poster

Vůně cibule

 • Itálie

  Cipolla Colt

 • Španělsko

  Locos del oro negro, Los

  (Španělsko)
 • Západní Německo

  Zwiebel-Jack räumt auf

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

 • maverick10
  ****

  Tahle komedialni pitomustka je milym rozptylenim jinak pochmurneho televizniho programu. Je to sice zkaleno tim, ze jsem to videl na pocitaci, ale to nevadi. I tak je to pravda. Franco Nero je sympatak a v leccems mi pripominal Terence Hilla. Neni to nikterak k popukani vtipny, ale je to prijemna a mila komedie, tocena s prvky grotesknich honicek a nikoho tenhle film neurazi a kde jinde uvidite cibule zavesene proklate nizko u pasu?(30.9.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Nenápadný ale překvapivě zábavný filmeček, kombinující bláznivou komedii s klasickým spagetti westernem, kde nechybí tajemný hrdina, který však namísto cigára žvýká cibuli a místo whisky pije ... cibuli. Nero je roztomile debilní.(8.4.2012)

 • asinus
  ****

  Tohle je vpravdě legrace, jaká se jen tak nevidí. Pokud přijmete pohádku cibule nad ropu, budete se bavit.(1.2.2007)

 • cheyene
  ***

  Už po pár minutách lze odhadnout v jaké zemi tento snímek vznikl. Typické rvačky pro italské tvůrce (podobnost s filmy Terence Hilla a Buda Spencera). Úsměvné jsou scény, kdy Franco Nero používá místo koltů cibuli a dokonce s ní i dokonale vrhá.... :) Zárověň musí diváka pobavit způsob, jakým hl. hrdina tuto zdravou pochoutku konzumuje! :)(18.1.2008)

 • Divočák
  **

  Tohle že má být parodie na spagetti westerny nebo snad dosahovat kvalit Limonádového Joe? Rozhodně ani jedno ani druhé. Vůně cibule spíš připomíná nejslabší komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ovšem bez Buda Spencera a bez Terence Hilla. Příběh nic moc, postavy spíš k pláči a režie taky žádná sláva. Navíc obraz je celý takový ošklivý a nehezký a pozitivní dojem z filmu rozhodně taky nijak neumocňuje. Nepomáhá tomu ani Franko Nero, který celý film vypadá jako neskutečný vágus, pořád se láduje cibulí, nebo pije š´távu z cibule a nebo když už nic, tak se v ní aspoň válí. Co je ale nejsmutnější je to, že ve filmu, který si nárokuje nálepku komedie, se prostě není čemu smát. Ani jedna scéna, ani jeden gag, prostě pusto, sucho a prázdno. Maximálně na vás odněkud vyskočí Hitler nebo podobný megatrapný pokus, aby se bylo proč plácnout do čela a protočit panenky do nebe.(17.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace