Reklama

Reklama

Přání k narozeninám

  • Slovensko Želanie k narodeninám
Trailer 2

Obsahy(1)

Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím. Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu. Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze... (Bioscop)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (33)

necisty 

všechny recenze uživatele

Za mě velmi příjemná a povedená komedie, která má sice slabší rozjezd, ale když nastoupili páni policisti, tak jsem prskal smíchy. Konečně tu nikoho nemordovali. Sice nemuseli být v hlavní roli páni, co mají stále horečku, a jednoho z nich hrát Klus, ale ona by se bez toho zřejmě neobešla pointa. Závěr je dokonce trochu dramatický, ale přidává pak na dobrém konci. Potěšilo i znovu spojení Holubové a Duška připomínající Pelíšky. Zkrátka a dobře - takové prosím komedie Češi! ... GA Cinema ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

V jednoduchosti je krása. A to se povedlo. Tenhle film neměl ambice ucházet se na Oskarech o nejlepší cizojazyčný snímek, tenhle film měl pobavit diváka v české kotlině, a to se povedlo. Alespoň v mém případě. Zdejší komentáře jsou hodně přísné, ale ať si každý přizná jestli se u toho, třeba jen chvilkami, nepobavil. Zejména teď, když nás média masírují válkou, prezidentskými volbami, nárůstem covidu v Číně atd., je tohle příjemné odreagování. Trochu mě mrzí, že film postupně ztrácí na tempu i humoru a pokud by byl delší, asi by se ztratil úplně. ()

Reklama

bubun odpad!

všechny recenze uživatele

Uživatel s přezdívkou PepaPopper to celkem slušně vystihl. Jen zmíním, že film obsahoval dvě scény(Plesl v běhu + Klus v Rybě na sedadle spolujezdce), kvůli kterým jsem zvažovala dát jednu hvězdičku, protože jsem se u nich upřímně zasmála, byly totiž správnou směsicí bizáru a situační komiky, ale když jsem to nechala přes noc uležet, musela jsem ponechat původní hodnocení. Klasický schematický podbízivý předvídatelný produkt. A to nemluvím o nelogičnostech; v komedii postavené na nadsázce sice své místo mít mohou, ale tady jich přece jen bylo až až, a to docela zásadních. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Původně to mělo jít do kin v roce 2022 a pak se to posunulo na rok 2023. Babka slaví narozeniny a chce , aby ji příbuzní navštívily ti ji navštíví až na jednoho co je 5 roků nemocný 5 roků ji nenavštívil (to jim to nebylo divné?) a nechce ji navštívit, protože je teplý  a nechce jí to říct tak ona ho jde navštívit. On to nechce přiznat tak hraje jakoby se sestrou (to nevěděly, že má sestru?) divadlo , že jsou manželé do toho té sestře současný přítel ztratí děcka. Bohužel je to průměrné a jediné na co si ve filmu po konci vzpomenete je to, že tam hraje Klus homosexuála. I vtipy jsou jednoduché na , které hned zapomenete příklad tati co je to buzna to je člověk co má pořád teplotu. Jinak scénář a vše je vyloženě na náhodu například ať mě nikdo netvrdí, že v 21 století neví 7 leté děcko číslo na policajty nebo na tísňovku případně je tak blbé, že se na něho někoho neoptá. Ještě horší je představa , že se nedokážou optat ani nikoho kam jedou neumí asi číst a mají peněženku, ale nedokážou opsat číslo z mobilu a zavolat třeba z budky.  Chlápek si hraje na detektiva, ale nepřijde mu divné, že dva chlapi co se ošahávají  asi spolu něco mají. 40 procent jediné co to zachraňuje je ta scéna s policajty nebýt jí jdu ještě níže. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Začátek dobrý, prostředek zbytečně bláznivý, konec klasický a lehce únavný. Ve srovnání s tím, co Marta Ferencová točila dřív to rozhodně ujde. Jen bych si přál, aby se u nás točily romantické komedie opravdu romantické a méně nablblé, v rodinných by mohlo být i víc rodinných okamžiků, které vás zasáhnou - a když si představíte scény s Davidem Švehlíkem a Veronikou Kubařovou, poznáte, že to jde. Co nechápu, je natáčení na nejznámějších místech Prahy a Brna (když ve filmu to mělo být město jedno) a ta celkem neuvěřitelná proměna postavy, kterou hrál Jaroslav Plesl, z celkem sympatického, na úplného blbce. Výtek by se našlo mnoho, pořád mám ale v živé paměti ptákovinu s názvem Vánoční příběh a jsem rád, že tenhle film mu byl méně podobný. ()

Galerie (146)

Zajímavosti (3)

  • Známá brněnská lokace, ulice Joštova (křižovatka s ul. Českou, Ústavní soud, Červený kostel), je zde vydávána za součást Prahy. Děti se tak ztratí právě v Brně na Joštové a po krátkém putování tramvají pak pěšky dorazí až na pražské hlavní nádraží. (charles3)
  • Natáčení probíhalo nejenom v Praze a okolí, ale i v moravské metropoli v Brně. V natáčecím dní na Svoboďáku probíhal zároveň brazilský den s karnevalovým průvodem. Bylo to příjemné zpestření dne pro přítomné herce a celý štáb. (Regig)

Reklama

Reklama