Návrat živé smrti 3

• USA Return of the Living Dead III (více)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

Lumberjack

Po hodině jsem to vypnul, ale za pár dní jsem se rozhodl to dokoukat a dobře jsem udělal, jelikož poslední půl hodina to opravdu zachránila a i díky tomu jsem zapomněl na hrozné herecké výkony, viditelný mikrofon nad herci, komický vzhled hispánckého gangu a i srandovního zombie-gumáka... ()

Knor

Tohle už bylo hodně špatný špatný. Z celýho filmu se mi líbila akorát sexy zombie zrzk s Hellraiserovskou vizáží a Robo-Zombie. Takovýhle nápady jsou super, ale jinak nic. Yuznův styl mi nevadí, ale tohle nemělo žádný koule. Největší chybou je, že se tenhle film bere moc vážně. ()

GameboyNES

Melinda je opravdu sexy zombie a s chutí bych se od ní nechal vykousat :) Jinak opět perfektní masky. Vážnější forma tomu taky sluší. ()

mchlumak

Pár dobrých nápadů, ale většinu filmu se nic neděje a je až moc komorní. Dvojce nesahá ani po kolena ve vtipnosti, jedničce ve vážnosti. Ta rudovlasá holka je dokonalá, ale celý film nezachrání. ()

Daryl.Dixon

Zombie verze Romea a Julie, kde je Julie mrtvolka už od začátku, sice sexy mrtvolka, ale když papá mozky, tak je docela nechutná, protože u toho bryndá a ani lžíci si na to nevezme. Navíc jejich lásce nepřeje parta padesátníků, kteří volný čas tráví hraním stříleček na automatech pro teenagery. Vydrží mladým milencům ale láska až za hrob? Pokud je Curt nekrofil, tak jim v cestě nic nestojí.Když šel tenhle film do kin, tak jsem si sehnal velký plakát Julie, který mi dodnes visí v původně dětském pokojíčku, ale můj mravní vývoj to rozhodně nepoznamenalo :op. Julie je na něm sice trochu prošpikované vším možným, protože patří mezi příznivkyně piercingu, a navíc vrážení různých předmětů do těla jí viditelně vzrušuje, ale jinak pěkný plakát. ()

djbarrel

Na rozdíl od předchozích dvou dílů si trojka ze sebe už legraci nedělá a přepnula na mnohem vážnější strunu. Místo hororové komedie je tu čistokrevný horor. Problém ovšem je v tom, že celá série, ačkoliv se snažila, měla k hororu daleko a tak vše zachraňovala komediální rovina. Bez ní je tu jen nuda a nuda. Ani zakomponování romantiky filmu moc nepomohlo a oproti předcházejícím dílům je to značně slabé. O maskách, efektech nebo příběhu se ani zmiňovat nebudu, to nikdy nebyla silná stránka téhle série. 35 % fakt nuda. ()

Dr.Loomis

příjemné pokračování od mistra Yuzny s nádechem re-animátora,by mě zajímalo kam na ty nápady chodí.. :-)) za mě 80% ()

CrazymanM

Po prvních dvou spíše komických dílech se tento film snaží jít více cestou hororu a akce,ale nějak mi to celé "nešmakovalo"! ()

ScarFace_V8

A do třetice se nám navracejí naše oblíbené oživlé mrtvoly a stejně jako předchozí film „trochu jinak“. Mění tón, rozměry, ale právě opět i ty mrtvé. Celkově se i vyvarovali městskému šíření infekce a celé to bylo více komornější. V tomto pokračování se tentokrát přímo zaměřili na to, co jsme věděli už od těch prvních dvou. Použití Trioxinu pro armádní účely a jejich využití v boji. Kryštof Rudopol svolává BSAA, připravuje pěsti a poliká steroidy po kilech na zmlácení nějakých balvanů! Ehm… To je zase jiný vesmír! Každopádně zpátky k filmu. Ten by se tentokrát dal označit za takovou love-story… i když přesnější by možná bylo „láska až hrob“. Když po nehodě, která byla potřebná, aby se ve filmu něco stalo, zemře klukovi přítelkyně (prakticky si jí sama zavinila), rozhodne se ji ve výzkumném středisku (který vede jeho otec)… re-animovat? (hehe). Ovšem oživení proběhne právě díky nám už moc dobře známému plynu. Zoufalý útěk s „vyhladovělou“ přítelkyní může začít. No každopádně i u tohoto dílu jsem se bavil. Opět spousta divných rozhodování postav a divností v příběhu, ale to bych zde asi neměl hledat. Postupný vývoj naší nemrtvé postavy páru byl skvělý - Mindy Clark prostě Vrrr…. Královna zombie! Vem si můj mozék! (Twl kroť se blbečku!). Vtip s jazykem pobavil – hlavně pokud víme v čem tři roky nato hrála xD … Ah, takže srát na to – těch pět hvězd tam prostě dám! ()

