Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

mira.l

To je tak blbý, až je to docela pěkný:). Uvažoval jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, nakonec dávám slušný 3. ()

Luxocculta

Sympaticky ulítlá originální duchařina se skvělými herci, kterým vévodí Michael Keaton coby šílený nechuťák Beetlejuice. ()

mvukotic

Aj po vyše tridsiatich rokoch stále pecka. Vôbec by nezaškodila o pár minút dlhšia stopáž. Triky síce zostarli, no stále je to, hlavne vďaka Keatonovi, kráľovská zábava. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. T. Burtonje proste skvelý. Netvrdím, že to je môj najobľúbenejší film od neho ale je vidno, že aj v dobe roku bol už proste expert na vysokej úrovni. Máme tu kvalitné herecké výkony, skvelé masky a celkom fajn nápad ako natočiť hororovú komédiu. Jedine mínus je to, že od komédie by som čakal viac humoru, každopádne fakt je to, že ja osobne komédie veľmi v obľube nemám. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

John80

Rozprávka pre deti aj dospelých na vtedajšiu dobu možno označiť ako komédiu ale na dnes už skôr ako nezmysel. Mladý pár po nehode sa stanu duchmi a do ich domu sa nasťahuje nová rodina v ktorej duchov vidí len ich dcéra. Následne na to duchovia chcú vyhnať rodinu z ich domu, Stačilo raz vidieť 1* ()

Belcarnen

Tenhle film má prostě "něco" :) Většina těch scén je tam "sama pro sebe", děj vlastně není žádná zázrak, ale stejně to Burtonovi žeru i s navijákem :) ()

xladojx

Tim Burton je neobyčejný a hlavně skělý režisér a jeho groteskní, gotická temnota mě fascinuje již delší dobu, což Beetlejuice jen a jen potvrzuje. A role Michaela Keatona-geniální, škoda jen, že nedostal více prostoru. Zábava pro každou příležitost... ()

113kw

Dokonalé kostýmy, masky, rekvizity a triky.Tento film ve mne, jako dítěti, vyvolal pocit že nahlížím do světa "po smrti" a doživotně inspiroval moji fantazii a sny. Nejlepší moment: chlap, přejetý autem, kterého Adam a Barbara potkávají v "posmrtné" čekárně. Chlap má tělo rozpláclé a v něm obtisklý vzorek pneumatiky. ()

Rodin

Pro mě je tohle naprosto srdeční záležitost, proto mně, prosím, promiňte možná poněkud nadnesené hodnocení. Já jsem ovšem nenašel příliš mnoho slabých bodů a Michaela Keatona jsem si tímto definitivně zamiloval. Duchařská komedie, jako víno. ()

Mictian

Nemám moc v oblibě staré filmy, ale tohle mě dost zaujalo. Burton znovu do svého filmu dal nějakého blázna jak už bývá jeho zvykem a to se mi na jeho filmech tolik líbí. Keaton byl úžasný blázen. ()

smajliss

Odvaha a kreativita Tima Burtona je obdivuhodná. Málokdo by se pustil do filmu s podobným námětem a zracováním kvůli strachu z propadáku. Tim má ale talent :-) ()

Kozy9

Celým filmom cítiť jemne morbidnú humornú ruku Burtona, scény sú malebné, dej svižný a nápady v niektorých prípadoch bravúrne. Kde sa teda stala chyba? Po prvé: Burton akoby brzdil svoju predstavivosť, ktorá sa nebála siahnuť aj po mierne strašidelnejšom a nechutnejšom spracovaní rozprávky či rodinného filmu. Po druhé: Dej je málo rozvinutý, všetko prebieha veľmi rýchlo a veľa faktov (ktoré by stáli za prešetrenie a ďalšie rozobratie do hĺbky) je proste odstrčených do kúta. Po tretie: Samotný Beetlejuice je dosť vedľajšia rola (jeho pôsobenie vo filme ma skôr rušilo, našťastie nemal moc veľa priestoru na sebarealizáciu). Po štvrté: Celé to pôsobilo lacno. Nechcem tým naznačiť, že sa šetrilo ale prostredie bolo jednoducho sterilné (bolo vidieť, že dosť financií bolo použitých na efekty). A nakoniec po piate: Efekty. Pravé burtonovské polobábkové monštrá sa mi moc do filmu nehodili. Tak ako nepoužijete živého herca v rozprávke tak isto vám bude proti srsti použiť rozprávkovú bábku vo filme a to aj navzdory ešte nerozvynutej PC grafike. Napriek veľkému množstvu negatív, ktoré som bol schopný objaviť sa mi nakoniec dostalo aj tak dobrého zážitku, nenudil som sa miestami som si to užíval no mrzí ma, že to bolo viacmenej na jedno pozretie. Lepší priemer: 70% ()

HarqAlAda

Nádherná hororová komédia. Smiech so strachom je tu tak dobre premiešaný, že občas divák nevie či sa smeje lebo sa bojí alebo sa bojí toho na čom sa smeje. Film pôsobí trošku retro čo mne dobre dotváralo atmosféru. Michael Keaton je naozaj komik. Uletená hororová komédia ktorá nesklamala. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019