Série(2) / Epizody(22)

Recenze uživatele DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2015) (S01)

Dvěma slovy - slušná haluz. Kde začít? Asi nejočividnější stránkou, což je ecchi - teda jestli se to dá tak nazvat, protože některé scény už jsou spíše erotické, ne-li hraničící s hentaiem. Tím je právě tohle anime výjimečné a navíc hlavní hrdina není úplný ňouma, kterého by to nějak extra znervózňovalo (ne jako v jiných anime, kde hrdina odpadne dřív, než se něco stane nebo je rudej až zadku nebo je úplným extrémem nadržence). Řekl bych ale, že až BD verze (bez otravné cenzury) bude o trochu něčem jiném. Dále tu mám docel zajímavý příběh plných démonů a hrdinů zase v trochu jiným podání, kdy není vše jednoznačné a každá strana má své pro a proti. Silnou stránkou tohohle anime je hlavně vtip, ten se jim tu povedlo dobře zpracovat. Co se týče ale napínavosti nebo akce, tak je to slabý - co jsem četl mangu, tak tam toho bylo trochu více. Proto se mi tohle zdá trochu jako zkrouhlé. Co se týče animace a hudby, tak tam nemám co vytknout a oboje člověk užije. Každopádně jsem zvědav na druhou sezónu na podzim. ()

Burst (2015) (S02)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl prostě krok zpět než kupředu nebo držení tempa. Zaprvé asi nejzřetelnější je to, že to má jen deset dílů (i když kdo ví jestli bohužel nebo bohudík), ale budiž. Zadruhé ten poslední díl měl být co? Ten konec mi připadal prostě rychle odfláklý. Samozřejmě nemusím asi ani zmiňovat to, že člověk se nedočká pořádných odpovědí a ještě mu přibude spousta dalších otázek. Zatřetí snaha vnutit "ecchi" (no spíše tohle už je erotické) za každou cenu v co největší podobě, kdy to působí rušivě při některých scénách nebo respektive vzhledem k událostem to má takovou děsivou návaznost a nemusím zmiňovat i určitou nelogičnost a přemrštěnost, že si to člověk ani pořádně nemůže užít (nemusím také zmiňovat navíc onu cenzuru u TV verze). Jinak co se týče příběhu, tak ten se zase o "kousíček posunul dál" a byla tu sem tam nějaká ta akce, ale nedá se to prostě srovnat s napětím z první série. Obecně bych to zase viděl tak, že určitě v manze to bude úplně jinak, než to bylo zanimováno. ()