Duch

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ruth Morley

Swayze je typicky nudný a okoukaný. Jeho tři obličeje za celý film mě nechaly naprosto chladným. Whoopi Goldberg je však výborná a Demi Moore naprosto fantastická. Právě tady předvádí nejlepší herecký výkon své kariéry. Technicky neobyčejně vymazlený snímek, kde velká spousta vizuálních efektů kupodivu nepůsobí jako pěst na oko, ale příjemně zapadají a dotváří jemně nasládlý nádech celého filmu. Zaujme i kvalitní hudební složka s dokonale vkládanými hity světových interpretů. Zucker ví kdy zabrnkat na city, kdy ukázat nějakou tu krev a akci a především to dokáže brilantně zkloubit. Chytrý romantický film se věru zase tak často nevidí a Duch jím zcela jistě je. Kecy o kýči jsou naprosto mimo. Tohle se musí procítit.(20.11.2006)

Tak to já nemám s Patrickem žádný problém, takže klidně ty čtyři hvězdičky dám. Tento romantický thriller „drama“ si pouštím docela rád, přestože na slaďárny moc nejsem. Temná stránka filmu si mě však získala, stejně jako Demi Moore. Všichni herci podali opravdu hodně dobré výkony a na tehdejší dobu nejsou ani speciální efekty k zahození. Jerry Zucker si tímto zářezem u mě získal respekt, přestože mně jeho komedie zas až tolik neokouzlily.(17.6.2012)

RETRO Tenkrát v tom roce 1990 to byl neskutečnej trhák…. Na začátku je romantika. Pak tragédie. Zase romantika, špetka humoru, napětí, opět romantika, napětí, akce. A zase romantika. Co by se tomu dalo vytknout? DVD má otřesnej!! zvuk a dabing (jsou filmy, který si z nostalgie pustím česky  ). Humor je tehdy, když je na scéně W.Goldberg, jenž hraje ,,tu svoji cáklou ženskou“. To ji jde nejlíp. Takže s odstupem času dávám z nostalgie ****. Dnes bych dal tak 3. A vo tom to je. Všichni zlý patří do pekla!(4.9.2005)

V "Duchovi" sa stretli traja známi hollywoodski herci - Patrick Swayze, Demi Moore a Whoopi Goldberg, pre ktorých sa stal tento film vrcholom ich hereckej kariéry. Svoje úlohy tu zvládli na výbornú. Duchársky thriller, na ktorý sa nezabúda. Romantická dráma, ku ktorej sa rád vraciam. Tento snímok bol ocenený dvoma soškami Oscara. Jednu získala Whoopi Goldberg za výkon herečky vo vedľajšej úlohe a druhá bola poctou za najlepší pôvodný scénar. "Duch" je vyváženou kombináciou romantického filmu, krimi thrilleru a mystickej drámy. *****(31.1.2008)

Nemusim Swayze ale miluju Whoopi Goldberg a Demi Moore. Je to vynikajici romanticky dojak. Jak tedle zanr nesnasim, tak todle je jeden z mala filmu tohoto typu, ktere jsem si vskutku oblibil. Koukal jsem na to jako maly, koukam na to i ted. Je to vtipne, napinave, zajimave, romanticke, s vynikajicim scenarem a hudebnim doprovodem. Je to proste skvely...(3.10.2006)