Nikolas__

No, jak s tímhle. Filmařsky celkem nápadité, divácky zase klasicky docela dost zábavné, jenomže mám takový pocit (který není úplně nejslabší), že pro nějaký větší zážitek mi to u livingdeadu trojky úplně nestačilo. Přitom kdejaká zombiárna by právě téhle mohla tolik závidět, rozhodně mi to přišlo minimálně jako alespoň mírný nadprůměr. Zrežírované je to prostě kvalitně, to ne že ne. Nelze se ani moc hádat s tím, že by herci byli nějak zvlášť nesympatičtí, protože mi tady skoro všichni sedli. Což se mi mimochodem v zombie filmech vážně moc nestává, pochválit můžu i začátek v laboratoři. Efekty a vizuály jedna z top tří věcí v tomhle bijáky, nicméně i když je to podle mého názoru na zombie horor docela dost dobré, pořád to není něco co bych si pustil znovu. Proč ? Sice je to fajn ale jde pořád jen o spotřební předmět pro ukojení nenasytných fandů hororů s nemrtvými, nic většího, emocionálně silnějšího se tam nebuduje. Pokud to měla být výplachovka, tak chápu ale i v tom případě si mohli se scénářem dát opravdu více záležet. Nějaké scény jsou překvapivě dobré, neřeknete si u nich sice něco jako "TYVOLE - PROČ JE TO TAK SIC", avšak hlavně že fungují. Líbí se mi, že dnes ty filmy sice vypadají o mnoho lépe co se týče obrazu a efektů (většinou), každopádně obsahově jsou ty zombíci pořád stejný. Nikdy to není nějak extrémně vážné, tvůrci si nejspíše sami uvědomují, že s tímhle žánrem v děsivosti příliš nepochodí. Je to často cool, snaha o emoce tam je, každopádně asi bych v tomto případě více ocenil film s obsahem a stylem Dead Snow :D. 65% ()

david666

Tak tohle je láska až za hrob jak má být:-). Jinak klasický zombie horor, který neurazí a dobře odsýpá. Mě se líbil. Love story mi tady navíc přijde originální. ()

wray

Return of the Living Dead (cast 1) bolo kultove hororove becko. Nebol to ziaden super film, ale - dalo sa na tom dobre zabavit. 2ka bola o dost horsia, miestami trapna, ale stale - bolo tam trosku zabavy. Pri trojke sa vsak rozhodli ze uz to nebude komedia, a cele to ponali ako "naozajstny" horor, ba dokonca tam pribalili take motivy ako "laska" alebo akcia/scifi. No a prave toto bola najvacsia chyba. Mohla to byt priemerna hororova komedia. Takto je to iba podpriemerny akcny horor. Ziadne originalne napady, ziadne fajn hlasky, ziadna zaujimava hudba, akcia, herci, kamera - nic. Priemer az podpriemer po vsetkych strankach. Stale su vsak aj omnoho horsie pociny v tomto zanri a tak ak ozaj nie je pozerat co ine, aj Zive mrtvoly 3 potesia :) ()

Imouse odpad!

Mám rád horory a zombies horory jsou jedny z nejlepsich, ale proboha toto neni horor. Je to eroticky film pro sadomasochisty. Nápad byl opět originální, i když už jsme ho zajisté všichni párkrát viděli, ale to zpracovaní. V tomto filmu chybí nadhled dílů předešlích. Zejména zombies, kteří by mohli běhat maraton, jednou jsou inteligentni a podruhé jsou tupý až to bolí. Chudák Romero, tohodle se dožít. ()

Tomulka

Na takové filmy se asi nebudu koukat přijde mi to zbytečně brutální. Brutalita je chladně cílená a děj je hodně plochý. ()