poster

Duch

 • USA

  Ghost

 • Československo

  Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Režie:

Jerry Zucker

Scénář:

Bruce Joel Rubin

Kamera:

Adam Greenberg

Hudba:

Maurice Jarre

Střih:

Walter Murch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  RETRO Tenkrát v tom roce 1990 to byl neskutečnej trhák…. Na začátku je romantika. Pak tragédie. Zase romantika, špetka humoru, napětí, opět romantika, napětí, akce. A zase romantika. Co by se tomu dalo vytknout? DVD má otřesnej!! zvuk a dabing (jsou filmy, který si z nostalgie pustím česky  ). Humor je tehdy, když je na scéně W.Goldberg, jenž hraje ,,tu svoji cáklou ženskou“. To ji jde nejlíp. Takže s odstupem času dávám z nostalgie ****. Dnes bych dal tak 3. A vo tom to je. Všichni zlý patří do pekla!(4.9.2005)

 • MM_Ramone
  *****

  V "Duchovi" sa stretli traja známi hollywoodski herci - Patrick Swayze, Demi Moore a Whoopi Goldberg, pre ktorých sa stal tento film vrcholom ich hereckej kariéry. Svoje úlohy tu zvládli na výbornú. Duchársky thriller, na ktorý sa nezabúda. Romantická dráma, ku ktorej sa rád vraciam. Tento snímok bol ocenený dvoma soškami Oscara. Jednu získala Whoopi Goldberg za výkon herečky vo vedľajšej úlohe a druhá bola poctou za najlepší pôvodný scénar. "Duch" je vyváženou kombináciou romantického filmu, krimi thrilleru a mystickej drámy. *****(31.1.2008)

 • Kaka
  ****

  Swayze je typicky nudný a okoukaný. Jeho tři obličeje za celý film mě nechaly naprosto chladným. Whoopi Goldberg je však výborná a Demi Moore naprosto fantastická. Právě tady předvádí nejlepší herecký výkon své kariéry. Technicky neobyčejně vymazlený snímek, kde velká spousta vizuálních efektů kupodivu nepůsobí jako pěst na oko, ale příjemně zapadají a dotváří jemně nasládlý nádech celého filmu. Zaujme i kvalitní hudební složka s dokonale vkládanými hity světových interpretů. Zucker ví kdy zabrnkat na city, kdy ukázat nějakou tu krev a akci a především to dokáže brilantně zkloubit. Chytrý romantický film se věru zase tak často nevidí a Duch jím zcela jistě je. Kecy o kýči jsou naprosto mimo. Tohle se musí procítit.(20.11.2006)

 • ClintEastwood
  *****

  Výborná, dojemně strašidelná podívaná se skvělým Patrickem Swayzeem, Demi Moore a excentrickou Whooppi Goldberg. Opravdová klasika. Nevím, jestli je film víc komedie, thriller, nebo fantasy, ale výsledný mix je opravdu povedený. V roli ducha, který učí Swayzeho v metru dotýkat se předmětů, těžko nezapamatovatelný Vincent Schiavelli, kterého můžeme znát třeba z Přeletu nad kukaččím hnízdem.(12.12.2009)

 • Ant
  ***

  Film s příliš překombinovaným dějem, který se snaží fungovat na poli několika žánrů. Swayze a Moore mi k sobě až tolik nejdou, viz Hříšný tanec. Samotná Whoopi Goldberg mi tady nevadí, jako spíše její postava, která film posouvá někam, kde to pro mě už moc nefunguje. Až se zdá, že Unchainted melody by si zasloužila vyváženější film.(7.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace