chtěly zařadit. U některých filmů to nevadí a spíš je to nakopne (Od soumraku do úsvitu), jenže ze Smokin' Aces máte pocit, že se každou minutu filmu měnil chlápek nejen u režisérské stoličky, ale i střihač nebo hudební rejža, a to je špatně. Hudba je mimochodem k většině scénám absolutně nesedící. Jeden příklad ke zmíněné roztříštěnosti za všechny (malinký spoiler): V hotelu se rozjede masakr, ve kterém se nešetří motorovými pilami a mačetami. K němu hraje řízná kytarová hudba. STŘIH. Sledujete jinou postavu, jak je šťastná, že žije její spolupracovník s teskným klavírním doprovodem. (konec spoileru) No a tohle je ve druhé půlce pořád! Fakt jsem celou dobu netušil, jestli koukám na ujetou akční komedii, drama o neúspěchu v své profesi nebo policejní thriller. Dočkáte se i scén, které jsou už totálně mimo - rozhovor Pivena s Commonem - to jsem fakt nestih vůbec. Celou druhou půlku film tak okatě připravuje na něco velkého, aby nic extravelkého nepřišlo, jen extrablbá pointa a pár dementních zvratů. A že je podle recenzentky Cinemy Aleny Prokopové Carnahan hollywoodským Bystroňem? Fakt není daleko od pravdy, jen má Carnahan k dispozici víc peněz a zkušené producenty za zády. I když Narc byl docela fajn, tak zatím nelámejme hůl. Po hlavě do... dostalo 2*, Smokin Aces tedy taky. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel