Rozlučka

• Německo Prey
Drama / Dobrodružný / Thriller
Německo, 2021, 87 min

Pět kamarádů si vyrazí na výpravu do divočiny, kde se brzy dostanou do hledáčku záhadného střelce. A zoufalý boj o život začíná. (Netflix)

Trailer

Trevor

Hodnotenie je prísnejšie akoby si film zaslúžil, aj keď pochopiteľne Netflix tentokrát za lovca neurčil muža ako je tomu v 95% alebo deti ako je tomu v 4%, v rámci libtárdneho obdobia ľudstva s označením klitorisizmus je záporačkpu mladá sebavedomá fena. Inak žanrový priemer s nelogickým správaním postáv, v peknom prostredí a s dostočnou zápletkou, rozhodne boii v poslednom čase na Netflixe uvedené horšie filmy. ()

M.i.k.e

teoreticky to mohla být standardní jednohubka,kdy partičku frajerů honí po lese kdosi s flintou a ze začátku to ještě jakž takž funguje.Nimcéně když se ukáže kdo a proč je ten záhadný střelec,přišlo mi to najednou strašně blbý.Ne snad,že bych nechápal důvod,ale to jak se pak celý film začal vyvíjet byla extrémní nuda a bylo mi úplně jedno jestli je nakonec všechny vystřílí nebo ne...20% ()

Morholt

Parta tatarů běhá po lese a někdo se je snaží postupně oddělat. Blbější zápletku to ani mít nemohlo. Ale budiž. Všechny lesní naháněčky jsou víceméně na jedno brdo a jestli jsou úspěšné rozhoduje nějaká neotřelá nadstavba. A ta tady není. Napětí vesměs nulové, pětice jelimanů vesměs nesympatická přičemž prim hraje hysterický rákosník, gore, pokud nepočítám pár kulek do hlavy, prakticky neexistuje a odhalení vraha tu zoufalost korunuje. Co filmu musím přiznat je tempo, takže se u toho dalo vydržet celkem bez následků a ujde i prostředí lesa, ale to je sakra málo. 30% ()

JASON_X

Zápletka je sice hloupá (resp. nerealistická) i v rámci žánru "levný televizní thriller", triky s výstřely do hlavy zvládne každý amatérský nadšenec, který umí používat comp, psychologizace postav je ubohá a jejich chování mnohdy nepravděpodobné, ale i tak mě to nevím proč chvílemi i docela bavilo, snad že to mělo takovou sychravou podzimní atmošku. Ale po použití to letí směr koš, jasná věc. ()

mzss1

[50%] Taková typická jednohubka o nahánění v lese, kdy kladným postavám jde o život. No, co se týče postav, tak to je docela pozitivní, že mě zaujaly. Hodnocení to má zde dost malé, částečně to chápu, ale na druhou stranu tu není nic, co by mě extra vadilo. První půlka je docela napínavá, ke konci už mě to moc nebavilo, včetně finále. Ale máme tu pár vyvražďovaček atd, takže nuda zde moc nehrozí a to i díky krátké stopáži. Ke konci mě trochu štvalo ten spor mezi oběma bratry. Takže slabé 3*, čistý průměr. Na film hned zapomenu, ale na zabití jedné nudné noční, to postačilo. ()

• Natáčení filmu probíhalo v listopadu a prosinci roku 2020. Natáčelo se v Národním parku Saské Švýcarsko, který se nachází v Německu. (SONY_)