Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Jeden z nejúžasnějších filmů jak jsem měl kdy tu čest vidět. Demi More, Whoopi Goldberg a Patrick Swayze svoje role zvládli velmi dobře. Scéna v metru kdy se Swayze snažil naučit se hýbat s věcmi byla super.Obzvlášť ta další duchařská existence co tam s ním byla. Ten chlapík měl fakt hodně odpudivý kukuč.Akce, napětí, vtip a romantika.Opravdu mistrovský kousek.(1.5.2012)

Swayze je typicky nudný a okoukaný. Jeho tři obličeje za celý film mě nechaly naprosto chladným. Whoopi Goldberg je však výborná a Demi Moore naprosto fantastická. Právě tady předvádí nejlepší herecký výkon své kariéry. Technicky neobyčejně vymazlený snímek, kde velká spousta vizuálních efektů kupodivu nepůsobí jako pěst na oko, ale příjemně zapadají a dotváří jemně nasládlý nádech celého filmu. Zaujme i kvalitní hudební složka s dokonale vkládanými hity světových interpretů. Zucker ví kdy zabrnkat na city, kdy ukázat nějakou tu krev a akci a především to dokáže brilantně zkloubit. Chytrý romantický film se věru zase tak často nevidí a Duch jím zcela jistě je. Kecy o kýči jsou naprosto mimo. Tohle se musí procítit.(20.11.2006)

Fakt nadhernej romantickej film. Hlavni plus je, ze romanticky sceny jsou fakt paradni, ale kdyz prijde na ducharsky sceny, tak ty jsou zvladnuty jak trikove, tak to, co ma bejt napinavy skutecne je a zaroven i fungujou vtipy, ktery sem vnasi hlavne Whoopi, ale oskara bych ji za to nedal. Jinak Moore i Swayze se prekonavaj a podavaj na svy pomery fantasticky vykony a jeste musim zminit ducharskyho vaguse Schiavelliho. Celkove fakt nadherne natocenej film, jen skoda tech par hluchejch mist. Slabsich 5*.(19.9.2008)

Výborná, dojemně strašidelná podívaná se skvělým Patrickem Swayzeem, Demi Moore a excentrickou Whooppi Goldberg. Opravdová klasika. Nevím, jestli je film víc komedie, thriller, nebo fantasy, ale výsledný mix je opravdu povedený. V roli ducha, který učí Swayzeho v metru dotýkat se předmětů, těžko nezapamatovatelný Vincent Schiavelli, kterého můžeme znát třeba z Přeletu nad kukaččím hnízdem.(12.12.2009)

Duch je podle mě jeden s nejhezčích romantických trháků všech dob...Patrick Swayze a jeho nádherná kštice spolu s nezdolným charizmatem nás udolují k patřičným toužícím pohledům celých 127 minut filmu.Demi Moore, kterou opravdu nesnáším potkalo jediné štěstí,že s ním mohla hrát,protože to ji katapultovalo mezi světové herečky(ačkoliv to nechápu,protože její "umění" je jako na disney channelu).Představa,že nás opustí ten nejbližší člověk mi nahání husí kůži a o to více,když nedostane klidu a sám se ještě plouží kolem svých blízkých a snaží se jim něco sdělit. Mě samotné se podobné věci stávaly..sice ne až tak očividně a hlavně ne tak romanticky :-D. Velká výhra pro tento snímek je podle mě také Whoopi Goldberg, která dokáže navýsost zahrát i uklízečku a všichni jí to uvěříme.Prostě krásná klasika,která by neměla chybět v podvědomí každého z nás.Zasloužené 2 oscary.(1.5.2012)