Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Výtečná mystifikace s spoustou neotřelých a vtipných nápadů, vynijajícími výkony neherců a skvělou hudbou.(8.4.2004)

Tuzemská folková variace na This Is Spinal Tap. A světe div se, zdařilá.(22.10.2015)

Ťažko popísateľný film. Veselý, smutný, iný. Ale mám po ňom veľmi pozitívny pocit. 85%.(5.12.2008)

Jaromír Nohavica + Čechomor + Jaz Coleman + mystifikátor Petr Zelenka = jeden z nejlepších českých filmů posledních desetiletí.Neotřelé téma,zajímaví lidé a ta HUDBA!(23.1.2003)

Báječná mystifikace, ve které obrovskou práci odvádí hudba a citlivost, s jakou Zelenka rozehrává skutečné charaktery ve fiktivní hře plné hezkých vtipů i působivé poetiky. Plíhal jako tichý anděl, Nohavica jako nesdílný guru a Čechomor jako kluci na vzestupu. Vzato z odstupu, u některých částí si člověk říká, že Zelenka je docela jasnozřivým prorokem. Prostě mu tenhle žánr sedí.(17.3.2008)

• - Když dokumentarista Jan v zoufalé situaci odevzdá České televizi dokument o Nohavicovi, vidíme při televizní projekci, že záběr snímá jiná kamera, která mimochodem zabírá i Jana s kamerou, na kterou údajně celý dokument točil sám. (bohhous22)

• - Námět filmu napsal Petr Zelenka v autobusu, cestou z Bangkoku. (Skejlik)

• - Do filmu se zapojil i Jan Hřebejk, a to do scény s hasícími přístroji, ve které si zahrál i režisér Petr Zelenka. (camper)