Vůně cibule

• slovenský

Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

Franco Nero ve ztřeštěnější poloze než je zvykem u Terrence Hilla. Vůně cibule je parodií na spaghetti westerny, hodně primitivní a přímočará, v tom nejlepším/nejhorším italském stylu. Castellari v ní inscenuje několik nezapomenutelných komických čísel, ve kterých se střihem mění dopravní prostředky na jiné, cibule transformují do pistolí a zpět, záporáci v bitce se mění v hadrové panáky atp. Některé nápady jsou tak bláznivé, že se prostě musí vidět (třeba útok létajících pytlů). Nečekejte tedy klasickou spaghetti tragédii, ale užvaněnou taškařici, kterou paradoxně natočili ti samí, kteří o rok později natočili vážného, až uměleckého Keomu.(19.1.2013)

Původně kultovní film, dnes už jen prostá westernová komedie o neohroženém Cibuláčovi se spoustou artistických čísel a gagů, žonglování - Cibule, nebo pistole? http://www.youtube.com/watch?v=04hLkgLtSIo, přemetů a skoků v četných bitkách. Úděsně špinavý a namaškaráděný Franco Nero se zde vyřádil více než dvojice Spencer - Hill v mnoha svých filmech. Dnes však mám radši jinou než cibulovou vůni a taky krapet jiný humor. To nic nemění na tom, že pro dospívající může jít o vtipný a nezapomenutelný film, jako býval pro mne. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zhl9VN64rXA(3.4.2011)

Tahle komedialni pitomustka je milym rozptylenim jinak pochmurneho televizniho programu. Je to sice zkaleno tim, ze jsem to videl na pocitaci, ale to nevadi. I tak je to pravda. Franco Nero je sympatak a v leccems mi pripominal Terence Hilla. Neni to nikterak k popukani vtipny, ale je to prijemna a mila komedie, tocena s prvky grotesknich honicek a nikoho tenhle film neurazi a kde jinde uvidite cibule zavesene proklate nizko u pasu?(30.9.2009)

Velice příjemná podívaná. Franca Nera jsem do této chvíle herecky neznal. No a mile překvapil. Hudba velice podobná filmům s Budem Spencerem a Terrencem Hillem, občasné scény podobné Charliemu Chaplinovi, to, ale i daleko víc je tenhle snímek. Spousta vtipu, rvaček, ale také smysluplný příběh. No a ta cibule? To je samozřejmě nesmysl, ale vhodně posazený :-)(27.10.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.7.1986+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 1.11.2015, réžia českého znenia (ÚPF 1977) = MARIE FRONKOVÁ - Keďže DVD s týmto filmom sa človek asi nedožije, sťahoval som a sťahoval a skoro ma porazilo, keď rip z NOVY na mňa "promluvil" novým šitóznym znením, kde zvukár navyše ani nezosynchronizoval kanály a tak pod českým da(blink)om bežala anglická stopa. A to prosím pekne v 21.storočí ... Chvalabohu nejaký ľudomil dal na net aj rip z PRIMY, ktorá ctila pôvodný kinodabing s Ladislavom Mrkvičkom. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Oba ripy sa v jednej veci líšia. Kým NOVÁcky začína nemým prológom a prechádza do titulkov, PRIMÁcky začína titulkami a ten úvodný kúsok prológu je súčasťou filmu po titulkoch. Zaumíjavé ... :-) (15.8.2009)(15.8.2009)