Přísný a věčně nespokojený bručoun dostane poukaz na letní rekreaci ROH. Nejprve ho odmítne, ale nakonec se přece jen rozhodne poukazu využít a strávit čtrnáct dnů v odborářské zotavovně Jezerka spolu s dalšími zasloužilými pracovníky. Děj úsměvného příběhu, kde se vše točí nejen kolem Andělovy nechuti ke všem a všemu, zejména pak k jakýmkoli společenským zábavám rekreantů, ale také rekonstrukce dětské školky, do níž se rekreanti tajně pustí, aby pomohli zoufalé paní učitelce a dětičkám bez střechy nad hlavou, jistě není třeba blíže představovat. Vždyť podle výsledků ankety Hrdina filmového úsměvu se revizor Anděl v podání Jaroslava Marvana stal nejoblíbenější a neúspěšnější postavou v historii české filmové komedie. (oficiální text distributora)

Vojcl

Stará česká komedie, která byla hodně ovlivněna dobou, ve které vznikala. Ten komunismus je z něho neuvěřitelně cítit!!! Na druhou stranu ani tak to není moc povedená komedie, kterou od absolutního propadu zachraňuje jen výkon mimořádně skvělého Jaroslava Marvana. ()

Orlau32

Nemohu uvěřit tomu, že někdo dá tomu filmu signum-odpad- ! O to více mě to mrzí, že hlavním hercem v tomto filmu je pan Jaroslav MARVAN, hvězda našeho českého filmu. Film je velice vtipný. Chápu, že mladé generaci je asi obsah filmů málo srozumitelný, neboť neví, co to je rekreace ROH, neví, že to bylo udělováno za velmi dobrou práci v podniku, že se na rekreaci "nemakačenkové" vůbec nemohli dostat a že to ssebou přinášelo nové přátelské vztahy mezi lidma a mnohdy i s pěknými následky lásky a manželství. O tom tento film je. Poukazuje na nepřizpůsobivé lidi v kolektivu, na bručouny se stále špatnou náladou. Ale je to podáno formou vtipnou a má to nálepku s vynikající dílny pana režiséra Bořivoje ZEMANA. Vzhledem k myšlence filmu, a výkonům našich herců dávám 5*. ()

kaylin

Jasně, že se v tom filmu strašně moc zrcadlí doba a že je to snímek, který je hodně poplatný režimu, ale tak ani to nemůže zastřít, že jsou tu výborní herci, kteří sem tam předvádějí, že jsou skutečně schopní se vžít v podstatě do všeho. A jsou zábavní. Právě ni táhnou tenhle jednoduchý příběh, který se snaží být až moc pozitivní. ()

IllIlIlIIl

Toto je pro mě skvost československé kinematografie. Nadlidsky výborný a nepřekonatelný bručoun J.Marvan, který vlastně hrál sám sebe. Tento film vždy skvěle pobaví, je to už prostě klasika. ()

rt12

Už mě to trochu unavuje. Komu vadí komoušská agitačka, doporučuji NEDÍVEJTE se na ČSSR filmy od roku 1945 do roku 1989. Budete spokojení ! Jinak se s tím smiřte (páč doba byla taková) jako já a polovina lidí zde, i když nám to taky pod vousy nejde. Film buď stojí za podívání nebo nestojí ani za prd. Ostatně Anděl přece není na úrovni Anny Proletářky (kde o ostré agitce není pochyb). Pro mě je Anděl dobrá příjemná podívaná. Howg. ()

topi

V tomto případě agitku nevnímám ani neřeším, film miluju od dětství a po x-té se u něj vždycky pobavím. Jsou mnohem horší budovatelské příšernosti. Na rekreace se tenkrát jezdilo, nehledám v tom nic víc, příběh je zábavný a vtipný. Jaroslav Marvan byl král a jeho role nerudného Gustava Anděla vše ostatní mnohonásobně převyšuje. A jako komedie z padesátých let je spolu se Švejkem tím nejlepším, co mohlo být natočeno. ()

swed

Příjemná letní komedie plná humoru. Pokud se dokážete přenést přes komunistickou ideologii, můžete se dobře bavit. Jaroslav Marvan je zde vynikající! 7/10 ()

Aleee89

Koukla jsem se na další poklad české kinematografie. Tohle je vcelku povedený film, srandovní podívaná. Jaroslav Marvan je skvělý a jeho starý morous Anděl jakbysmet. Ta doba je ve filmu hezky udělaná, tak nějak vtipně. Dobře se pobavíte a já už se těším na druhý díl. ()

DonPedro

Hlava má jasno – Dovolená s Andělem je hrozný film, který si vychutná jen ten, kdo je schopen na chvíli zapomenout, že existuje něco jako historie a vezme jej jako čirou utopii. Teprve potom má svět, ve kterém odborová rada zná odpověď na každou otázku, Josef Kemr zatlouká hřebíky jako by to dělal celý život a rekreanti pravidelně mizí v oblacích cigaretového dýmu svoje kouzlo. ()

Fanucci

Je to propaganda. Každý kdo je aspoň trochu inteligentní to vidí. Rozdíl mezi mnou a lidmi, kteří tento film dávají do odpadu je v tom, že mně tento druh kinematografie pobaví. Podobně jako filmové týdeníky... ()

Had6

Třeba mě i nemějte v oblibě, ale já tenhle film mám rád. Dokázal jsem se oprostit od toho nechutného závanu agitace a jenom se kochat Marvanovým představením. Kdybych odsuzoval všechny komedie jenom kvůli dobovému postižení, tak by jich pak bylo víc než dost. Oba filmy s revizorem Andělem jsou prostě moje oblíbené i přes ta všechna velká dobová mínus. ()

Carlossss

Je to nechutná agitačka, to nepopírám, ale když si odmyslíte všechny ty soudruhy a podobný sračky, tak je to docela zábavný film a bručoun Marvan je geniální... a co teprve Kemr alias Vyhlídka! Vždyť to je jenom obyčejný dobrotivý blbec a ten vám nemůže nebýt sympatický:) ()

Petrasuvicka

Vy se na to koukáte špatně. Tehdy to mysleli smrtelně vážně, ale když se na to koukáte s nadhledem, tak je to úžasná fraška na téma socialismus, komunismus a vše, co k tomu patřilo. Bavím se u toho pořád. Když to berete vážně, jako to bylo myšleno tenkrát, tak se nedivte, že se vám to nelíbí ()

Jigy

Když jsem byl mladší, měl jsem tento film rád. Byl plný pohody a ideálních mezilidských vztahů. Všichni si pomáhali, táhli za jeden provaz a byli na sebe hodní. Dnes, když se na Anděla podívám, tak vidim šílenou propagandu, která ve světle událostí z 50. let bolí. Jeniné co potěší je úžasný Jaroslav Marvan, jehož role touto tendencí není příliš dotčená. Ale jinak při pohledu na tento komunistický idealismus se mi otevírá kudla v kapse. ()

balba

Nenáročná , humorná a příkladná komedie.Opět perfektní herecký složení.Tato komedie nezklame ani náročného diváka. ()

rakovnik

Silně agitační film, kde budovatelské nadšení přebije každý jiný aspekt příběhu o mrzoutovi na dovolené. Jinak by se jednalo o celkem příjemnou letní komedii. Každopádně, byla to taková léta... ()

Martin741

Film este z cias, ked urad prezidenta ovladal Klement Gottwald v byvalom Ceskoslovensku. Komunisticka oddychova agitka, ktora behom casu stratila lesk aj humor. 44 % ()