Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Brutálna presladená romantika a citový žmýkač, ale musím uznať, že svoje kúzlo má aj u ľudí, ktorí na duchov neveria. Ku celkovým pocitom u mňa na váhe pridal navyše fakt, že film som videl uvedený v tv ako spomienku na Patricka, deň po jeho smrti. Neviem, ako je možné, že som ho doteraz nevidel, ale ako pocta jednému hercovi je to viac ako výstižné. R.I.P. Mr. Swayze.(16.9.2009)

Nádherná romantika. Ve většině romantických filmů dneška hrají mužské role samý bukvy. Ale Svejzí mi zde tak naštěstí nepřipadal. Jestli některé herečky vyloženě nemusím, patří mezi ně Demi Moore. Tady však byla roztomilá. Smál jsem se s Whoopi Goldberg. Cítil jsem lásku mezi Samem a Molly. Zapůsobily na mě i scény se stíny. Škoda, že Vincent Schiavelli nedostal více prostoru, i tak během pár minut ukázal více než dost. Jednou za pět let se na to vždy rád podívám. 9/10 [říjen 2006](8.10.2006)

Jeden z nejúžasnějších filmů jak jsem měl kdy tu čest vidět. Demi More, Whoopi Goldberg a Patrick Swayze svoje role zvládli velmi dobře. Scéna v metru kdy se Swayze snažil naučit se hýbat s věcmi byla super.Obzvlášť ta další duchařská existence co tam s ním byla. Ten chlapík měl fakt hodně odpudivý kukuč.Akce, napětí, vtip a romantika.Opravdu mistrovský kousek.(1.5.2012)

Jeden z najkrajších a najpôsobivejších romantických filmov, ktorý, aby to nebolo až nehorázne gýčové, kontrastuje s komediálnymi prvkami a mrazivým detektívnym podtónom. Síce je Demi Moore mladučká a pôvabná a Patrik Swayze nadpriemerný, celkom ich predstihol výkon vedľajšej postavy, veštice Whoopi Goldberg, ktorá mi počas filmu niekoľkokrát spôsobila výbuch smiechu:). Veľmi mi imponuje symbolické zobrazenie ľudí, dostávajúcich sa do "neba" a tých zlých, ktorých sprevádzajú maximálne hrôzostrašní démoni. Najkrajšie sú pre mňa však posledné minúty nespadajúce do povrchnosti, ale obsiahnuté nevtieravou sentimentalitou. Žánrová lahôdka.(26.4.2008)

Swayze je typicky nudný a okoukaný. Jeho tři obličeje za celý film mě nechaly naprosto chladným. Whoopi Goldberg je však výborná a Demi Moore naprosto fantastická. Právě tady předvádí nejlepší herecký výkon své kariéry. Technicky neobyčejně vymazlený snímek, kde velká spousta vizuálních efektů kupodivu nepůsobí jako pěst na oko, ale příjemně zapadají a dotváří jemně nasládlý nádech celého filmu. Zaujme i kvalitní hudební složka s dokonale vkládanými hity světových interpretů. Zucker ví kdy zabrnkat na city, kdy ukázat nějakou tu krev a akci a především to dokáže brilantně zkloubit. Chytrý romantický film se věru zase tak často nevidí a Duch jím zcela jistě je. Kecy o kýči jsou naprosto mimo. Tohle se musí procítit.(20.11.2006)