poster

Blázniví fandové

 • USA

  Celtic Pride

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 91 min

 • Malarkey
  **

  Američan nikdy nemůže pochopit, co cítí fanoušek, protože to co tady tvůrci ukazujou pod faktem, že je tohle ztřeštěný se totiž na vesnickém fotbale děje naprosto běžně. Pamatuju si třeba jak hráč kopnul divákovi do píva míč a celej ho polil, což je klasika, ale také si pamatuju příběhy, na které se prostě nezapomíná při větě "Franto máš?" na brankáře, brankář Franta pohotově odpovídá: "Mám" (nutno dodat, že Franta je tlustej, že by zaplnil bránu jenom rukou), mu noha na mokrym trávníku uklouzna a z malé domů se rázem stane gooool, nebo když Franta vykopává, vylítne mu kopačka a chlapovi spadne přímo do píva, to jsou zážitky, které se nezapomínají, a ne příběhy, které si vymyslel Američan, aby pobavil lidi věcma, které ve skutečnosti nikdy nezažijou a nepochopí co jsou skutečné radosti života. V tom, my Češi, máme nespornou výhodu.(4.7.2009)

 • redwik
  ***

  Takéto hnusné nedeľné počasie mi zmarilo plány ísť si zabehať. No čo, chcelo by to nejaký primitívny film, najlepšie komédiu, nad ktorou človek nemusí rozmýšľať, len tak sa nechá viesť dejom. Fanúšikovia Bostonu, teda starý známy lupič Daniel Stern a chytač duchov Dan Aykroyd, ma celkom fajne pobavili a spríjemnili inak otrasný deň. I keď neviem ako veľmi by bolo reálne v nočnom klube naraziť na hviezdu NBA, opiť ho a na druhý deň sa vedľa neho zobudiť, nad tým si hlavu lámať nebudem. Dosť ma potešila, a aj prekvapila, prítomnosť Larryho Birda a s ním aj jeho skvelé zhodnotenie fanúšikov. Toto je presne to, čo som na dnes hľadal - nič viac, nič menej.(3.11.2013)

 • kingik
  **

  Nemusíte mít v oblibě zámořskou NBA, aby jste tuhle komedii s originálním námětem zhlédli. Fanatické fanoušky týmu Boston Celtics si tady střihli dva populární američtí komici Dan Aykroyd a Daniel Stern, kteří dostanou bláznivý nápad, jak svůj milovaný tým dovést k titulu. Unesou největší hvězdu se soupeřícího týmu Utah Jazz. A když se megahvězdný Lewis Scott v podání Damona Wayanse v žádném z příštích zápasů neobjeví na palubovce, soupeř bude velmi oslaben, bude padat méně košů a Boston může slavit titul. Tak jednoduché to zase nebude, hvězdě se podaří uniknout a pohrozí oběma výtečníkům podáním trestního oznámení, pokud nebudou fandit ve finále jeho týmu. Nebude to ale ani nijak extra ztřeštěné a mimořádně vtipné. Přece jen řada vtípků vychází ze znalosti zámořského basketbalu a pro našince neobeznámeného s tamními poměry v lize, představuje tohle překážku, a počet vtipů se redukuje na minimum. Kdo zná basketbalovou éru devadesátých let se všemi jejími hvězdnými hráči, si film užije. Vedle toho má film několik originálních nápadů, které ve sportovních komediích nebývají až tak často k vidění. Vlastně pak ani nebude tolik vadit, že na filmu je znát, že není nový. Něco mezi průměrem a podprůměrem. Basketball nevyhledávám. 40%(9.6.2012)

 • Yardie
  **

  Pro mě velké zklamání!!! Celkem jsem se těšil, basketbal mám rád a dlouho ho hraju. A taky se rád zasměju. Bohužel, zde toho nebylo k zasmání příliš a celkem jsem se i chvílemi dost nudil. Vtipných scén moc nebylo, spíš se to snažilo tvářit tak nějak bláznivě, ale ani to se nevedlo. Prostě zklamání a protrpěl jsem to do konce jen proto, že se mi nechtělo dělat nic jiného. 2* je max a to proto, že existují i mnohem horší počiny. Bohužel! Howgh!(29.3.2009)

 • Slartibarkfast
  *

  Bláznivá komedie z ne tak úplně sportovního prostředí. Náhled do myslí dvou pověrčivých fanoušků a přehled jejich rituálů, které úzkostlivě dodržují, aby jejich vysněný tým vyhrál. Když se blíží sedmý rozhodující zápas basketbalového Boston Celtics, udělají Mike a Jimmy vše pro to, aby byl vítězný. Už od první chvíle byl z filmu cítit nízký rozpočet. Scénář byl místy velmi slabý, dost blbý a nezachránili to ani druhořadí Dan Aycroyd a Daniel Stern. Nesympatický Damon Wayans byl maličko trnem v mém oku a myslím si, že svou roli v Posledním Skautovi už nikdy nepřekoná. Tohle je jen jeden z posledních hřebíků do rakve. Jednou se na to kouknout dá, ale rozhodně bych to nedoporučoval. 20%(15.3.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace