Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Arigato

Život zkrátka nelze nalajnovat (dvojsmysl zamýšlen). Nejoriginálněji natočený snímek, aspoň na české poměry, za posledních několik let. Adam Mišík mě vyloženě překvapil a Marsell Bendig mě tam jednoduše prostě bavil. Další aspekt, který staví BANGER. před ostatní filmy sledující dnešní mládež, je jeho zdařilá interpretace, jelikož je dostatečně uvěřitelný, a navíc druhou polovinou filmu stoupá přidaná hodnota. Však pro obyčejného diváka nepohybujícího se ve světě rapu či tvrdých drog může být tento snímek lehce neobvyklou podívanou. ()

blondboss

Tak toto raperské prostredie je možno cool pre dnešnú mladú generáciu, ale mňa tento snímok absolútne nebavil. Feťácka dráma, ktorá nemala šťavu, dejovo aj atmosfericky to bolo kostrbaté a tie herecké výkony stáli možno s výnimkou Mišíka totálne za hovno. Kamera roztrasená ako pri epileptickom záchvate tomu nepridala. Jednoducho od tohto filmu som očakával podstatne viac. 40 % ()

Fin_429

Rap moc nemusím, ale jen možná. Banger na mě totiž dokázal zapůsobit. Čím? No především technickým provedením, což se nemusí některým líbit, ale pardon, ta hudba, ta kamera a ta poutavost a dravost režie, ahhhh - Více, prosím. Velmi dobrý byl také i Miščík, který pro jednou působil seriózně, a že do té role dává všechnu svoji sílu. Fajn byla support postava Láďa, ze kterého bylo snad vyždímáno maximum, protože na to že to byl jen support, tak byl až moc dobrý a geniální. Dokonce i to co povídal dávalo hlavu a patu......Což u některých ostatních ne. Ono je fakt, že je složité porozumět generaci z, a tomu, jak spolu různě komunikují, ale tady to působilo extrémně "cringe" a nuceně (pro herce). Dále také některé scény působí moc zdlouhavým dojmem a kazí to tu dravost, o které jsem tu tak mluvil.. Co bych ale řekl na závěr je to, že jsem si to dokázal užít, a to je, u mě osobně, u českého filmu s českými herci, které považuji za nudné, velmi těžký úkol. 8/10 ()

Prubner

Film o lidech a pro lidi, mezi nimiž se naštěstí nepohybuju. Svět feťáků a dealerů je mi cizí a ani mě moc nebavilo se na něj koukat. Navíc ten moralistní závěr působí dost nevěrohodně. Rozklepaná parkinsonovská kamera (vlastně mobil) mě štvala, sledovat něco takového téměř dvě hodiny je utrpení. Adam Mišík mě docela překvapil, ovšem za co dostal Bendig Českého lva, to nechápu. Neumí vůbec vyslovovat, rozuměl jsem mu každé desáté slovo. V rámci české kinematografie je to, pravda, něco nového, ale nudilo mě to stejně jako sériově vyráběné romantické komedie s Langmajerem. ()

Cibulka_C

Idk, je to takový banger nebanger … jakože chvílemi je to banger a chvílemi je to strašně random, ale zase na druhou stranu je to strašně reálný. 🥲 Hraje tam jen pár lidí, protože u téhle tematiky to asi není potřeba na nějakou pěchotu a všichni to strašně pop*či zahráli. Je to film ideální pro dnešní mladou generaci 🤭 (čti mě, protože já jsem zaručeně nejmladší uživatelka na čsfd upss), protože to ještě k tomu hrajou lidi z téhle generace, takže oni to zandali vlastně po všech stránkách. 🕺🏻 Kamera mi ze začátku trhala oči a chvílemi mi to oko cukalo, takže předem varuji, ale dá se na to zvyknout … ostatně jako na všechno xD. Samozřejmě byl ten příběh chvílema fakt mega bizár, ale jinak docela dobrý disko. 🪩 Vtipný nadávky a hlášky, to podle mě každý člověk se smyslem pro humor, který se nezasekl v roce 1990 pochopí a alespoň se pousměje. Českého lva mega přeju, protože to bylo zasloužený a jinak asi doporučuji všem jako odstrašující příklad. 💉 ()

L-wyz odpad!

Viz. první věta v mé recenzi na RapStory. Kvůli takovým přemnoženým podlidem byly obě světové války!!!! ()

jungewolf

Vydržel jsem první půl hodiny, dál to nešlo . Jakási debilní historka o feťácích+potetovaných raperech/např. Erik Peter vulgo S.Barracuda - vypadá jak nepovedená postavička ne z béčkového, ale z céčkového horroru/ .... . Jenom kvůli A.Fialové dávám 2 * a 35 % , víc ani omylem . ()

AndrewNewman

V Česku sa buď riedi alkohol alebo drogy. Každopádne u mňa to už od začiatku bola jasná záležitosť. Chytilo ma to už pri prvých scénach v aute, kde sa to prvýkrát začalo „triasť“. Celý ten nápad bol geniálny, za čo Sedláka skrátka treba pochváliť. No a Mišík s Bendigom Jr. to zvládli na výbornú a toho českého leva si Marsell rozhodne zaslúžil. Kiežby takéto mládežnícke filmy dopadli vždy takto. ()

tomino28

Vskutku originální a svěží počin na české filmové scéně. Ústřední dvojka výborná a kdo poprvé narazí na Marsella Bendiga, bude z něj pravděpodobně totálně na větvi. Je nutné zmínit, že tvůrci si vybrali natáčení pouze na iPhone a spolupráci s několika více či méně známými lidmi v čele se Sergejem Barracudou z Ostravy (o kterém jsem doteď v životě neslyšel). Sečteno podtrženo drží BANGER. tempo od začátku do konce a rozhodně baví, i když malé díry ve scénáři by se našly. Ale kde ne, že. ()

BrusVejn

KVIFF: Svetová premiéra. Veľmi podarený český film, ktorý by si do žánru mal dopísať komédia, lebo výbuchy smiechu naprieč Velkým Sálem boli veľmi pravidelné (hlavne stred filmu). Ústredná dvojka je top a hneď by som si dal spin-off s postavou Marsella Bendiga, pretože tá bola dokonale a hlavne zábavne napísaná a zahraná. Oceňujem štýl a spôsob nasnímania na iPhone, ale zároveň sa zamýšľam či by film nedopadol lepšie so štandardnejšou kamerou. Viackrát som sa pristihol s takmer až klaustrofobickým pocitom, keďže kamera je väčšinou super close-up na tváre hercov, a zároveň som kvôli tomu pár krát stratil pojem v akom priestore sa postavy nachádzajú. Koniec je možno až príliš dramatický v porovnaní s dovtedajším komediálnym vyznení filmu, ale inak super práca! Teším sa keď si to pozriem druhý krát. ()

Grimaldi

Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že je Adam Mišík schopen zahrát svou postavu tak přesvědčivě, skvěle, jako se mu to povedlo zde. Velkou měrou za to jistě může výjimečný talent režiséra Adama Sedláka, který dokázal dodat film pro současnou mladou generaci, tudíž ještě stále i mě, bez trapnosti. Naopak je zde velká míra autenticity, ať už v rámci drogového prostředí, čí ve vyjadřování postav. I díky hereckému objevu letošního roku, kterým je Marsell Bendig se tak jedná o jednu z nejlepších českých komedii za poslední desítky let.  Nebýt doslovného konce, jednalo by se o dokonalé dílo, přesto se i tak BANGER. zcela po právu zařadí do kategorie kultovních snímků. ()

Andrrew

Adam Sedlák se v mnoha rozhovorech nechal slyšet, že mu v české kinematografii chybí nejen filmy o mladých pro mladé, ale také filmy na pomezí artu a mainstreamu, a tak nelenil a vyrazil spolu s Dušanem Husárem, Adamem Mišíkem, Marsellem Bendigem a dalšími členy (údajně velmi skromného) štábu do pražských ulic, kde za čtrnáct dní natočili na kameru Iphonu energickou, těkavou a tragikomickou jízdu mladého kluka za jeho rapovým snem. BANGER. vypráví poměrně přímočarý příběh vycházející z tradičního rapového motivu „ze dna na vrchol“, jenž personifikuje postava rapera Sergeie Barracudy, jehož role dodává filmu na autenticitě a přesvědčivosti (pokud se v českém rapovém prostředí o někom, kdo zažil nebo zažívá situace o kterých píše nepochybuje, bude to nejspíš on, Tyler Durden a hrstka dalších). Alex by chtěl být jako Sergei, vystoupat v pomyslném společenském žebříčku až na vrchol a pochcat cestou pár „protekčních zmrdů“, který nikdy nemuseli „snášet rány v první řadě“. Hodlá skoncovat s dealováním „kokaléra“ prvotřídní kolumbijské kvality („žádnej Chomutov smíchanej s Tiranou“) a prosadit se, stejně jako jeho vzor, v tvrdym rapovym světe, nahrát banger, po kterym si všichni budou pamatovat jeho jméno a ksicht. Cesta za uskutečněním snu se zkomplikuje hned na samém začátku, když Alex zjistí, že jeho věrný sidekick Láďa tak úplně nedomluvil vysněný feat od Sergeie, bez kterého, jak se Alex domnívá, banger nikdy nenahrajou. Je třeba okamžitě jednat, Sergei má zrovna show v Praze a hned po ní ho čeká dlouhé a vyčerpávající turné, a tak kluci ihned vyráží na místo činu. Situace se ještě víc zkomplikuje, když jim Sergeiův „manažer“ oznámí podmínky spolupráce – pět tisíc euro na ruku, a to do show. To by za normálních okolností nebyl problém, práce dealera nese spolu s vysokými riziky i vysoké zisky, ty však kluci stihli utratit za značkový hadry a merch, kterej jim od té doby leží na skladě, a tak jim nezbývá nic jiného, než se naposledy vydat do nočních ulic a střelit zbytek po domácku nařezanýho „káčka“ nějakýmu zmrdovi. Následuje adrenalinová jízda plná eskapád a morálních dilemat, končící tam, kde se od jisté chvíle dalo očekávat, že skončí (moc nerozumím striktním výtkám ohledně finální scény, přespříliš moralizující mi nepřipadá a i když si dokážu představit, že by film skončil jinak, tak jsem s tím, jak to tvůrci zamýšleli a ukončili v pohodě). BANGER. svým tématem a jeho zpracováním připomíná filmy bratrů Safdiových (Good Time, Uncut Gems) nebo Nicolase Windinga Refna (Pusher jakožto referenční benchmark), avšak zůstává svébytným, hravým a odvážným tvarem (málokdo si v našich končinách dovolí tolik experimentovat s formou – roztřesená ruční kamera, výrazný vizuál, vypadávající zvuk, vsuvky virálních internetových bizárů nebo pejska a kočičky, jak vaří dort). Sedlák promlouvá k mladému publiku jejich jazykem, jak mluveným, tak vizuálním, skrze jejich média (TikTok, Instagram, YouTube) bez sebemenšího zaváhání. Od Taušových Zrádců (kteří toho mají s BANGEREM. společného překvapivě hodně, od edukativních vložek o drogovém průmyslu po ty nejdrobnější detaily jako jsou módní doplňky), se v českém filmu nikomu nepodařilo tak věrně zachytit životní styl a jazyk mladé generace. Osobně mám radši komornějšího, pomalejšího a koncentrovanějšího Domestika (ačkoliv jsem spíše cílovka BANGERU.), ale musím říct, že jsem si tuhle nezastavující nálož energie a dopaminu užil, jako kdybych si před projekcí nabídnul něco z Láďovi kápézetky. () (méně) (více)

PanPyzamo

Konečně český film, který se nebál pro změnu a není to další typická česká komedie. Kvůli tomu mě právě a věřím, že i plno dalších lidí zaujal a to ještě hodně podtrhnul fakt, že se celý snímek točil na iPhone. Hodně mě tedy BANGER. začal zajímat a můžu říct, že jsem z kina neodešel zklamaný. Bylo to zajímavé, ovšem pro určitou skupinu lidí. Myslím si, že zaujme hlavně mladší publikum. Hodně se mi líbilo, jakým způsobem byl film zpracovaný a jak byl natočený a působil řekněme amatérsky, ale zde to tomu hrálo do karet a mělo to svoje kouzlo, ale tady bych spíš měl říct vibe, čímž narážím na anglický slova, který zde občas padnou a ačkoliv mi to od Anny Fialové přišlo vtipné, tak opět to sedělo do filmu. Jinak tohle nebyl na Annu Fialovou žádný hate. Všichni zde byli supr a nejvíc se mi líbil Marsell Bendig. Nevím, co bych ještě dodal. Velmi jsem se bavil a ještě bych mohl dodat to, že konec byl alespoň pro mě nečekaný a to se mi též líbilo. Celkově tento film hlavně tahá podle mě fakt, že tohle v Česku jen tak neuvidíte a nejspíš nějakou dobu opět neuvidíme. Za mě to byl dobrý film, který můžu doporučit vyhrazené skupině lidí. Ne každého nejspíš osloví. 7/10 ()

StrejdaCREED

More při sledování mám chuť dát si lajnu(neberu). Celkově film působí jako odpuzení mládeže od drog, jako takový odrtašující případ kam to může zajít i bez závislosti. Film je točený celý na iPhone 12 a to je strašně zajímavý a mega super že i tak velká věc jak film co má extrémní prodeje jde natočit na telefon ,no prostě skvělém zážitek. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky