Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spisovatelka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) se proslavila sérií románů o tajném agentovi jménem Argylle (Henry Cavill), který kráčí ve stopách Jamese Bonda a zachraňuje lidstvo před šílenci všeho druhu. Příběh její poslední knížky líčí jeho souboj s mocným syndikátem, který plánuje ovládnutí celého světa. Detaily celé zápletky se až pozoruhodně shodují s plány, jež chystá realizovat skutečné zločinecké uskupení. A to se musí rozhodnout, co s Elly udělat. Je to jen náhoda, nebo spolupracuje s někým dobře informovaným? Bude ji stačit vyslechnout? Nebo se má rovnou zlikvidovat? Je jasné, že spisovatelčin velmi poklidný život na idylické samotě, kde jí dělá společnost jen kocour Alfie, právě skončil. Ocitne se na šíleném kolotoči, který nemá šanci zastavit ani zpomalit. Naštěstí se v jejím životě objeví „špión, který hraje za ty dobré“ (Sam Rockwell) a stejně jako Argylle v jejích románech jí pomáhá přežít. Jenže skutečný život bývá často mnohem komplikovanější než příběhy knížek. (CinemArt)

(více)

Videa (15)

Trailer 7

Recenze (207)

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Někdo se skatem grinduje zábradlí, ale ti největší borci to zvládají v zástavbě s autem! CEO of rizz! Vaughn chtěl natočit další Kingsmany, ale začal fetovat krokodýla. Je to čím dál víc to samý, emoce a chemie mezi herci nefunguje, přehnané nerealistické scény jako by parodovaly sebe sama, překombinovaný děj vrší zvrat za zvratem a často předvídatelné chování postav tam, kde máme být v napětí, celkovému dojmu také nepomáhá. Ale hlavně tam je roztomilá kočička, která je středobodem spousty rádoby humorů. Začátek vypadal slibně. Pak to jde do kopru s občasnou ucházející situační komikou. Ona už i scéna ve vlaku má své mouchy. A co logika? Třeba při vymývání mozku na moři, ktreré funguje, nefunguje, funguje, nefunguje... Proč? Po poodhalení některých zvratů si pak jen říkám WTF, dávají předchozí scény zpětně smysl? Asi ne. Nejlacinější je, že celý příběh pohání to na co všechno si vzpomene hlavní hrdinka a vzpomíná si přesně tak, jak se to scénáři hodí. A rozhoduje se tak jak chcete aby se rozhodla. Proč? Proto! Na té nejpovrchnější úrovni to je aspoň docela svižná zábava. Stačí vypnout mozek a bavit se. Nejlepší mi přišli (ve svých pidiroličkách) Cena a Ariana DeBose. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Vaughn se snaží budit dojem promyšleného děje, který přitom sází na náhodu a mraky vykonstruovaných zvratů, které zkušeného diváka pravdu nepřekvapí. Bohužel nefunguje ani akce s fakt ošklivým digitálem a rádoby nápaditost akčních sekvencí ke konci vůbec nefunguje. Tanec v barevném kouři jsem ještě ustál, ale Pljuščenka na ropě fakt ne. Světlým bodem jsou snad Rockwell a záporáci, ale naopak otylá hlavní hrdinka mi do toho vůbec nesedla. Argylle zkrátka těch světlých momentů příliš nenabízí a přepálená stopáž hlavně v závěru tomu ubírá. Tak snad příště Vaughne, ale nemůžu se ubránit, že v poslední době jde jeho forma dolů......35% ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Půjdu proti proudu a řeknu, že jsem se výborně bavil. Nevím jestli to bylo tím, že jsem měl přesně tu správnou náladu na pro mozek nenáročnou zábavu, nebo mám jednoduše pro Vaughna slabost a jeho styl mi sedí. Upřímně jsem úplně nečekal do čeho jdu, (záměrně) jsem neviděl ani trailer a spojení Vaughn a Cavill a spol. mi naprosto stačilo. Jaké né úplně milé