Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím. Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu. Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze... (Bioscop)

Tosim

Začátek dobrý, prostředek zbytečně bláznivý, konec klasický a lehce únavný. Ve srovnání s tím, co Marta Ferencová točila dřív to rozhodně ujde. Jen bych si přál, aby se u nás točily romantické komedie opravdu romantické a méně nablblé, v rodinných by mohlo být i víc rodinných okamžiků, které vás zasáhnou - a když si představíte scény s Davidem Švehlíkem a Veronikou Kubařovou, poznáte, že to jde. Co nechápu, je natáčení na nejznámějších místech Prahy a Brna (když ve filmu to mělo být město jedno) a ta celkem neuvěřitelná proměna postavy, kterou hrál Jaroslav Plesl, z celkem sympatického, na úplného blbce. Výtek by se našlo mnoho, pořád mám ale v živé paměti ptákovinu s názvem Vánoční příběh a jsem rád, že tenhle film mu byl méně podobný. ()

ivishka

Veskrze předvídatelná avšak vcelku příjemná rodinná komedie. Na hodnocení se možná i podepsala jedinečná atmosféra malého kina, které jsme navštívili. A malé bezvýznamné plus dostává Tomáš Klus za svou píseň Štěstí, která hraje na konci filmu. ()

Hennes

V jednoduchosti je krása. A to se povedlo. Tenhle film neměl ambice ucházet se na Oskarech o nejlepší cizojazyčný snímek, tenhle film měl pobavit diváka v české kotlině, a to se povedlo. Alespoň v mém případě. Zdejší komentáře jsou hodně přísné, ale ať si každý přizná jestli se u toho, třeba jen chvilkami, nepobavil. Zejména teď, když nás média masírují válkou, prezidentskými volbami, nárůstem covidu v Číně atd., je tohle příjemné odreagování. Trochu mě mrzí, že film postupně ztrácí na tempu i humoru a pokud by byl delší, asi by se ztratil úplně. ()

bubun odpad!

Uživatel s přezdívkou PepaPopper to celkem slušně vystihl. Jen zmíním, že film obsahoval dvě scény(Plesl v běhu + Klus v Rybě na sedadle spolujezdce), kvůli kterým jsem zvažovala dát jednu hvězdičku, protože jsem se u nich upřímně zasmála, byly totiž správnou směsicí bizáru a situační komiky, ale když jsem to nechala přes noc uležet, musela jsem ponechat původní hodnocení. Klasický schematický podbízivý předvídatelný produkt. A to nemluvím o nelogičnostech; v komedii postavené na nadsázce sice své místo mít mohou, ale tady jich přece jen bylo až až, a to docela zásadních. ()

oveckaoa

Původně to mělo jít do kin v roce 2022 a pak se to posunulo na rok 2023. Babka slaví narozeniny a chce , aby ji příbuzní navštívily ti ji navštíví až na jednoho co je 5 roků nemocný 5 roků ji nenavštívil (to jim to nebylo divné?) a nechce ji navštívit, protože je teplý  a nechce jí to říct tak ona ho jde navštívit. On to nechce přiznat tak hraje jakoby se sestrou (to nevěděly, že má sestru?) divadlo , že jsou manželé do toho té sestře současný přítel ztratí děcka. Bohužel je to průměrné a jediné na co si ve filmu po konci vzpomenete je to, že tam hraje Klus homosexuála. I vtipy jsou jednoduché na , které hned zapomenete příklad tati co je to buzna to je člověk co má pořád teplotu. Jinak scénář a vše je vyloženě na náhodu například ať mě nikdo netvrdí, že v 21 století neví 7 leté děcko číslo na policajty nebo na tísňovku případně je tak blbé, že se na něho někoho neoptá. Ještě horší je představa , že se nedokážou optat ani nikoho kam jedou neumí asi číst a mají peněženku, ale nedokážou opsat číslo z mobilu a zavolat třeba z budky.  Chlápek si hraje na detektiva, ale nepřijde mu divné, že dva chlapi co se ošahávají  asi spolu něco mají. 40 procent jediné co to zachraňuje je ta scéna s policajty nebýt jí jdu ještě níže. ()

Eddemi

Mne sa to velmi pacilo. Bolo to take mile a vtipne. Jasne, trebalo vypnut mozog a len nasavat herecke zlozenie. Podla mma ceska alebo slovenska komedia je uplne iny zaner ako komedia vseobecne. Neviem ci by toto preslo v inej krajine, odraza sa v tom ta nasa alebo teda ceska mentalita tak vyrazne, ze je z toho samostatny zaner. Herecke zlozenie az na par vynimiek perfektne. Necakala som nic a odchadzala som na hrane 4-5*. ()

