Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Slepejsek

Když dva dělají totéž, není to totéž. Tady se nabízí srovnání s předloňským UBAL A ZMIZ. Zatímco tam je lehký tón citelný (i čitelný) hned od začátku, tady se jede natvrdo. Jasně, koks není tráva... Na začátku je velký raperský sen jednoho dealera "pizzy", co si myslí, že v tom umí chodit. Na všechny by nach..., ale utáhnete ho na první dobrou: "Titul má dneska každej." "A ty ho máš?" Na vlně to drží vizuál a "exotika" prostředí. Kdo chce být in, musí jet a nemá čas na rozhlížení vpravo vlevo. Sem tam to opepří hláška klauna Mimoně, zatímco ten skutečný mimoň si brnká na vlastní ego "konečně budou všichni znát mý jméno a můj ksift"... V čem se vlastně liší od "zmrdů", kterým prodá svůj fejkfet? V tom, že on si cestu mezi ně musí "odmakat"? Takže vo co tady gou? JAK ALEŠ K ROZUMU PŘIŠEL? Nakonec z toho uštrykujem moralitu? "Není toho chcaní trochu moc?" Radši bych zůstal u trávy. Tož, aspoň moudro starý indiánský babičky: "Nejpřeceňovanější komoditou v tomhle světě je kunda." BANGER, more! ()

myp2p

Krom rádoby uměleckého stylu roztřesené zazoomované kamery to bylo super. Chvílema se mi z toho obrazu fakt chtělo blít. ()

codyak

Jak by řekl klasik "Tak taková jest všeobecná móda to ve světě širém, a to se podívejme!" Jedná ušmudlaná * za odvahu... ()

Janoss98

No vida! Český film a já se vážné bavil! Vlastně mi tam nic nevadilo a bylo to vše jak mělo být. Nedostatky se jistě trošku objevily, ale to neznamená, že mi to zkazilo dojem z celého filmu. Skvělá myšlenka a otevření světa, který může být většině populace ,,cizí’’ a zároveň film upozorňuje na problémy dnešní doby, nezobrazuje to jako ,,pěst na oko’’ ale každý divák si z toho jistě nějaké to porozumnění a pomaučení k této tématice odnese. Příběh je vlastně velice prostý, ale o to více se s ním pracovalo a vytěžilo se, až bych řekl, pomyslné maximum, aby to už také nebylo moc. Super! 70% ()

Pokri

Film, do ktorého som sa púšťal s obavami a predsudkami a napokon sa z neho vykľul jeden z najlepších českých filmov ostatných rokov. Fantastické výkony ústrednej dvojice, precízne dávkovaný humor (AZ kvíz top) a to celé zabalené do hnusu, o ktorom film samotný je. ()

Metuje

Jako kdyby měly Requiem za sen a 8. míle dítě. Z obou si bere to nejlepší a dobře kombinuje. Překvapilo mě množství humoru, po dlouhé době film, kde postavy mluví realisticky a přirozeně. Není přístupný úplně každému, je potřeba určitá kulturní znalost. Laťku ale nastavuje pěkně, kdyby si z něj příští české snímky vzaly inspiraci, bylo by to krásný. ()

vavsek

Na film BANGER. jsem se dlouho těšil už jen z toho důvodu, že od mala sleduju rapovou scénu a tenhle skvost jsem si nemohl nechat ujít. První polovina filmu nebyla nic extra a kolikrát jsem měl chuť film vypnout a pustit si něco jiného. Dalším sledováním se mi ale příběh čím dál víc líbil z důvodu nabírání dramatičnosti. Především bych první půlce filmu vytkl časté opakování textu Alexova vysněného "bangeru" napsaného pro Sergeie B., kolikrát mi to přišlo spíš až otravné. Pokud přejdu na druhou část filmu, tak ta byla o dost lepší, než ta první část. Při sledování, především scén z klubu jsem měl pocit, že jsem si sám něco naservíroval. Shrnu to tak, že děj byl celkem předvídatelný, ale i přesto jsem se celkem bavil a vyzdvihl bych zajímavou kameru a herecké výkony Marsella Bendiga v roli feťáka a beatmakera. ()

gonzo

Dát si do závěrečných titulků skladbu známou z Kubrickova Barryho Lyndona, chce kuráž. Ale jak ve filmu říká Sergei B, 'jsi houževnatý, jako já', tak uznávám, že Sedlák má koule a dodal film, který po trochu nemastných patnácti minutách vyroste do úrovně současné západní produkce. Je to skvělé a lze tak říct bez dodání 'na to, že je to český film'. ()

JJaannee

První půl hodiny to byl fakt voser...dlouho se to rozjíždí, ale pak je to v celku slušná podívaná. Ten fet fakt nechceš. Zajímavě natočené, konečně něco jiného, než se v ČR točí, ale za mě to není top, spíš hodně lepší průměr. ()

Trescha

Protekční spratek by nás všechny chtěl pochcat!!! Ale je fakt, že outfit Adama je parádní! Fanynky asi hojně dostávaly infarktové stavy! Ovšem kdo viděl snímky z premiéry ten ví, že gaylander je zpátky! Bendig super, Český lev je na místě, tedy za předpokladu, že to vyfetlo opravdu jen hrál🤷 Sedlák je určitě svěží vítr do plachet české kinematografie. Braaavo! Ikdyž vidět Bandiguv a Mišíkův ksicht tak dlouho z takové blízky a tolika úhlů, může v někom zanechat trvalé následky. ()

futislav

Film není určen pro diváky, trpící mořskou nemocí. Po deseti minutách cukavých obrázků a dementních huhlavých rozhovorů vás rozbolí hlava. ()

filiperros

Doporucuju jako predfilm “Kumšt - jak udelat Banger.” Ja to doma pustit predtim musel, abychom si ujasnili, co to vlastne je takovej banger 🙂 A ten kumst byl to lepsi, co jsme ten vecer videli. Protoze pribeh kluka, kterej neco chce, chova se jako debil, chova se jako jeste vetsi debil a nejvetsi debil je proto, ze furt nechape ze se mu nedari proste proto ze se furt chova a jedna jako uplnej debil, nacez stejne dostane prilezitost, jenze je takovej debil, ze tu prilezitost projebal jeste driv nez prisla, a to vsechno jen proto, aby se to ve velkym finale predvidatelne posralo uplne…. Tak tenhle druh pribehu uz je vypotrebovanej, vymlacenej jak slama po znich. Jo a tocit na iphone prece nemusi nutne znamenat, ze musim celou stopaz natocit z deseti centimetru a trepat u toho rukou. Fakt me vizualne neoslovilo pres hodinu a pul roztresenyho cumeni zblizka na Adamovy bedary pod makeupem. ()

maara666

Osobně mi natáčení na iPhone nesedlo. Ta videa se moc klepala nebo naopak "plavala", až mě z toho bolela hlava. A to, že byly převážně zabírány obličeje herců z 10 centimetrů bylo ke konci až otravné. Hercům nebylo občas vůbec rozumět. Jinak příběh celkem OK, nic nového pod sluncem, to už bylo zfilmováno x-krát. Zatím asi jediná role Myšíka, kde nepůsobil prkenně a toporně, za to palec nahoru. ;-) ()

falky

MÁTE BANGER? A MŮŽU HO VIDĚT? Můžete ho vidět. Na Netflixu. Tak jsem se taky podíval. A nebudu chodit kolem horký kaše: je to dobrý. Až překvapivě dobrý. Vůbec bych se nebál to nazvat zpovědí nastupující generace. My jsme měli Samotáře, oni mají Banger. A než mě za to srovnání ukamenujete, tak si to dočtěte do konce. Pak samozřejmě můžete. Samotáři jsou samozřejmě mnohem dál, co se týče komplexnosti příběhu i postav, kvality kamery a hereckých výkonů, nicméně současná generace má úplně jinou zábavu a úplně jiné nároky. Je to generace, pro kterou je přirozené video na výšku, kvalita záznamu level iPhone a cringe jako nová norma humoru. A hlavně: mnohem víc si cení autenticity i za cenu horší kvality. A Banger je autentický dost. Pro rodiče dnešních teenagerů možná až děsivě. Ano, takhle se vaše děti baví. Dobře, možná ne všichni, ale ty, co si ujíždí na "trapu", nejspíš jo. Nicméně nebudu si hrát na znalce mladých duší, zpátky k filmu. Na to, že je celý natočený na telefon, je kamera neskutečně nápaditá a točením "z ruky" diváky vtahuje do centra dění. Je to obří vztyčený prostředníček miliónovým hollywoodským produkcím, co utratí většinu rozpočtu za speciální efekty a jaksi zapomenout zaplatit scénáristu. Výsměch naleštěným blockbusterům bez špetky dramatu. Příběh Bangeru je až učebnicově jednoduchý: Hrdina něco chce. Hrdina něco nemůže mít. Hrdina dostane šanci to mít, ale jen pokud překoná zdánlivě nemožnou překážku. Hrdina se hecne, překonává překážku, je na pomyslném vrcholu. Hrdina přichází o všechno. Hrdina padá hlouběji, než kde začínal. Přichází morální ponaučení a katarze. Tragédie jak vyšitá. Aristoteles by hýkal blahem. Co se týče hereckých výkonů, tam to kulhá doslova na jednu nohu. Zatímco Mišík mladší je nemastný, neslaný a místy křečovitý (ale možná to byl záměr), Bendig mladší ho válcuje v každé scéně. Vlastně jsem si celý film říkal, jestli vůbec hraje, nebo byl opravdu permanentně sjetý, jak se lidově říká, "úplně do hov*n". Jestli skutečně jenom hrál, pak klobouk dolů a má úcta. Českého lva si odnesl za vedlejší roli naprosto zaslouženě. Ostatní role včetně mladých lidí v klubu jsou také jednak perfektně nacastované, ale hlavně doručují autentické postavy, které Mišíkovu křečovitost snadno rozpustí ve scénách schovají. Sečteno, podtrženo: Banger je velmi povedený generační film. Špinavý, hutný, nepříjemný, přesto místy hořce komediální snímek, který se nebojí kontroverze a hlavně si určuje vlastní pravidla. Panu režisérovi je přitom 33 let a tohle je jeho teprve druhý celovečerák. Tak se těším, s čím přijde příště! ()

Snoove

Na české poměry výborný film, který má dobré tempo, dobré hlášky, zajímavý konec a podle mě dost reálně vystihuje chování některých lidí. Akorát z "textů“ a xichtu Sergeje bych blil ()

maticka90

V začátku se člověk musí přemlouvat, aby film nevypnul. Kamera (iPhone) je opravdu specifická a je potřeba si na ni zvyknou. Hodně surové, explicitní, šokující. Film staví kromě jiného na skvělé chemii hlavní dvojice herců. Prostředí bude, ale normálnímu člověku na hony vzdálené. Nebo ne? ()

EmilyL. odpad!

Podle upoutávek v kině jsem si říkala, že to vypadá super, ale pak jsem na to nějak zapomněla. Teď jsem na to náhodou narazila na Netflixu, tak jsem šla do toho. Prvních deset minut jsem byla poněkud nesvá, jestli to jako celý bude takhle... Tak jsem se podívala na zdejší hodnocení a říkám si "aha, tak ono se to rozjede". Taky jsem si říkala, že ty nepřirozeně přehnaný vulgarity a morové budou jen vtípek na začátku pro uvedení do společenský úrovně a intelektu hlavních hrdinů. Mýlila jsem se ve všech bodech. Celý zbytek filmu jsem proskákala desetivteřinovýma šipkama a absolutně nemám pocit, že bych o cokoliv důležitého přišla. Kus závěrečné scény, kde Adam Mišík jenom čumí a nechápe, jsem si vrátila na začátek a stopla si čas. Má to přes padesát vteřin. Skoro minuta záběru na nechápavý ksicht, nic jiného se tam neděje. Fakt. A ano, Bendigovu roli by líp zahrála kartonová krabice, nevěřila jsem mu ani slovo, působil jak z dramaťáku na základce. Stejně tak souhlasím s tou retardovanou kamerou - shaky cam mám ráda, ale tady toho bylo třikrát víc, než by se hodilo. Shrnutí: Ten film je naředěnej víc než ten ústřední fet. Příběh celkem pěkně vymyšlenej, ale provedení za mínus deset bodů. Dokoukala jsem to jen proto, abych se tomu mohla s klidným svědomím vysmát. Je to jako by se třináctiletý tiktoker pokusil natočit nový Trainspotting a půlku scénáře mu sežral pes. BOŽE. ()

pencho

Tento film nedělá stylisticky ani tématicky nic nového. Ale i tak něco nového přináší. Přináší tuto kvalitu, kterou by málokdo očekával do českého filmu. Proto si myslím, že je zlomový. Herecké výkony protagonistů jsou hodně dobré a styl a la bratři Duplassovi také. Ale jinak zpětně jsem si říkal, že se tam toho až zas tolik zajímavého nestalo a vyvrcholení v “dobré písničce” mi nepřišlo tak skvělé. Navíc ten konstantní name-dropping měl opačný efekt než asi autor zamýšlel. I přes toto všechno film, na který bych se rád podíval. A ne jen proto, že jsem Čech (i přes to že tento film je tak silně zasazen do českého zeitgeistu, že by bylo asi marné se na něj dívat jiným než tím českým okem), protože to je v podstatě jediný důvod proč se na místní výtvroy dívám. ()

citrique odpad!

Cotokur...? Nevim, ale fakt je potřeba vyvážit těch 70%. Jako jo Bendig byl fakt boží, ale že by se dalo říct "dobrej film" ? Notáák.... ()

Pignon

Neskutečně jsem se pobavil tou jízdou peklem, slovníkem, dialogy a úplnou peckózní přesvědčivostí ústřední dvojice. Bez keců a vychvalování na první místo v aktuálních českých topkách. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky