Řekni to psem

• Slovensko Povedz to psom
Trailer

Dita (Berenika Kohoutová) místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa (Igor Orozovič) mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? (CinemArt)

Trailer

Grimaldi odpad!

Již název měl být pro mě velkým varováním, že kromě nevtipných okamžiku se psy a jak se v první minutě ukázalo, velká reklama na drahé vysavače, se ve filmu nestane absolutně vůbec nic. Žádná romantika a hlavně žádný humor. Jediný co mi film dal je potvrzení, že Grébovka je opravdu krásný park. A to je i na český film opravdu málo. ()

Slepejsek

Asi to měl být takový pohodový, oddechový filmeček, co mile zahřeje lidskou dušičku. A je z toho... psí exkrement. Ještě, že stopáž nedolezla ani na hodinu a půl. Mám pocit, že autorský tandem (Sedláček-Obermannová) si nejvíc oddechne, když se o tomhle počinu nebude mluvit. Pokud nejste pejskaři, nepokoušejte osud. Pokud pejskaři jste, snad vás potěší aspoň to, že v tomhle spektáklu se má psí inteligence k hereckým výkonům jako Himaláje k Polabské nižině... ()

Tominni

Berenika dostane psa, aby zahnal smutek z následného rozchodu, což bude tím krokem ke štěstí, přestože psa nikdy nechtěla. Celkem lehce zapomenutelný film, který ničím prostě nezaujme a zmizí v zapomnění, na druhou stranu - není to ani žádný trapas. Možná kdybych byl zarputilým pejskařem, pak by to bylo lepší hodnocení, ale takhle to jsou slabší dvě *. ()

dopitak

Lábus je fajn, Medvecká taky, Kohoutová přežitelná, Benoni se dá rozdejchat, Žilková hraje to svoje Tele tele a Vagnerová  jako vždy ultrasvini. Ale dohromady je to hrozný film, hloupý a předvídatelný každým dějovým posunem. Natočeno pro hloupé lidi. Líbil se mi Roden, i když ten jeho přerod z nuly do superpodnikatele nebyl dovysvětlen. Opravdu bude někdo na proslovu před dětmi říkat že šlápl do hovna? Tak pozor u tohohle filmu, abyste z něj neměli podobný pocit. ()

pafka

Ja se v tech ceskych komediich uz nekolik let ztracim a mam pocit, ze se vsechny jmenuji stejne. Tohle byl film, ktery nebyl az tak fixovany na zivot se psem, jak se jsem se mylne domnival. Nebyla to rechanda, ale prijemny film, obcas usmevny. Je to takove televizni prijemne, zadna pecka, ale ani otrava. Kdo ma rad Bereniku, ten si ji uzije a prida jednu hvezdu. Tam patrim i ja. ()

• Autorka scénáře Irena Obermannová o své inspiraci k napsání příběhu dodává: „Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí. Řekni to psem ale nevidím jen jako film o pejskařích. Ostatně já sama psa nemám. V pejskařské komunitě totiž komunikují i ti, co to neumějí. Samotáři, morousové i podivíni, staří s mladými… Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba: ‚Mám tě rád.‘ V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řeknou jejich psi.“ (rakovnik)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)