Duch

• Československo

Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Nádherná romantika. Ve většině romantických filmů dneška hrají mužské role samý bukvy. Ale Svejzí mi zde tak naštěstí nepřipadal. Jestli některé herečky vyloženě nemusím, patří mezi ně Demi Moore. Tady však byla roztomilá. Smál jsem se s Whoopi Goldberg. Cítil jsem lásku mezi Samem a Molly. Zapůsobily na mě i scény se stíny. Škoda, že Vincent Schiavelli nedostal více prostoru, i tak během pár minut ukázal více než dost. Jednou za pět let se na to vždy rád podívám. 9/10 [říjen 2006](8.10.2006)

Někdo sledoval v televizi Hříšný tanec, já jsem si na památku Patricka Swayzeho pustil tento film. A ačkoliv jsem ho neviděl, rozhodně se mi zalíbil. I když ne natolik jako většině zdejším uživatelům. Nic to ale neznamená. Důležité je totiž to, že Patrick Swayze byl a vždycky bude správňákem, na kterého se bude vzpomínat. Už jenom to, že svojí smrt přežil o dva roky je úctyhodný výkon, kdy během toho ještě zvládnul natáčet. To se prostě jen tak nevidí a rozhodně věřím, že právě na něj já nikdy nezapomenu. Mnohými jako tanečníka z Hříšného tance, pro mě je hlavně duchem, který pomáhá světu, až se dostane do nebe, kam Patrick patří a věřím, že přesně tam právě teď je a učí boha tančit ten jeho skutečný a jedinečný..hříšný tanec.(17.9.2009)

Tomuto filmu musím dát 5 hvězdiček, protože se mi velmi líbí. Je to skvělá směs hned několika žánrů. Napínavá romantická komediální fantasy. Milovník komedie si užije naprosto úžasný výkon Whoopi Goldberg, milovník fantasy se přímo vyžije v postavě Patricka Swayzeho, milovník thrilleru bude nadšen při mnohých napínavých scénách a milovník romantiky se dočká velké porce emocí. Výborný děj s dobrými herci. Lahůdka. 90%(24.4.2009)

Film s příliš překombinovaným dějem, který se snaží fungovat na poli několika žánrů. Swayze a Moore mi k sobě až tolik nejdou, viz Hříšný tanec. Samotná Whoopi Goldberg mi tady nevadí, jako spíše její postava, která film posouvá někam, kde to pro mě už moc nefunguje. Až se zdá, že Unchainted melody by si zasloužila vyváženější film.(7.5.2010)

Výborná, dojemně strašidelná podívaná se skvělým Patrickem Swayzeem, Demi Moore a excentrickou Whooppi Goldberg. Opravdová klasika. Nevím, jestli je film víc komedie, thriller, nebo fantasy, ale výsledný mix je opravdu povedený. V roli ducha, který učí Swayzeho v metru dotýkat se předmětů, těžko nezapamatovatelný Vincent Schiavelli, kterého můžeme znát třeba z Přeletu nad kukaččím hnízdem.(12.12.2009)

• - Zvuk, který vydávají démoni je ve skutečnosti nahraný pláč malých dětí, puštěný velmi pomalu. (don corleone)

• - Bruce Willis, ktorý rolu Sama odmietol, po premiére filmu označil sám seba za "hlupáka". (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Keď v banke Oda Mae uzatvára bankový účet a vypýta si nový papierik, keďže na prvý sa zle podpísala, tento druhý papierik je žltej farby. Keď ho však vracia naspäť, papierik je biely. (martin1m2)