Duch

Duch

Ghost

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Fakt nadhernej romantickej film. Hlavni plus je, ze romanticky sceny jsou fakt paradni, ale kdyz prijde na ducharsky sceny, tak ty jsou zvladnuty jak trikove, tak to, co ma bejt napinavy skutecne je a zaroven i fungujou vtipy, ktery sem vnasi hlavne Whoopi, ale oskara bych ji za to nedal. Jinak Moore i Swayze se prekonavaj a podavaj na svy pomery fantasticky vykony a jeste musim zminit ducharskyho vaguse Schiavelliho. Celkove fakt nadherne natocenej film, jen skoda tech par hluchejch mist. Slabsich 5*.(19.9.2008)

Jeden z najkrajších a najpôsobivejších romantických filmov, ktorý, aby to nebolo až nehorázne gýčové, kontrastuje s komediálnymi prvkami a mrazivým detektívnym podtónom. Síce je Demi Moore mladučká a pôvabná a Patrik Swayze nadpriemerný, celkom ich predstihol výkon vedľajšej postavy, veštice Whoopi Goldberg, ktorá mi počas filmu niekoľkokrát spôsobila výbuch smiechu:). Veľmi mi imponuje symbolické zobrazenie ľudí, dostávajúcich sa do "neba" a tých zlých, ktorých sprevádzajú maximálne hrôzostrašní démoni. Najkrajšie sú pre mňa však posledné minúty nespadajúce do povrchnosti, ale obsiahnuté nevtieravou sentimentalitou. Žánrová lahôdka.(26.4.2008)

Za kvalitu ruku do ohně. Film ve většině ohledech splňuje vše, příběh, zápletky, napětí, sympatické herce ( kromě Whoopi Goldberg tu dvakrát nemusím ), dobrou hudbu, hlavní herce ( Patrick Swayze a Demi More ), scénář a jiné. Prostě pěkný romantický a dramatický film. ( Hodnocení: 9/10 )(5.5.2012)

Přes celý ten přeslazený hepáč se vlastně jedná o takovou netradiční detektivku. Téma by se dalo pojmout i jinak, daleko temněji a akčněji, aby to bylo i pro kluky, ale i tato romantická verze se dá docela sledovat. Z Ducha se stal velmi slavný biják a to i přes veškeré Sweyzeho přehrávání a slzy jeho černovlasého kamaráda jménem Molly (nějaký Demi Moore). Když jsem to teď viděl v televizi a na chvíli u toho zavřel oči, měl jsem chvíli pocit, že film je věnován nějakým entomologům. Z obrazovky ke mě doléhalo jen samé: "Moli, moli, moli. Necháš moli na pokoji. Podívej, moli... atp." A to nemluvím o tom, že "duch" se po celou dobu představoval: "jsem Vít", ačkoliv se jmenoval Sam Wheat. Ale bylo to jen zdání, které mě klamalo. Halt je lepší se na film i dívat. No, uběhl nějaký čas, který potvrdil, že si zde Swayze roli ducha jen procvičoval. A tak nezbývá, než popřát, aby se vydal za světlem a nestrašil tu dlouho.(18.5.2013)

Nádherný romantický film se silným emotivnním nábojem. Hlavně scéna v závěru, ta mě dostane vždycky. Sam žije šťastným životem se svou milovanou Molly, jejich štěstí skončí ve chvíli, kdy je Sam zastřelen na ulici. Sam nemůže svou milovanou Molly opustit a tak ji provází a ochraňuje jako duch. Oda Mae v podání Whoopi Goldberg je prostě výborná, i když je trochu ujetá. Unchained Melody, která ve filmu zaznívá je jednou z neromantičtějších písniček všech dob.(11.7.2008)

• - Spoiler: Na začiatku, keď je Patrick Swayze zastrelený a už je duch, prší a v mlákach si môžete všimnúť jeho odraz. To je pre ducha nemožné. (martin1m2)

• - Spoiler: Keď je Carl vťahovaný do pekla, zreteľne môžeme vidieť povraz, na ktorom visel počas natáčania. Na DVD to však neuvidíte, pretože túto chybičku digitálne odstránili. (martin1m2)

• - Demi Moore chtěla, aby scény z hrnčířství vypadaly autenticky, proto ona a Jerry Zucker chodili na hodiny hrnčířství. (SONY_)