překvapení pak bylo, když jsem zjistil, že Jindra není hlavní postava. Jenže nástup Rockwella neměl chybu a i BDH (dokud to teda byla ta roztomilá zrzka), která nepatří mezi mé favoritky, byla fajn. Klasicky přehnaný Vaughn pak servíruje jednu akční sekvenci za druhou a ač je místy green screen znát, nějak mi to nevadilo. Humoru je zde hodně, někdy je vynikající, někdy zase trochu drhne, ale všehovšudy je dost slušný. Tenhle žánr má (alespoň co se mě týká) jednu obrovskou výhodu - pokud si všimnu logických nesmyslů a obecně sraček, tak mi to tu téměř nevadí - což je ve výsledku obrovský rozdíl oproti filmům, které se berou vážně a nelogičnosti pak bijí do očí. Rockwell při jakékoliv akci a duhové kouřové granáty jsou radostí pro oči a duši a vrací mě skoro 15 let zpět, kdy jsem poprvé viděl Kick-Ass. ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Trailer na úplně jiný film, než na který jdete do kina. Teda kromě prvních pěti minut. Ty jsou boží. Dua Lipa, Cena, Cavil to válí a vy si říkáte, že to bude super. Je to jak když si dáte lajnu a věříte, že vám to vydrží celej večer. Potom přijde brzo moment, kdy cítíte, že se to začne vracet do normálu a chytnete předčasně Déčko a jste v prdeli. Tak tohle je přesně ono. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Po vzoru Bolševize začal už i zlodějský kokotporát, bez skrupulí prodávající židopředražené i-plečky snobským kokotům a instadementům, za každou cenu plnit obsah hovny a pícninami pro hovada. Na což teď zjevně vysolil tak brutální ranec, že mu mamonářsky neodolal ani až dosud naprosto svěží, originální a veskrze potěšující Matouš, naprudko se zaprodal, spláchl své dosavadní sqělé renomé do hajzlu a namísto nějakého svého inventivního scénáře se uvolil zaudiovizualizovat pro červivé jablečňáky, slaboduché smíšky a otylé chovatelky koček za zenitem veskrze nudný, hloupý, plagiátorský a řádně klišovitý popsaný hajzlpapír nějakého druhořadého neumětela, jenž patrně, když zrovna prstem namočeným v nutelle a s přikousnutým jazykem nenaplňuje své „scénáristické“ ambice, permanentně rozkuřuje nějakého hrabivého pohrobka Štefana Práceho. Jinak si tu oligofrenní hrůzu prostě nedovedu vysvětlit. Až podezřívám Matouše, jestli náhodou nezačal prcat Madonu, protože se s ním náhle kariérně děje přesně to, co tenkrát s Gejem Ryčím, a tento jeho počin nápadně připomíná ultražinantní pičočalamádu Muž ze Strýce se stejně prkenným a homonakadeřeným Jindrou Clavinem, jemuž tentokrát místo korektně a spravedlivě kancelačně zkulturněného fuj fuj lidožrouta Arnýho Kladiva neméně děsivě kunduje krajně nesympatická neherecká protekční prasnice Brysa, která se od posledního Juráče konečně vyžrala až na porážkovou váhu. No nejedna masitá tvář veskrze vkusné kompulzivní hospodyňky se základním vzděláním si u toho dozajista slastně zachrochtá při žehlení. Matouši, okamžitě ho z té rozkládající se botoxmrtvoly vytáhni a vrať se!!! ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Natáčení probíhalo v Řecku, na Tenerife, Londýně a v Bovingdon Airfield Studios v Bovingdonu ve Velké Británii. (noelcoward73)

Související novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, X-Men: První třída) se čerstvě zúčastnil newyorského Comic-Conu, kde mimo jiné propagoval svůj nadcházející špiónský film pro Apple Argylle s Henrym Cavillem a… (více)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (více)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (více)

Reklama

Reklama