• Bart
  **

  V 60. letech se Karlovy Vary hemžili agenty cizích zemí, kteří se mezi sebou prali a přetahovali o zahraniční vědce.... V některých českých filmech, kde se mluví hodně cizími jazyky se jazyková bariéra, řeší tak, že herci prostě mluví česky a bere se to tak, že mluví cizím jazykem. Pravda, není to věrohodné. Ale raději bych to skousnul, než aby mi čeští herci mluvili v 80 procentech filmu jiným hlasem německy, anglicky a francouzsky a já kvůli svojí neznalosti rozumněl polovině kvůli chybějícím titulkům. Že by byl náš národ v 60. letech tak jazykově vzdělaný? ...Film je hodně nadhodnocený.(8.12.2006)

 • ViktorD
  ***

  Pošetile naivní pohled do zákulisí špionážních her, ale tvůrci to dozajista nemohli zamýšlet jinak než jako grotesku... Nelze však opomenout skvělou hudbu Jiřího Sternwalda, ta zasluhuje absolutorium. Mimochodem, pokud byste měli pocit, že je vám určitý hudební motiv jaksi povědomý, pak vězte, že o deset let později jej Jiří Sternwald použil v pohádce Honza málem králem v písni Svítí, svítí slunce nad hlavou...(30.1.2010)

 • Master19
  ****

  Snad jsem to dobře pochopil: s přiměřenou mírou nadsázky se tu řeší, jak se v Karlových Varech střetávají agenti celého světa. Někteří leccos tuší, ale vše zastřešuje naše kriminálka, která ví všechno. Zejména Josef Vinklář s plnovousem, nebo generál Josef Bláha jsou tu úžasní. Mix jazyků je výborný a všichni znějí věrohodně, bez českého přízvuku. Nevím, proč mezi herci nefiguruje Bohuš Záhorský, který tu má roztomilou roli hledače povzbuzujícího pramene. A nakonec bych rád zmínil, že mě dost zarazilo, když jedna postava vysvětluje, že za 40 let bude na světě 6 miliard lidí a Indie bude mít miliardu. Říká, že je to matematika. Pak dodává, že následně se počet lidí zdvojnásobí za 20 let... Potom nevěřte vědeckým předpovědím.(21.9.2006)

 • LuckyK
  *

  Jednu hvězdičku jen za nostalgické záběry rodného města z let šedesátých. Jinak je to slátaninam kdy těžko věřit českým hercím dabovaným v cizím jazyce a to cokoliv, natož nějakou špionážní zápletku. Je to škoda, protoře Vary jsou na špionážní film ideální prostředí a to i v reálu. Alespoň, že jsou exteriéry i interiéry opravdové a záběry reálné.(26.3.2012)

 • Big Bear
  **

  Je škoda, že ačkoliv měl distributor pravdu o naivnosti snímku, měl zároveň potřebu ve svém obsahu vyslepičit prakticky to hlavní. Tohle je sice špiónský film, ale ze zahraničních rozvědek zde udělali naprosté blbce. V chytrosti a mazanosti kraluje naše státní bezpečnost. Vary jsou blízko hranici a tak tam má nasazeného svého nejlepšího agenta - šestku. (narážka na agenta 007 :-) ?). Jenže se věc ve Varech komplikuje a tak jede na pomoc celé ústředí z Prahy v čele s velitelem tajných Prachařem. Čím? No přeci linkovým autobusem ČSAD ! Kdo ví jestli tu ,,Škodověnku'' z Florence ve 13:30 neřídil Pepa Beků :-) ! Tou dobou jsou už ve Varech Frantíci, Rusové, Angličané a parta Amíků. Chyběl jen Mosad a Číňani. Všichni se točí kolem profesora, který vymyslel potravinovou náhražku. Je zajímavé, že dle jeho propočtů určil, že v budoucnu bude svět nejvíce přelidněn v Číně a Indii. trochu pozapomněl na Afriku, jinak se ale filmové postava moc ve výpočtech nesekla... Film se snažil být akčním, takovým jak by se dnes řeklo špionážním thrillerem. Bohužel tam nefunguje napětí, postavy se chovají idiotsky a nefunguje tam prakticky nic. Zaujmou možná jen poloprázdné opršené a oprýskané Vary a záběry na vnitřky hotelů a bytů v tomto lázeňském městě. Dávám za dva uspávací prášky. * *(20.1.2020)

 • - Filmovanie prebiehalo v Karlových Varoch a Chebu. (dyfur)