I v "osvícených" 60. letech si filmaři rádi hráli na špiony. V mondénním prostředí přepychového karlovarského hotelu se tak odehraje stejně mondénní šaráda, v níž několik zahraničních agentů projeví zájem o věhlasného rakouského vědce, objevitele umělých bílkovin. Ohrožený muž naštěstí ani nepostřehne, jaké sítě se kolem něho smotávaly, jeho ochranou byla totiž pověřena záhadná madam Elizabeth, mezi agenty proslulá jako 006, ve skutečnosti pracující pro Státní bezpečnost... Jako parodie by možná film uspěl, jenže vážně míněný sotva někoho přesvědčí - a nic na tom nemění ani scenáristická účast renomovaného Jana Procházky. (oficiální text distributora)

Amonasr

Tak tohle se Janu Procházkovi opravdu nepovedlo - ve snu by mě nenapadlo, že tak hloupý a víc než naivní scénář mohl napsat právě on. Možná by se to dalo natočit jako parodie, ale to by pak muselo vypadat úplně jinak a ne tak školácky. Otravné byly i dialogy jak z televizních kurzů francouzštiny, angličtiny a němčiny, které navzájem spolu vedli agenti z půlky celé Evropy, mezi nimiž se zvlášť exoticky vyjímal sovětský generál, občas dokonce v uniformě, všichni pak naprosto neherecky předabovaní, takže to ke známým tvářím českých herců a jejich přirozené dikci vůbec nesedělo. Nevím také, zda obtížné čtení bílých titulků často na světlém podkladě bylo filmu víc na újmu nebo spíš ku prospěchu, právě pro jejich obsahovou přitroublost.  Ze všeho jsem byl nakonec jelen, celé mi to ani nedávalo příliš smysl, ale dívat se na to znovu určitě už nebudu.  Jedinou hvězdičku můžu dát pouze za zajímavou kameru, která dokázala navodit neopakovatelnou atmosféru šedesátých let svými výtvarně skvěle prokomponovanými záběry, kde velkou roli hrál i samotný genius loci Karlových Varů. ()

Pitryx odpad!

Po deseti minutách jsem s tím švihl. Bílé pozadí a bílé titulky, to nevymyslíš. Ale nebylo to kvůli tomu, ale kvůli filmu všeobecně. Skoro rok to leželo mezi filmy, které jsou připraveny k zhlédnutí. Teprve nyní s odporem k tomu dostávám. Tak uvidím. No, přiznám se, že jsem to nedal najednou. Ale viděl jsem to celé, tak mohu hodnotit s čistým svědomím. A hodnotím to jako nezajímavé, nudné, skoro hloupé. Měla to být parodie? Příjmení Carter, jak známo největší detektiv americký, zde má Francouz. Agentka číslo šest, vážně se agenti číslují? Číšník říká, že nese kávu, ale řekl bych, že je to červené víno. A tak dále a tak dále. No, čert ví, třeba je chyba ve mne. Kašlat na to. Snímek je prostě děsný, zvláště pokud jste viděli film „Honza málem králem“. Já nedávno a tu melodii v tomto snímku… Vždy když zazněla, zapěl jsem si z plných plic, že vstává slunce nad hlavou a máj se zelená.   20220210 94074/9420 o/1 szi titl ()

LuckyK

Jednu hvězdičku jen za nostalgické záběry rodného města z let šedesátých. Jinak je to slátaninam kdy těžko věřit českým hercím dabovaným v cizím jazyce a to cokoliv, natož nějakou špionážní zápletku. Je to škoda, protoře Vary jsou na špionážní film ideální prostředí a to i v reálu. Alespoň, že jsou exteriéry i interiéry opravdové a záběry reálné. ()

Bohdy67

Jedna hvězdička za mě jako Karlovaráka, že se film točil u nás, ale jinak děs a bída... Zajímavé herecko obsazení, ale pro mě stupidní téma a zápletka a celkově prostě z filmu čiší totalita v tom nejhorším slova smyslu...14% ()

cyglos

Všichni se potkávají, sledují, k tomu poloprázdný hotel, personál s očima všude, všichni jsou rozvědčíci. Scénář v záměrném chaosu, který by se měl k závěru filmu zklidnit a srovnat do nějakého řádu, aby bylo všemi pochopeno, ale k tomu nedojde. Pokud se mezi všemi těmi agenty objevil sovětský generál, tak vyzněním bylo, za podpory bandy naprosto čitelných "švestek", že zase zvítězilo dobro nad zlem a vědec, ač z Rakouska, zůstal nepošpiněn lačným kapitálem. Jediným, nepřehlédnutelným plusem, ať si kdo chce co chce říká, byla kamera. Vlastně za tu jsou ty dvě hvězdy. ()