poster

Baron Prášil

 • anglický

  The Fabulous Baron Munchausen

 • anglický

  The Outrageous Baron Munchausen

 • anglický

  Baron Munchausen

 • anglický

  The Original Fabulous Adventures of Baron Munchausen

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Animovaný

Československo, 1961, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  ***

  Krásne efekty!!! Majú oveľa vačšie čaro ako tie dnešné počítačové. Človek má z toho pocit, že na tom ľudia naozaj dlho pracovali, vymýšlali ako čo spraviť (lebo možnosti boli podstatne menšie a obmedzené), hrali sa s tým a robili to z lásky k filmu. Je len veľká škoda toho, že je to príliš pomalé a príbeh dosť slabý. 6/10(3.1.2011)

 • Marthos
  *****

  Filmová fantasie, nepřekonatelná a nepřekonávající svým originálním výtvarným pojetím ani současné moderní technologie. Osobnost režiséra Karla Zemana se zdá být v tomto ohledu nepostradatelnou, v mnohém dokonce hodnou světové proslulosti. Stejné pocty se potom dostává mimořádným uměleckým kreacím předních zástupců soudobé filmové i divadelní družiny, semknutých v ucelený sbor v čele s nedostižným Milošem Kopeckým, mladinkou Janou Brejchovou, Jelínkem, Högerem i Werichem v roli sice malé, ale výrazné. Výjimečnost nastalého okamžiku je důkazem filmové nesmrtelnosti pro všechny zúčastněné.(20.1.2015)

 • zette
  ****

  Skutecne genialne absurdni fantasmagorie v podani Karla Zemana. Skvele triky, vytvarne zpracovani a choreografie postav. Vyborne herecke obsazeni, Kopeckemu sita role na miru. Proc tedy nedavam pet hvezdicek? Osobne mam trochu problem s postavou Barona Prasila. Film vsak povedeny a velmi originalni.(14.5.2010)

 • Doudis19
  *****

  V podání fantasticky hravého Karla Zemana je toto bizarní dílko jednou z nejlesklejších perel v moři českých klasik a Miloš Kopecký jako Baron Prášil pak jedním z nejbáječnějších hrdinů, jaké kdy měla česká plátna tu čest nést. Obdivuhodná vynalézavost bez jakékoli technické podpory je cítit z každého záběru a zaslouží si věčnou slávu a uznání.(30.9.2012)

 • topi
  *****

  Neskutečně nádherná cesta do fantazie a říše snů. Tenhle film jsem v dětství miloval a milovat navždy budu. Karel Zeman stvořil geniální dílo, které ve světě nemá obdobu. Nemalou měrou mu k tomu přispěl jak jinak než geniální hudební doprovod pana hudebního skladatele největšího - Zdeňka Lišky, který opět i mimo klasickou hudbu film doplnil různými zvuky, ruchy, třesky, no prostě opět úžasná práce. A Miloš Kopecký v roli Barona Prášila nemá konkurenci, stejně tak i nádherná mlaďoučká Jana Brejchová v roli dívky Bianky. Ale i ostatní herci do filmu zapadají naprosto skvěle. Překrásná, nadpozemská, excelentní podívaná.(9.2.2013)

 • - Terry Gilliam viděl tento snímek a nechal se jím inspirovat pro svůj film The Adventures of Baron Munchausen. (liquido26)

 • - Ve filmu se objevily postavy kapitán Nicholl, Impey Barbicane a Michel Ardan, stejně, jako projektil - vesmírná loď z Vernova románu „Ze Země na Měsíc“. Na další Vernův román „20 000 mil pod mořem“ odkazuje Baron Prášil (Miloš Kopecký), když komentuje cestu v břiše velryby. (Jan.Kanak)

 • - Poznávací značka režiséra - klobouky - Na konci Cyrano z Bergeraku vyhodí svůj klobouk do vzduchu, aby doletěl až ke hvězdám. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace