Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zamilovaný pár, bankovní úředník Sam a výtvarnice Molly, se přestěhuje do nového bytu. Jsou spolu opravdu šťastní, po cestě z divadla Mollly poví Samovi, že si ho chce vzít za manžela. Náhle je přepadne muž s pistolí, chce peníze a uhodí Molly. Sam se rozzuří a při rvačce ho muž zastřelí. Sam zemře, ale jeho duch zůstává na zemi, aby mohl být nablízku Molly. Ta je ze Samovy smrti na dně. Jednoho dne se do bytu dostane muž, který Sama zabil, a něco zde hledá. Sam ho chce zastavit, ale jako duch není schopen se ničeho dotknout. Muže sleduje, aby zjistil jeho jméno a bydliště. Při zpáteční cestě Sam naváže kontakt s černoškou Ody a neustálým otravným zpíváním ji donutí, aby šla k Molly domů a pověděla jí, co on řekne. Sam jí sdělí jméno a adresu muže, který ho zabil, a také, že to byla plánovaná vražda. Molly nejprve ničemu nevěří, ale pak je přesvědčena, že žena opravdu se Samem mluví. Když Molly poví vše Carlovi, Samovu nejlepšímu příteli a kolegovi, tak ten jede informaci do vrahova bytu ověřit. Sam jede s ním a zjistí, že Carl a vrah jménem Willie Lopez se znají, Carl objednal Samovu vraždu, protože potřebuje kódy do počítače, díky kterým může převést velké množství peněz. Molly jde na policii, ale nikdo jí neuvěří. Ukážou jí spis Ody, která byla několikrát zadržena za podvody. Večer k Molly do bytu přijde Carl, aby ji dokázal, že je přítel a ona se na něj může spolehnout... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (603)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Někdo sledoval v televizi Hříšný tanec, já jsem si na památku Patricka Swayzeho pustil tento film. A ačkoliv jsem ho neviděl, rozhodně se mi zalíbil. I když ne natolik jako většině zdejším uživatelům. Nic to ale neznamená. Důležité je totiž to, že Patrick Swayze byl a vždycky bude správňákem, na kterého se bude vzpomínat. Už jenom to, že svojí smrt přežil o dva roky je úctyhodný výkon, kdy během toho ještě zvládnul natáčet. To se prostě jen tak nevidí a rozhodně věřím, že právě na něj já nikdy nezapomenu. Mnohými jako tanečníka z Hříšného tance, pro mě je hlavně duchem, který pomáhá světu, až se dostane do nebe, kam Patrick patří a věřím, že přesně tam právě teď je a učí boha tančit ten jeho skutečný a jedinečný..hříšný tanec. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Duch je jeden z najlepšie fungujúcich romatických filmov. Je to aj komédia, ale tieto dve zložky filmu tu sú ako keby oddelené, takže sa film nedá nazvať romantickou komédiou. Humor nepramení zo špičkovania medzi zaľúbencami, ale iba z vedľajšej postavy. Je to snáď jediný prípad v romantickom žánri, kde môžem toto napísať. No a navyše je to aj svojim spôsobom horor. Tento mix prekvapivo skvele funguje a na konci ste dojatí, spotení hrôzou a zaručene ste sa aj pobavili. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Ano, tenhle film hraje na emoce diváka, ale u mě to zapůsobilo. On the other hand, mě nějak extra Goldbergová nezaujala, beru její roli opravdu jen jako určité odlehčení. Ano, milostná scéna u tvoření keramického čehosi byla opravdu jedna z těch lepších ve filmografii. No a 1 z hlavních důvodů, proč jsem ohodnotil film 4* a ne průměrem, je samozřejmě hudba-The Righteous Brothers-Unchained Melody. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak to já nemám s Patrickem žádný problém, takže klidně ty čtyři hvězdičky dám. Tento romantický thriller „drama“ si pouštím docela rád, přestože na slaďárny moc nejsem. Temná stránka filmu si mě však získala, stejně jako Demi Moore. Všichni herci podali opravdu hodně dobré výkony a na tehdejší dobu nejsou ani speciální efekty k zahození. Jerry Zucker si tímto zářezem u mě získal respekt, přestože mně jeho komedie zas až tolik neokouzlily. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO Tenkrát v tom roce 1990 to byl neskutečnej trhák…. Na začátku je romantika. Pak tragédie. Zase romantika, špetka humoru, napětí, opět romantika, napětí, akce. A zase romantika. Co by se tomu dalo vytknout? DVD má otřesnej!! zvuk a dabing (jsou filmy, který si z nostalgie pustím česky  ). Humor je tehdy, když je na scéně W.Goldberg, jenž hraje ,,tu svoji cáklou ženskou“. To ji jde nejlíp. Takže s odstupem času dávám z nostalgie ****. Dnes bych dal tak 3. A vo tom to je. Všichni zlý patří do pekla! ()

Galerie (82)

Zajímavosti (59)

  • Producenti chtěli do hlavní mužské role obsadit Bruce Willise, který byl v té době ženatý s Demi Moore (Molly). Odmítnul s tím, že film nebude s takovým obsazením fungovat. Po premiéře se označil za hlupáka. (don corleone)
  • Whoopi Goldberg (Oda Mae Brown), která ve filmu původně neměla vůbec hrát, si do filmu prosadil herec Patrick Swayze (Sam). Goldberg později za roli dostala Oscara, kterého však málem ztratila, když ho poslala vyčistit. Cenu našli až na letišti, pohozenou v odpadcích. (Lynette)
  • Když jde Sam (Patrick Swayze) jako duch po ulici k věštkyni, na zemi je jeho stín, který jako duch mít nemůže. (Mr.Hudson)

Související novinky

Channing Tatum chystá remake Ducha

Channing Tatum chystá remake Ducha

18.01.2023

Channing Tatum (Loganovi parťáci, Pes) se za pár týdnů objeví ve třetím díle série Bez kalhot, jinak toho ale herec v plánu moc nemá. Snu na jeho srdcový projekt Gambit se už vzdal, jak ale nyní… (více)

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)

Spielberg chce Jacksonovy kosti

Spielberg chce Jacksonovy kosti

12.05.2007

Určitě si vzpomenete, jak Peter Jackson zářil, když z rukou Stevena Spielberga přebíral Oscara za nejlepší film (jen pro jistotu: za Pána prstenů: Návrat krále). Nedávno si potřásli pravicemi opět.… (více)

Reklama

Reklama