Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Takže, prostě skvělé. Nemám slov. Perfektní. Jedno u nejlepších romantických dramat, jaké jsem kdy viděl. Vyborný Patrick Swayze, nádherná a překrásná Demi Moore ( zde ve filmu nejhezčí, nikde jinde nebyla krásnější). Výborný scénár a námět dokázel z filmu udělat velkolepou podívanou, která v tomto případě vítězí nad mým oblíbeným parem Tom Hanks a Meg Ryan. Na konci filmu jsem litoval, že má jen 127 minut a chtěl bych.......to je fuk, prostě skvěle zpracovaný snímek, který se mě dotkl.......95%(2.5.2012)

Pokud pominu Bod zlomu, tak je tahle originální "duchařina" asi nejlepší film Patricka Swayzeho. Krom toho film při slabších chvilkách drží fakt výbornej soundtrack a hodně mladá a pěkná Demi Moore. Jedinej takovej kaz na tomhle filmu je trošku moc šaškoidní Whoopi Goldberg, ale jelikož to je i komedie, tak to ani moc nevadí(17.4.2008)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Úžasně emotivní romantika dvojice Moore - Swayze skloubená s báječným komediálním humorem v podání Whoopi Goldberg v roli spiritistické poradkyně Ody Mae. To podvodné vyvolávání duchů u Ody Mae a do toho kecající Sam. Krásně komediální scény Ody a Sama v bance a pak kouzelné předávání šeku jeptiškám. S pomocí Sama vznášející se mince u dveří a pak klouzající do ruky slzící Molly. Ten nápad s objímáním Molly Samem prostřednictvím těla Ody Mae. Duchové temnot s černými, ale silnými ručičkami. A nádherná ústřední melodie se skvělými smyčcemi od slavného filmového skladatele Maurice Jarreho, otce populárního Jeana-Michella Jarreho. Možná sladká limonáda, ale ty bublinky humoru a hudby ji činí velmi osvěžující. Trailer: http://www.sms.cz/film/duch/ukazka(15.2.2009)

Nemusim Swayze ale miluju Whoopi Goldberg a Demi Moore. Je to vynikajici romanticky dojak. Jak tedle zanr nesnasim, tak todle je jeden z mala filmu tohoto typu, ktere jsem si vskutku oblibil. Koukal jsem na to jako maly, koukam na to i ted. Je to vtipne, napinave, zajimave, romanticke, s vynikajicim scenarem a hudebnim doprovodem. Je to proste skvely...(3.10.2006)

Jeden z těch filmů, které jsem docenil až o mnoho let později.. Chytrá romantika? Ano, i ta se točí. Tvůrci holt tehdy moc dobře věděli, jak a kdy zabrnkat na city nejen divaččiny. Moc příjemné herecké výkony Whoopi Goldberg, Patricka Swayzeho i Demi Moore (ta má tedy v češtině hrozný dabing), scénář i hudba..(13.8.2011)

• - Spoiler: Keď Carl stiahne Molly dole z rebríka a priloží jej zbraň ku hlave, ide o poloautomatickú zbraň, kde stačí za spúšť zatiahnuť raz a dôjde k výstrelu. Jasne si môžete všimnúť, že za ňu zatiahne minimálne trikrát, čiže by ju bol už dávno zastrelil. (martin1m2)

• - Spoiler: Pri pohľade na Willieho "mŕtvolu" sa dá vidieť, ako stále dýcha a hýbe sa mu hrudník. (martin1m2)

• - Spoiler: Keď je Carl vťahovaný do pekla, zreteľne môžeme vidieť povraz, na ktorom visel počas natáčania. Na DVD to však neuvidíte, pretože túto chybičku digitálne odstránili. (martin1m2)