Přání k narozeninám

• angličtina Birthday Wishes (více)
Trailer 2

Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím. Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu. Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze... (Bioscop)

Trailer 2

kacka274

Příjemné překvapení… české filmy v kinech navštěvuji ráda a téměř povinně… tohle se povedlo. Výběr herců a hereček, příběh plyne postupně a uceleně jednom směrem (ne jako v jiných komediích, kde se zjeví mnoho postav bez smyslu a logiky, tudíž člověk po opuštění kina ani není schopen převyprávět děj, neboť dějová linka je zcela nepřehledná nebo chybí úplně). Oceňuji zápletku, vtipy, jemný humor. Žádný kanál a dvojsmysly… fajn podívaná. Kino téměř plné, věková kategorie 30-60 let… ()

Gilmour93

Tajemství teplé bambitky mě pár věcmi docela úřadovalo. Pestrobarevným přesvíceným vizuálem, stylizovanými hereckými projevy, oscilací mezi crazy a stupid i koncem u ohýnku, do kterého z opékajících se žánrových klišé odkapávala mastná glukóza. Rozpačitý pokus o něco jako Meet the Fockers nebo Ptačí klec naruby, jemuž nebudu vyčítat zištnost, protože kupci na tohle zboží se vždycky najdou. Alespoň jeden vášnivý hudlan mezi Orozovičem a Klusem je kde, vy zpátečníci? ()

BMW12

Českou tvorbu tolik nesleduji, ale tady jsem si vytipoval, že by mě to mohlo zaujmout. A udělal jsem výborně! Jedná se o vynikající komedii, scénář je parádně sepsán, herci jsou suprový a děj nesmírně napínavý. Navíc je to vše tak akorát vtipné. Na českou filmografii hodně luxusní kousek, nemohu tedy jinak, než 5*. ()

ElisR

K českým komediím jsem v poslední době poměrně skeptická, protože těch vydařených je opravdu málo. Přání k narozeninám je, ale jedna z těch povedených. O vtipné komentáře tu není nouze a parta herců spolu funguje skvěle! Dvojice Igor a Tomáš za mě naprostá bomba, ač je Tomáš spíše zpěvák než herec, tato role mu naprosto sedla! Nesmím opomenout taky Jaroslava Plesla, který svou roli naprostého blbce sehrál na jedničku! Ať už se jednalo o scénu s revizorem, s prstýnkem nebo v autě s ex své současné partnerky :D Více prozrazovat nebudu, byla by škoda ochudit o vtip ty zájemce, kteří se na film chystají.  Určitě to není ten typ filmu, o kterém ještě hodinu u dobrého vína filozofujete. Ale je to ten typ filmu, který vás hodí do pohody, zasmějete se u něj a po shlédnutí máte prostě jen dobrý pocit. ()

klukluka odpad!

Tenhle film bych denně pouštěl doživotně odsouzeným pachatelům těch nejtěžších zločinů jako součást trestu. Sice by si na Českou republiku stěžovali ve Štrasburku, ale jeden vedle druhýho by dřív nebo později pocítili upřímnou lítost. A jakmile by se to rozkecalo, dramaticky by poklesl výskyt nových adeptů na kavalec. Sekta tomu nasypala 60 procent. Málo zkusili, dvě tři reprízy a snad by přišli k rozumu. ()

• Televizní premiéru na stanici Nova sledovalo přes 807 tisíc diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo nejenom v Praze a okolí, ale i v moravské metropoli v Brně. V natáčecím dní na Svoboďáku probíhal zároveň brazilský den s karnevalovým průvodem. Bylo to příjemné zpestření dne pro přítomné herce a celý štáb. (Regig)