Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

Agatha

Tento zdánlivě zajímavě vypadající snímek se z nepochopitelných přičin nevyvedl jak se asi tvůrci zřejmě domnívali. Herecké obsazení je nadmíru vynikající a i režie Roberta Altmana by měla být zárukou zajímavého zážitku, ale ten se jaksi (aspoň u mě) nějak nedostavil. Měl jsem co dělat abych to vůbec dokoukal. Tragické příběhy doplněné sem tam komickými situacemi mi nevyzněly vůbec dobře. Myslím, že daleko lepší by bylo vynechat ty směšné komické prvky a raději to uvést celé jako drama. Ale dva v jednom v tomto případě rozhodně selhalo. Není to ani dobré drama a ani dobrá komedie. Základní myšlenka snad byla dobrá, ale konečný výsledek je podprůměrné cosi... Jediné co si z toho pamatuju je, že mě to nudilo a to se potom nějaké klady hledají těžko. ()

Oxymoron

"Milá Helen, Richarde a Roberte, chtěl bych Vám strašně moc pogratulovat za prvenství, které jste dokázali vybojovat v jednom malém městském kině v České republice. Prvenství, které si budu ještě dlouho pamatovat a které nejspíš hned tak někdo nepřekoná. Společně jste natočili film, u kterého se mi jako u prvního filmu vůbec podařilo v kině usnout. Opravdu! Na pěkných dvacet minut jsem zabral a krásně spal. Chci Vám moc poděkovat. Snad si své prvenství udržíte navěky. Váš fanda" ()

Vivian

Krystalická nuda. Vydržela jsem se dívat asi do dvou třetin, ale když se pořád vůbec nic nedělo a děj byl pořád o ničem a já jsem se přistihla, že si u toho čtu časopis, abych se zabavila, tak jsem to vzdala... Nuda je opravdu výstižný pojem pro charakterizování celého tohoto díla, pro herecké výkony, pro scénář, pro režii... ()

gudaulin

Zdánlivě to vypadá, aspoň podle současného hodnocení na ČSFD, že snímek je jeden velký průšvih a Altman se na stará kolena dostal do bezvýchodné tvůrčí krize. To by potvrzoval i nejeden rozladěný komentář. Můj dojem je poněkud odlišný, viděl jsem slušný 3* film. Zlatá éra Altmanovy tvorby spadá do 70. let, později si sice podržel svou tvůrčí metodu mozaiky lidských osudů a motivů se spoustou vedlejších postav, jenže ke stáru už tak vlažné tempo ještě zvolnil, zatímco filmový svět kolem výrazně zrychlil. V současné klipové kultuře vypadají jeho filmy jako čistý anachronismus. Altman navíc připomíná fotbalového hráče, který k nelibosti publika pomalu krouží po hřišti, mazlí se s míčem a trénuje techniku, zatímco zapomíná, že fotbal se hraje na góly, a na bránu za celý zápas ani nevystřelí. Protože ale nikam nespěchá, stačí si všímat změn společnosti, které předbíhají setrvačnost v myšlení. A tak zatímco se v médiích stále bojuje za práva žen, společnost se výrazně feminizovala a ženskými právy se nejčastěji ohánějí dobře situované paničky z vyšších vrstev. Úspěšný gynekolog dr. T. je obklopen ženami a i když je rozený diplomat nadaný nadprůměrnou empatií a mohl by být vyhlášeným vzorem milujícího manžela, stále víc mu ženský svět přerůstá přes hlavu a nakonec ho donutí k potupnému útěku. Altman je dobrý pozorovatel a jednotlivé scény se vyznačují jemnou ironií. Představitel hlavní role Richard Gere sice nikdy nebyl a nebude Dustinem Hoffmanem, ale typově se do role uhlazeného elegána hodí dokonale. Celkový dojem: 65 %. ()

lesumir

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10 ()

• Richard Gere později připustil, že nerozumněl závěrečné scéně, dokud mu ji obecenstvo na předprojekci nevysvětlilo. (HappySmile)
  • Aby režisér Robert Altman co nejvíce ulehčil Farrah Fawcett (Kate) nahou scénu ve fontáně, poslal všechny lidi pryč ze scény a zůstal tam jen on, první kameraman a zvukový technik. K překvapení všech odmítla Farrah natočit scénu bez davu s tím, že se za svoje tělo vůbec nestydí. Zbytek štábu a herců se tedy vrátil na scénu, Farrah odehrála celou scénu kompletně nahá a na konci obdržela od všech potlesk ve stoje. (HappySmile)