Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

AngelG

Na tento film jsem se hodně těšila, ovšem tak od půlky následovalo zklamání z mého prozření, že se začínám nudit. Má to skvělé obsazení, krásné prostředí, krásnou hudbu, dobrou atmosféru a super základ pro mysteriózní detektivku. Tak jak to může nudit? Protože se tam toho vlastně moc neděje. Začátek je solidně započatý s klasickým někdo záhadně skonal a někdo to musí vyšetřit. Jenže uběhne půl hodina a potom další a ono se toho pořád nějak moc neděje. Pak příjde konec záhadě, který moje zklamání 2x podtrhl, ale pak naštěstí přichází opravdový konec, který celý film hodně zachraňuje. Co se výkonů týče, Bale překvapivě snad poprvé nevýrazný. Harry Melling opět skvělý, je to vskutku nadaný a zajímavý herec a tyto netradiční postavy mu sakra sednou. Byl v celé této letargické podívané alespoň nějakým zpestřením. Celé bych to tedy shrnula jako promarněný potenciál. ()

HenryIvan

Áno, je to nekonečný film, ťahá sa a občas pôsobí nudnejšie ako by ste chceli, ale stále to je obstojný film, kde podľa mňa Bale hraje svoju rutinu a nemusím hovoriť, že jeho rutina je nadštandard u väčšiny. Dej je fajn, konečný mierny twist je dobre vystavaný (aj keď mierne upozadený iným veciam), atmosféra hútna a celkovo si to svojich fanúšikov nájde ()

AnanAss

Neskutečně nudná a pomalu se táhnoucí detektivka, kde by zkrácení klidně o hodinu nebylo na škodu. Nebo spíše kdyby děj mezi úvodem a závěrem nebyl tak nezáživně natočený. Nezachrání to bohužel ani herci s tradičně výborným Balem a hezká kamera. Podtrženo sečteno, další větší film Netflixu, který opět nevyšel. ()

KUFI

Toho Poua celkem strefily, sice mel v realu 2x tak sirsi celo, ale jinak se mu docela podoba https://i.imgur.com/SLYp6cT.jpg ()

DAPDO

Kdyby měl celej film tempo jako posledních dvacet minut, tak by to byla bomba. Bohužel po slibným a slušným začátku přišla konverzační hodinka. Mě takový věci obvykle ve filmu nevadí, ale tady to bylo podaný tak nějak básnicky až poeticky a já žádnej poeta nejsem. ()

HappyDeath

Nemuselo to být možná  tak dlouhé  a něco  tomu chybělo,  takový  ten říz  bych řekl. Postavy skvělé,  atmosféra  výborná. Škoda že  nebylo využito  plného  potenciálu. ()

waska

Christian Bale je prostě fenomenální. A podívejme se, co vyrostlo z Dudleyho. Škoda, že film má tak pomalé tempo, příběh je zajímavý, herci skvělí, ale bohužel stopáž škodí.. ()

LukasKalasek

Dudley Dursley to dotáhnul až na excentrického E. A. Poea. Celkově film úplně o ničem a ani Melling s Balem to nezachránili. 2-3*/5* ()

netWoor

Historické detektivky mám rád (byť ještě o pár století míň) a zde jsem byl velmi potěšen, byť prostřední část se poněkud vlekla. Díky závěru tomu ty čtyry dám. ()

rublik05

Dobových detektivek zas tak moc není, mnoho se jich netočí a málokdy se povedou. Lednová novinka Netflixu Bledé modré oko dávala najevo, že by mohla patřit do té skupinky těch povedených počinů, povedlo se jí to však tak nějak napůl. Pozitivně lze hodnotit jednoznačně ucházející vizuál a hutnou atmosféru, ta se totiž opravdu povedla, ať už ta dobová či ponurá. Pochvalu si zaslouží také herci, Christian Bale je výborný, velmi mile mě překvapil Harry Melling. Příběh je zajímavý, z mého pohledu mu však chyběl větší tah na branku, mohl být zajímavější a vlastně i poutavější. Snímku tak podráží nohy především nepříliš povedený scénář, vše ostatní víceméně funguje solidně. Škoda, mohla to být velice silná žánrovka, takhle je to „jen“ lepší průměr. 6/10. ()

E lan

Slušné detektivní dílo s úhrančivým Balem v hlavní roli a správně temnou atmosférou. Nic víc, nic míň. ()

Likan7

Přesně takový Netflix, jaký čekáš. Není to vyloženě špatný, je tam dokonce spousta dobrých věcí, včetně Balea, ale celé je to tak zoufale nudný, že mě to začalo srát po 10 minutách. Příšerný děj, příšerná nuda, solidní atmosféra, solidní Melling. 2 hodiny utrpení. ()

gemi

Skvělý scénář se silným twistem, parádní zimní atmosféra, ale slabší dramaturgie. Poslední půlhodina je sice strhující, ale ty tři před ní jsou až příliš vláčné. ()

CaladanChmur

nudilo mě to, protože režisér nějak tak nevěděl co vlastně chce stvořit. Horor ani thriller to není...komedie taky ne...včlenění E.A.Poa bylo hodně stupidní a navíc velmi hloupě nepovedené....tahal to za mě čistě jen Christian Bale...ale neměl šanci proti nevýrazné představě Coopera o tom jaký to vlastně má být film....Tohle fakt ne. 45% ()

Stillborn83

Neviem, či som mal len priveľké očakávania, ale prevláda sklamanie. Prvá hodina filmu sa nesmierne vliekla, vyznačovala sa úmornými dialógmi a prakticky sa nič závažné nedialo. Pochopím, ak to niekto vzdá práve v polovici. Neskôr sa to našťastie zlepšilo, dej začal viac odsýpať a chvalabohu za posledných cca 20 minút, kedy to všetko dalo väčší zmysel... Pomalé tempo a dlhá stopáž tiež nepridala kvalite tohto snímku (a to pomalé tempo môžem, len musí mať aj atmosféru a tá, bohužiaľ, chýbala). Christian Bale nepatrí k mojim obľúbencom, no tu som ho akceptoval. Celkovo mužskí predstavitelia neboli veľmi sympatickí (zrejme to bol zámer), no nad všetkými vyčnieval Harry Melling ako E. A. Poe (veril som mu každý pohľad, slovo a pohyb). Zo ženských predstaviteliek najviac vyčnievala skvelá Gilian Anderson, potešila aj malá úloha Charlotte Gainsburg... Mohla to byť slušná dobová mystery detektívka (od hororu je to na míle vzdialené), ale radí sa to len k slabému priemeru, ako väčšina filmov z produkcie Netflixu. A začínam sa utvrdzovať v názore, že filmy z ich produkcie sú stratou času... ()

RAFT

Režisér Cooper a jeho další filmový kousek. Film má skvělý casting herců. Christian Bale a jeho postava Landora prostě dobrá. Temná atmosféra, dobrá dobovka. Film má dobrý nádech. Ty dvě hodiny nějak rychle utekly , netflixu se zase podařilo dobrý film . Za mě 70% ()

Tosca

Adaptace románu Louise Bayarda (česky nevydaného). Harry Melling, dnes vyhublý představitel Dudleyho Dursleyho v sérii Harry Potter, v roli E. A. Poea poněkud přehrává, s tím ksichtem je ale obsazený velmi přesně. Christian Bale na mě působil poněkud unaveně, což byl asi záměr, ale taky nudně a bezbarvě... Zdlouhavému filmu chybí potřebné větší napětí, dvojnásobný překvapivý konec to nezachrání, nicméně natočeno je to velmi pohledně... neurazilo, nenadchlo... ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)