Řekni to psem

• Slovensko Povedz to psom
Trailer

Dita (Berenika Kohoutová) místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa (Igor Orozovič) mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? (CinemArt)

Trailer

kingik

Je velká škoda, že Berenika Kohoutová ve filmu neštěká. Kdyby ano, byl by to nejzábavnější moment filmu. Autorkou scénáře je její maminka Irena Obermannová a patrně se rozhodla pro svoji dceru záměrně napsat děsivý scénář. Hlavní hrdinka psům nehoví. Přesto jednoho dne dostane border kólii. A rázem se ocitne ve světě pejskařů, kterým tolik opovrhovala. A to ještě netuší, že v příštích dnech zažije rozchod se svým přítelem (Igor Orozovič), skončí i kamarádství s její nejlepší kamarádkou (Hana Vagnerová), bude trpět z nadvlády své máti a nebude mít práci, ovšem spásu nalezne ve svém sousedovi (Štěpán Benoni), který je majitelem feny border kólie. K hroznému scénáři se připojila i režie Roberta Sedláčka. Patrně si byl vědom, že v minulosti už režíroval lepší záležitosti, než čtyřnohé přátele člověka. A pokusil se film zachránit prostřednictvím Veroniky Žilkové, která v roli podnikavé, zvyklé na vysoký životní standard a věčně kritické máti vykazovala komediální rozměr. Jenže její účinkování představovalo pro film jen pár minut. A dále se režie potýkala s velkou bezradností a amatérismem. Asi nikoho nepřekvapí, že nástup hlásila velká předvídatelnost a hlavně celý film se propadl do naprosto nezajímavého celku. Berenika Kohoutová v hlavní roli nebyla až tak nesympatická, snažila se, i když její postava také ničím extra nevynikala. Většina postav působila nepřirozeně a moc realistický rozměr nepobrala. Žánr romantické komedie tenhle bezvýrazný snímek určitě nespasí. Vždyť v něm nefunguje vůbec nic - vtip veškerý žádný, pardon, objevily se dva dobré gagy, romantika se kamsi vytratila, přeskočila mezi seniory, vášnivé pejskaře Taťjanu Medveckou a Jiřího Lábuse, jak se diváci přesvědčí, a scénář s režií jsou jedna velká podprůměrná bída. Tenhle nepodařený film moc neštěkal a tím pádem ani zábavně nekousal. 3/10 ()

silentname

"Řekni To Psem" dávam jeden bod navyše za to, že som sa na niektorých scénkach spolu s manželkou úprimne smial. Fakt, že česká komédia zo mňa dostane reálny smiech nie je samozrejmosťou takže za to nebudem dávať rating, aký by si inak tento film asi zaslúžil. Pretože v princípe by som mohol povedať, že všetko je spracované veľmi jednoducho. Príbeh je jednoduchý, situcie sú jednoduché, zvraty sú ľahko čitateľné... a veci, ktoré postavy pochopia o 20 minút neskôr než my sú samozrejmosťou. Na druhú stranu to ale nie je až takou urážkou mojej inteligencie ako by sa to miestami mohlo tváriť. A hlavne ako som spomenul, ten humor funguje dosť dobre na to, aby som prižmúril oko a dal filmu lepšie hodnotenie. Každopádne si ale myslím, že po úžasných "Hraniciach Láskyby som radšej videl Hanu Vagnerovú v projektoch, v ktorých by vedela lepšie vyniknúť. Pretože na takéto role je jej talentu škoda. Hodnotenie: B- ()

Tominni

Berenika dostane psa, aby zahnal smutek z následného rozchodu, což bude tím krokem ke štěstí, přestože psa nikdy nechtěla. Celkem lehce zapomenutelný film, který ničím prostě nezaujme a zmizí v zapomnění, na druhou stranu - není to ani žádný trapas. Možná kdybych byl zarputilým pejskařem, pak by to bylo lepší hodnocení, ale takhle to jsou slabší dvě *. ()

M.i.k.e

sterilní romanťárna, která je ovšem ve srovnání s tím co u nás poslední dobou v rámci tohoto žánru vzniká vlastně docela fajn. Není to vulgární, postavy tu nejsou úplní idioti a dokonce tu není ani žádné pofidérní poselství. Prostě jen spotřební klasika se spoustou product placementu, krásnými psy a sympatickou hlavní hrdinkou. Nejsmutnější na to celém tak nakonec je zjištění, že k tomu aby si v rámci české tvorby romantických vztahovek divák řekl že je to fajn stačí opravdu hodně hodně málo....40% ()

claudel

Někdy se stane, že potěší film, u nějž bych to vůbec nečekal. Zvláště, když parádně sedne do nálady se vším všudy. Kdybych někomu ze svých blízkých před pár lety sdělil, že se mi líbila pejskařská romantika, tak by se mi vysmál a ťukal si na čelo. C´est la vie... Připadá mi, že všechno fungovalo - hlavní postavy, vedlejší postavy, psi, ústřední písnička. Já vlastně nemám co vytknout. Příjemná oddechovka na sobotní deštivé odpoledne. A navíc jsem si potvrdil, že stále miluju Bereniku :-D ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)
  • Autorka scénáře Irena Obermannová o své inspiraci k napsání příběhu dodává: „Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí. Řekni to psem ale nevidím jen jako film o pejskařích. Ostatně já sama psa nemám. V pejskařské komunitě totiž komunikují i ti, co to neumějí. Samotáři, morousové i podivíni, staří s mladými… Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba: ‚Mám tě rád.‘ V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řeknou jejich psi.“ (rakovnik)