Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zamilovaný pár, bankovní úředník Sam a výtvarnice Molly, se přestěhuje do nového bytu. Jsou spolu opravdu šťastní, po cestě z divadla Mollly poví Samovi, že si ho chce vzít za manžela. Náhle je přepadne muž s pistolí, chce peníze a uhodí Molly. Sam se rozzuří a při rvačce ho muž zastřelí. Sam zemře, ale jeho duch zůstává na zemi, aby mohl být nablízku Molly. Ta je ze Samovy smrti na dně. Jednoho dne se do bytu dostane muž, který Sama zabil, a něco zde hledá. Sam ho chce zastavit, ale jako duch není schopen se ničeho dotknout. Muže sleduje, aby zjistil jeho jméno a bydliště. Při zpáteční cestě Sam naváže kontakt s černoškou Ody a neustálým otravným zpíváním ji donutí, aby šla k Molly domů a pověděla jí, co on řekne. Sam jí sdělí jméno a adresu muže, který ho zabil, a také, že to byla plánovaná vražda. Molly nejprve ničemu nevěří, ale pak je přesvědčena, že žena opravdu se Samem mluví. Když Molly poví vše Carlovi, Samovu nejlepšímu příteli a kolegovi, tak ten jede informaci do vrahova bytu ověřit. Sam jede s ním a zjistí, že Carl a vrah jménem Willie Lopez se znají, Carl objednal Samovu vraždu, protože potřebuje kódy do počítače, díky kterým může převést velké množství peněz. Molly jde na policii, ale nikdo jí neuvěří. Ukážou jí spis Ody, která byla několikrát zadržena za podvody. Večer k Molly do bytu přijde Carl, aby ji dokázal, že je přítel a ona se na něj může spolehnout... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (588)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Někdo sledoval v televizi Hříšný tanec, já jsem si na památku Patricka Swayzeho pustil tento film. A ačkoliv jsem ho neviděl, rozhodně se mi zalíbil. I když ne natolik jako většině zdejším uživatelům. Nic to ale neznamená. Důležité je totiž to, že Patrick Swayze byl a vždycky bude správňákem, na kterého se bude vzpomínat. Už jenom to, že svojí smrt přežil o dva roky je úctyhodný výkon, kdy během toho ještě zvládnul natáčet. To se prostě jen tak nevidí a rozhodně věřím, že právě na něj já nikdy nezapomenu. Mnohými jako tanečníka z Hříšného tance, pro mě je hlavně duchem, který pomáhá světu, až se dostane do nebe, kam Patrick patří a věřím, že přesně tam právě teď je a učí boha tančit ten jeho skutečný a jedinečný..hříšný tanec. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO Tenkrát v tom roce 1990 to byl neskutečnej trhák…. Na začátku je romantika. Pak tragédie. Zase romantika, špetka humoru, napětí, opět romantika, napětí, akce. A zase romantika. Co by se tomu dalo vytknout? DVD má otřesnej!! zvuk a dabing (jsou filmy, který si z nostalgie pustím česky  ). Humor je tehdy, když je na scéně W.Goldberg, jenž hraje ,,tu svoji cáklou ženskou“. To ji jde nejlíp. Takže s odstupem času dávám z nostalgie ****. Dnes bych dal tak 3. A vo tom to je. Všichni zlý patří do pekla! ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Efekty již vypadají trochu ošuntěle, ale emotivní náboj přetrvává. Z ústřední herecké trojce mi není sympatický nikdo, leč díky prvním dvěma má film nádhernou (ano, ve správném duševním rozpoložení nádhernou) a sexy scénu s hlínou a díky třetí je to občas fajn hlína. 80% Zajímavé komentáře: sud, oLí, J.o.h.n.ny ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Fakt nadhernej romantickej film. Hlavni plus je, ze romanticky sceny jsou fakt paradni, ale kdyz prijde na ducharsky sceny, tak ty jsou zvladnuty jak trikove, tak to, co ma bejt napinavy skutecne je a zaroven i fungujou vtipy, ktery sem vnasi hlavne Whoopi, ale oskara bych ji za to nedal. Jinak Moore i Swayze se prekonavaj a podavaj na svy pomery fantasticky vykony a jeste musim zminit ducharskyho vaguse Schiavelliho. Celkove fakt nadherne natocenej film, jen skoda tech par hluchejch mist. Slabsich 5*. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vyzerám, že sa bavím s vami?“ Duch zachytil Moore a Swayzeho na vrchole síl. Patricka neoslabeného smrteľnou chorobou a schopného urobiť si zo seba srandu a Demi ako peknú, šikovnú a mladú babu, od ktorej sa nechce nič viac, než si občas poplakať a väčšinu času ukazovať pôvaby tela. Výsledkom bol megahit. Právom, ale i tak prekvapí, že pri trápnom rozpočte 22 miliónov sa celosvetová tržba vyšplhala až na šialených, úchvatných 290 (!). Duch okrem hereckej chémie ponúkol originálny scenár, Jarreho hypnotickú hudbu, poetickú kameru, hororový nápad s tieňmi, oscarovú veselú Whoopi Goldberg a prízrak z metra (ktorý dokáže rozdávať fyzické rany). ()

Galerie (81)

Zajímavosti (58)

  • Film se stal tak populárním, že dal vzniknout také jeho muzikálové verzi. Ta se v premiéře představila v roce 2011 v Manchesteru, následně také na londýnském West Endu i newyorské Broadwayi. Po Itálii a Německu bylo Česko teprve třetí zemí v Evropě (mimo původní Spojené království), kde byl tento muzikál uveden. Česká premiéra proběhla v roce 2014 v Městském divadle Brno, v roce 2018 ho pak uvedlo i plzeňské Divadlo J.K. Tyla. (Joe16210)
  • Keď Oda Mae a Sam idú za Molly prvý raz, pri prechádzani cez ulicu k apartmánu má Oda Mae čierne sandále. Keď  po neúspešnom rozhovore odchádza po schodoch dole, má biele tenisky. (martin1m2)
  • Demi Moore chtěla, aby scény z hrnčířství vypadaly autenticky, proto ona a Jerry Zucker chodili na hodiny hrnčířství. (SONY_)

Související novinky

Channing Tatum chystá remake Ducha

Channing Tatum chystá remake Ducha

18.01.2023

Channing Tatum (Loganovi parťáci, Pes) se za pár týdnů objeví ve třetím díle série Bez kalhot, jinak toho ale herec v plánu moc nemá. Snu na jeho srdcový projekt Gambit se už vzdal, jak ale nyní…

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem…

Spielberg chce Jacksonovy kosti

Spielberg chce Jacksonovy kosti

12.05.2007

Určitě si vzpomenete, jak Peter Jackson zářil, když z rukou Stevena Spielberga přebíral Oscara za nejlepší film (jen pro jistotu: za Pána prstenů: Návrat krále). Nedávno si potřásli pravicemi opět.…

Reklama

Reklama