Slepejsek

Takový rodinný (ve smyslu o rodině) komiks vystavěný ze samých profláklých ingrediencí (podpantofláci, homosexualita, manželská krize). Nic originálního, jedno klišé vedle druhého, od začátku víte, co jak skončí, celou dobu jenom čekáte, až schématické figurky odříkají svoje hlášky a prokoušou se ke smiřovacímu finále, kde si všichni padnou kolem krku. Happy End a můžeme jít domů se slzou v oku a oroseným srdcem. ()

kacka274

Příjemné překvapení… české filmy v kinech navštěvuji ráda a téměř povinně… tohle se povedlo. Výběr herců a hereček, příběh plyne postupně a uceleně jednom směrem (ne jako v jiných komediích, kde se zjeví mnoho postav bez smyslu a logiky, tudíž člověk po opuštění kina ani není schopen převyprávět děj, neboť dějová linka je zcela nepřehledná nebo chybí úplně). Oceňuji zápletku, vtipy, jemný humor. Žádný kanál a dvojsmysly… fajn podívaná. Kino téměř plné, věková kategorie 30-60 let… ()

ElisR

K českým komediím jsem v poslední době poměrně skeptická, protože těch vydařených je opravdu málo. Přání k narozeninám je, ale jedna z těch povedených. O vtipné komentáře tu není nouze a parta herců spolu funguje skvěle! Dvojice Igor a Tomáš za mě naprostá bomba, ač je Tomáš spíše zpěvák než herec, tato role mu naprosto sedla! Nesmím opomenout taky Jaroslava Plesla, který svou roli naprostého blbce sehrál na jedničku! Ať už se jednalo o scénu s revizorem, s prstýnkem nebo v autě s ex své současné partnerky :D Více prozrazovat nebudu, byla by škoda ochudit o vtip ty zájemce, kteří se na film chystají.  Určitě to není ten typ filmu, o kterém ještě hodinu u dobrého vína filozofujete. Ale je to ten typ filmu, který vás hodí do pohody, zasmějete se u něj a po shlédnutí máte prostě jen dobrý pocit. ()

Donpablllo odpad!

Další dno české komedie. Několik reklamních záběrů (benzínka, ČD, bavorák auto, náměstí Míru v Pze), které jsou jako pospojovány do příběhu. Celý příběh se točí kolem narozenin matky a syna, tomu je 35 a ještě u něj neproběhl coming out před rodinou, že je homosexuál. Rodina stále věří, že jen střídá holky a tak ho překvapí doma, kde je s přítelem (dost slabý T.Klus). První polovina filmu by mohla být bakalářská 20 min. trvající povídka, to by bohatě stačilo. 2. polovina je zoufalá, ubohá, nastavená "sračka" o nesmyslném hledání ztracených a nelogicky jednajících dětech, včetně jízdy po vodě v kánoi. Nebýt na filmu s přítelkyní, tak odcházím dříve. Jediné plus jsou spolehliví  J.Dušek a D. Švehlík ve vedlejších rolích a J. Plesl, který si užil roli debilního inženýra... ()

Krtisko

Příjemná lehká komedie s parádním obsazením. Žádné velké umění, ale film pro pobavení. Chvílemi jsem se smál, až mi tekly slzy, chvílemi jsem měl pocit, že tvůrci zbytečně tlačili na pilu. Pokud bych mohl film hodnotit i podle ostatních diváků v kině, jednoznačně největší výbuch smíchu vyvolala scéna s policisty. Už samotný začátek scény, kdy jsme pochopili, koho do role policistů tvůrci obsadili. No a pak celý průběh silniční kontroly.. Pecka. Chvíli mi trvalo, než jsem panu Pleslovi uvěřil, že hraje opravdu takového blbce.  Výkon paní Holubové a pana Duška není potřeba jakkoli komentovat. Paráda. I všichni ostatní herci sehráli své role na výbornou a představitelé dětských rolí jsou už malými velkými profíky. Jestli má film nějaké nedostatky, není to rozhodně výkonem herců, ale přecpáním scénáře komickými gegy. Grotesknost první poloviny filmu ne úplně koresponduje s napětím na vodě a sentimentálním závěrem. Nicméně, pobavil jsem se příjemně, dávám tři hvězdičky a tvůrcům děkuji. ()

dalia

Oddechová situační komedie, u které jsem se pobavila a která nebyla trapná ani vulgární. Film měl spád, situace byla sympaticky zamotaná, pouze ke konci příběh trochu ztrácí tempo, jako by tvůrcům došel dech a jen už hledali, jak to ukončit. Nečekala jsem nic moc a byla jsem příjemně překvapena. ()

mirko123

ajskôr to boli filmy, aj u nás, kde sa bohatý zaľúbil do chudobnej, či naopak, a ako to povedať rodičom.  Potom, najmä v Amerike, filmy o tom, ako sa beloch či beloška zaľúbila do černocha a ako to povedať rodičom.  Teraz tu máme v každom druhom filme povinný homosexualny pár a ako to povedať rodičom.  Asi to mala byť polobláznivá komédia, ale mne to väčšinou prišlo ako "rádobyvtipné". Totálne nelogické správanie postáv mi nepripadalo vtipné, skôr ma rozčuľovalo. Deti nastúpia do vlaku, ja podľa appky viem do ktorého a kadiaľ idú a namiesto toho, aby som volal políciu, ktorá by sa spojila so sprievodcom a vyzvihla deti, budem naháňať vlak na dodávke. To je nad moje sily. ()