poster

Celý jeden život

 • francouzský

  Toute une vie

 • italský

  Tutta una vita

 • anglický

  And Now My Love

Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1974, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  *****

  Jak to ten Lelouche dělá, že mě umí tak oslovit? Vlastně mě docela naštval. V tomhle báječném filmu je spousta moudrosti i humoru, mnoho pravdy, kterou sdílím, jen ji nedokážu tak krásně a hutně vystihnout. Celý jeden život je chutnou krmí pro duši. A jak ji postupně trávím, poskytuje mi stále větší zážitek. Film není postaven na mimořádných hereckých výkonech, nebo šarmu hlavních představitelů, jeho síla spočívá v Lelouchově nápaditém scénáři i strhující režii. A k celému menu jsem ještě navíc dostala zákusek v podobě přítomnosti Gilberta Bécauda, jehož několik písní ve filmu zazní.(4.1.2012)

 • gudaulin
  ****

  Filmu se nedá upřít šarm, poetika a vtip, scénář, režie i herecké obsazení jsou vysoce nadstandartní. Film je ovlivněný francouzskou novou vlnou a modernismem ve smyslu bourání společenských konvencí. Lelouch sympaticky shazuje nejen vztahy mezi muži a ženami, ale i filmový svět. Jeho hrdina začal dráhu u filmu jako výrobce pornografie, přešel k reklamě a skončil jako úspěšný tvůrce ceněných hraných filmů. Pro snímek je typický dynamický střih a určitá fragmentace obrazů, k záporům naopak patří krátká stopáž u díla, které se snaží zachytit život tří generací. Časové skoky jsou v první půli filmu velké a některé zajímavé postavy se příběhem jen mihnou. Celkový dojem: 85 %.(22.10.2008)

 • nascendi
  ***

  Nepociťujem žiadne výčitky svedomia, keď tento film charakterizujem ako chaotický. Je možné a dokonca pravdepodobné, že Claude Lelouch vedel, čo chce nakrútiť, problémom však je, že som sa na jeho myšlienkovú vlnu nedokázal naladiť. Mne to chvíľami pripadalo, ako produkt opitého a nezodpovedného strihača, ktorý zábery určené do rôznych filmov pozliepal dohromady dúfajúc, že to niekto označí za umenie novej vlny. Čiastočne sa mu to podarilo, ja som sklamal. Ako ostatne aj u ostatných Lelouchových filmov. Skrátka my dvaja sme si nesadli. Už je členom širšieho kolektívu vychytených tvorcov.(25.3.2015)

 • Exkvizitor
  ****

  Chci se raději mýlit s Claudem Lelouchem, než mít pravdu s Michaelem Bayem. I v tomto filmu Lelouch kašle na osvědčené tradiční filmové recepty a kašle v řadě momentů i na diváka. Nezajímá ho pevná logika příběhu, rovnoměrně dávkovaný vývoj postav ani přísná jednota stylu. Klade důraz na chytře sarkastické dialogy, střih ovládaný anarchistickými asociacemi a dlouhé jízdy kamery s překvapivou mizanscénou, která dává tušit masivní improvizaci. Jeho filmy jsou natolik svérázné, že se často dají srovnat jen s jinými jeho filmy. Rozhodně to platí i o tématech, protože Lelouch v zásadě točí stále jeden scénář. Ani v Celém jednom životě nechybí osudová love story, generační pouta, odkazy na holocaust a autorovo židovství či časté hudební citace (v tomto filmu střídá oblíbeného Rachmaninova Gilbert Becaud, ztělesňující sám sebe). Claude Lelouch je odvážný filmař, a mně to imponuje.(27.12.2008)

 • tomtomtoma
  ***

  Zase mi přišlo, že chce Lelouch do filmu nacpat co nejvíce. Historie světa ve 20. století? Proč musela procházet celým filmem moc nechápu. Snad jen jedna zajímavá myšlenka: jsi levičák, protože máš existenční starosti, až budeš bez existenčních starostí, přesuneš se doprava. Jinak je to taková pohádka: nenapravitelný povaleč, který kradl, udělá kariéru ve filmu a potká se na konci se svojí vyvolenou, která dlouho přemýšlí jak se zbavit poněz, aby vyplula ze stínu svého otce. Stejně se dokázala zbavit jen továrny. A je tam ještě utrpení židů. Příběh o jistém opakování životních drah lidí, kteří v určitých životních chvílích zažívají velká bezpráví. Sarah (Marthe Keller, hraje i její matku a babičku) se dá dohromady s napraveným zlodějíčkem Simonem (André Dussollier). Zajímavostí je také Charles Denner v další trojroli otce i babičky Sarah a operátora. Politicky podbarvené, protiválečné a levicově laděný film.(9.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace