Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Easykill

" Co jsem more, vymítač ďábla?" Čekal jsem banger, ale tohle je bomba! Nejspíš tady na*eru spoustu lidí (což dělám velice rád), ale tohle si zaslouží respekt. Film může sledovat vlastně kdokoliv aniž by něco věděl o "mladé", České, hudební scéně, protože obsah i sdělení to má. Na amatérský film z českého rybníčku, točený na IPhone 12 je to skvělý. Scénář je super a rozhovory mezi hlavními protagonisty jsou úplně jiný level. Film může skvěle působit jako sonda do dnešní, mladé (stupidní) generace nebo jako varování. Sám režisér řekl, že chtěl aby jeho film BANGER byl jako "Dealer (1996)", což se i nepatrně povedlo. Na to, že Adama Mišíka nijak nemusím, tady se mi líbil a zahrál to víc než dobře, ale na svého parťáka Marsella Bendiga neměl v žádném případě. To co Marsell předvedl je něco neskutečného, klobouček. Bohužel, hůř je na tom samotný Sergei, ten vypadá asi nejhůř z celého filmu, ale neměl moc co hrát. Zahrát sebe asi zvládne každý. Film asi neosloví každého, ale mě bavil a po dlouhé době přišel dobrý český, amatérský film. ()

SuzieS

prvni pulhodina je slabsi. Pak se to celkem rozjede. Na jednu stranu je to docela takove cliché a predvidatelne. Na tu druhou i uveritelne, ze takove postavicky existuji. Par vtipnych hlasek. Na ceske pomery 4*, mezinarodne videno 3*. hlavni herci perfektni. Vedlejsi uz byli nekteri slabsi. Zaverecny song za me hodne v pohode, na to, ze ten styl neposloucham.  Smutne na tom je, ze znam jednoho typka, co si fakt mysli, ze se proslavi v rapu. Ze si ho jen nekdo musi vsimnout. Loni ho zavreli. Nedealoval, ale ma fetem zniceny mozek.  ()

Scaevola

Přiznám se, že pociťuji značnou rozpolcenost při hodnocení tohoto snímku. Vnímám-li film jako jakousi generační nebo subkulturní výpověď s vnějškově šokující řemeslnou formou a přímočarým, tragicky zjednodušujícím příběhem, přiznám se, že mne dílko bavilo. Navíc, pokud přihlédnu k době, po níž o něm přemýšlím, nutně ho musím považovat za umělecké dílo, které – ať už s prvoplánovou, tj. na zisk zaměřenou záměrností, nebo zcela nezáměrně – vzbuzuje zaslouženou pozornost. Problém takového vnímání tkví pouze ve faktu, že jsem si snímek musel pustit s titulky, pro věčné vulgarismy a výslovnostní stylizaci mi totiž unikala podstata konverzace a zvuk snímaný mobilním přístrojem také nebyl dokonalý. Vnímám-li však snímek v podstatě toho, co se snaží říci, nemohu si nevzpomenout na prvorepublikové Čapkovo (jak příznačné!) odsouzení pornografie: Nevadila mu totiž ani tak ona sama ve své podstatě, nýbrž četné prohlášení, že jde o kritiku padlých mravů. Ve stejném duchu jsem puzen chápat i tento film. Pokud totiž kritizuje, proč si tedy tolik libuje ve své okázalosti? ()

bittersweet

Pořádná jízda nadupaná hláškama, memes a cameos známých postaviček z českého rybníčku. Škoda moralizování, v tuto chvíli příběhu dochází dech. Celé to uzavírá předvídatelný konec zkopírovaný z Perníkové věže, v níž mi tento závěr prostě seděl více vzhledem k vážnější povaze jmenovaného snímku. Chápu, že by nebylo "výchovné" tam tu moralitku nedat, na druhou stranu - je vhodné aby na takový film chodili diváci, kteří by si sami nedokázali uvědomit, že tahle jízda do pekel není nic moc? Je třeba být tak doslovný a vše onálepkovat varováním "nenapodobujte doma, hele co se může stát"? ()

tchempi odpad!

Zprvu mi vadily záběry z ajfounu, protože kdyby to Sedlák točil na papírový Dirkon z ábíčka, vyšlo by to nastejno. Ale pak jsem musel uznat, že rozmazaný, roztřesený obraz s hnusným zvukem se k zachycenému tématu hodí. A tím tématem je (asi věrný) popis současného absolutního dna společnosti, komunity odporných feťáckých dementů s pokérovanými ksichty, kteří vyřvávají vulgarity do počítačových smyček. Když si vezmu jen takovou nechutnou ostravskou BarovouKundu, tak i nekrofilové prcající nebožtíky na Slezské jsou ve společenském žebříčku výše... Sečteno podtrženo, při sledování mi bylo na blití a nebylo v mých silách film dokoukat, takže nelze hodnotit jinak než odpadem. ()

Super8martiN

Já bych moc chtěl dát 4 hvězdičky, ale nemůžu, ten film je fajn, ale vlastně když už se snaží o humor, tak to moc nefunguje, a scénář není nic výjimečného. Sleduje se to docela dobře a ve výsledku mě na tom nic moc neštvalo. Je pravda, že točení na iPhone občas filmu ubírá, a ta neskutečně blízká kamera, která je tam nonstsop, je trochu otravná. Mišík hraje dobře, jako herec se mi zdá dokonce velice dobrý, viděl jsem s ním sice jen tohle a potom Strach (2013), kde byl ještě mládě, ale myslím, že herectví mu jde lépe než zpěv. Pokud se na tohle kouknete, asi chybu neuděláte, ale rozhodně bych raději na podobné téma doporučil Requiem za sen (2000) ()

PTuranyi

Toto je skutočný drsný príbeh z undergroundu. Mix Kids s drogami namiesto AIDS vytvára niečo ako český Trainspotting. Žiaľ produkcia je veľmi nevyvážená, takže kým v niektorých momentoch pôsobí takmer amatérsky, vzápätí vytiahne ťažké kalibre a s pomocou hudby vytlačí atmosféru do červených čísel. Hlavný hrdina Alex sa chce presadiť v raperskej komunite, ale zarába si dílovaním drog, takže si užijeme všetky ingrediencie tohto životného štýlu od hrubého slovníka, až po štýlový swag. Tvorcovia pritom používajú moderný vizuál sociálnych sietí, či vtipne glosujú aktuálnu situáciu úryvkami s Psíčka a mačičky alebo televíznej súťaže. Drogový rauš prináša množstvo zábavných momentov, ale zároveň je príčinou dramtickej zápletky s priam didaktickým podtextom. Herci nie sú žiadne hollywoodske esá a predstavitelia hlavných hrdinov majú podobne ako produkcia svoje slabšie a silnejšie chvíle. 65% ()

Igy007 odpad!

Narvat tolik nesympatických zbytečných exotů do jedné samoúčelné trapárny, to je výkon hodný minimálně Zlaté maliny. Děkuju Bohu, že to natáčel nějaký vysmažený parkinsonik a ty držky byly většinu času úplně rozmazané. ()

Tristanian

Jeden z nejlepších českejch filmů od obecný školy. Dejte Sedlákovi pořádnýho kameramana a přiveze vám oskara. Ten člověk je geniální! ()

DannyArcher

Povedený, svižný, silný film. Místy hodně vtipné, místy nechutné. Dealer v podání Mišíka se rozhodne změnit kariéru a dát se na dráhu rappera. V tom mu pomáhá skvělý Marsell Bendig, který baví v každé scéně. Mišík si jde tvrdohlavě za svým jediným cílem, nahrát banger na featu se Sergejem  Barracudou a film nás provází tím, co všechno obnáší se vůbec k takové příležitosti reálně přiblížit… Drsně a autenticky natočená jízda za snem v drogovém a uměleckém prostředí. očekávání nebylo velké a myslím, že většinu diváků film překvapí. Určitě stojí za to vidět. ()

maitton

Česká dream feťák story o kokainu s dobře vystavěným příběhem. Vcelku i vtipné a v jednom místě trochu poučné, co se týká první pomoci. Celý film je svícený barevnými světly, což dodává různé mood boosts. Líbilo se mi také dvojjazyčné obsazení albánského dealera, to musel být zajímavý požadavek na casting, slušný. Uvedení na MFFKV 2022. ()

darkchipmunk

Sedlákův feel bad podpis a dech smrti v každým jeho počinu (ať už postavy prokrastinují, nebo se zběsile ženou za svými cíly), rezonuje s mojí duší, ač prostředí jsou mi vlastně úplně vzdálený. /Spousta těch nápadů je ale vyextrahovaná ze zahraničních vzorů. Navíc může o mladý generaci vypovídat mileniál, aby to bylo 'real'?// Na nadčasovou věc moc efektní. Podle mě. ()

luke66z

Je skvělé, že v Česku může vzniknout i jiný typ filmu než romantická pseudosračka s Langmajerem. Skvělé záběry, děj má spád, kvalitní výběr hlavních i vedlejších postav. Líbily se mi “meme” prostřihy a film je docela napěchovaný dobrými hláškami. Herecky nejvíc zaujal Marsell Bendig, ale na výbornou obstál i Mišík. 90 % ()

vaclav.g.kar

Když člověk umí rozeznat zrno od plev, tak s musí všimnout že i u nás začínají reálně vznikat velmi kvalitní díla. BANGER. si ale nasazuje korunu v progresi české kinematografie. V podstatě jednoduchý příběh vystavěný na originálním pojetí mixu komedie a dramatu. Kdy se o podobné věci víceméně pokoušel loňský Ubal a Zmiz jenže v silně vykastrované verzi. Fakt parádní překvapení, jsem rád že jsem vyslechl hype od Civala z Moviezone a vyrazil. Potěšil jak Mišík tak i stále sympatičtější Vojta Vodochodský, ale hvězda je fakt Bendig. Top top top. Největší hvězda je ale asi Adam Sedlák. 80% Nikdy by mě nenapadlo vidět v kině SvartaJump, Stacy Cruz, Barracudu a Viktora s jeho Ketaminem. ()

VashCZ

Napoprve videno ve Svetozoru v predpremiere. Napodruhe v Nymburce i s naslednym kratkym komentarem rezisera, a herce Misika. Je to dynamicke drama, nebo drsna komedie. Kazdopadne progresivni a trochu zanrovy. Napodruhe uz to sice nebylo ono, ale nechavam hodnoceni 4 hvezd. Slava uz se spis opakovat nebude, protoze i dle komentaru to co delalo film dobry bylo momentalni rozpolozeni nataceciho stabu. Zalozeno na napadech z kraje jazyka a improvizace. Pry natoceno za 14 dni. Rozpocet 7 mega. parafrazuji: “Lado jsi v pohode?(Lada totalne vyfetlej a skoro v bezvedomi) “(dynamicky)Šak more to ten kebab palivej sem to žikal.” ()

Honzich

Banger je přesná definice toho že člověk je schopny udělat vše proto aby dosáhl toho čeho chce nebo dostal to co chce aniž by si uvědomil co všechno muže ztratit. Adam Mišík extrémně překvapil v hlavní roli Marsell Bendig je nejlepší filmový parťák roku a Sergei je proste Sergei. Film ma krásně vybledly a temný nádech a tón a pro ty co neví tak se hodí zmínit ze je film cely natočeny na iPhone ()

Trageeed

Ústřední duo skvěle funguje a exkrementujte na osobní názor na Adama Mišíka. Celé by to mohlo být trochu rychlejší a i trochu vizuálnější, ale to jsou v kontextu filmu ne úplně závažné věci. To závažné pro mě je, jak potřeba navození si něčeho prosakuje všemi a pak to pokroucené měřítko společnosti a úspěchu, prostě jsme se od Colossea nikam neposunuli... ()

xmahlerx

Ježišmarja, to byl blábol bez hlavy a paty. Mišík asi jako umí hrát celkem, ale když ho postavíte před kameru (rozuměj mobil), kterou očividně drží kvadruplegik, tak z toho nic kloudnýho nevzejde, obzvlášť když scénář dělá jakože nic, všechno dobrý, Good Time rozhodně vykradenej neni (je) a motivace našeho hrdiny je stejně validní jako postava Roberta Pattinsona (neni).  Efektivní vykreslení postav tak nějak ve filmu absentovalo (což je celkem problém) a snaha si hrát na Američany uprostřed český kotliny neni uplně skvělym námětem (neboť to tak nějak neni jakože autentický, bráško), což v podstatě celý to story je.  To, že do cut to black pustili soundtrack z Barryho Lyndona, kterej je pravděpodobně jedním z nejlepších filmů, mě nasralo tak, že jsem pak na parkovišti v Hostivaři vykouřil tři cigára za sebou. Pokud stále váháte, zda-li jít, tak neváhejte. Nechoďte. Snowboarďáci stejně již vše řekli. Celou věc zachránila Stacy Cruz, protože ji mám rád. ()

TadashiCZ

Velmi dobře fungující, moderní a svižný film. Scénář jako celek funguje, ačkoliv má své drobné problémy, herecké výkony se povedly. Šlape to, nenudíte se, nemáte pocit, že se všichni chovají hlupáci, což se u spousty filmů s podobným záměrem stává. Moje hlavní výtka směřuje ke kameře – asi za to může částečně technika (natáčení na mobil), ale střídají se asi 3 typy záběrů v podstatě celý film. Začalo to být trochu otravné pak už. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky