Mechanoskopie (S02E06) (epizoda)

 • Západní Německo

  Verräterische Spuren - Tchechoslowakei 1927

 • Slovensko

  Mechanoskopia

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 50 min

 • mira007
  *****

  Nejkomediálnější díl z celé série díky skvělému Heřmánkovi a Postráneckému a přesto to kriminalisticky jde do nadprůměru. je zajímavé, že když se díly Dobrodružství kriminalistiky odehrávají ve Francii, tak to má takovou vážnou až strašidelnou atmosféru, zatímco díly odehrávající na našem území mají atmosféru zábavnou - pivko, muzika, sousedi.(14.7.2019)

 • Willy Kufalt
  *****

  Báječný díl, při kterém jsem se smál skoro celých 50 minut od začátku až do konce, zejména díky Karlu Heřmánkovi a Václavu Postráneckému, ale nejlepší je tu stejně pejsek Polda :-) Vtipné momenty, hlášky i vybraná jména postav. Je určitě paradox, že jeden z mých nejoblíbenějších dílů tohoto více méně vážného krimi-seriálu je právě čistě komediální Mechanoskopie (to samé u Majora Zemana - Třetí housle).(7.1.2017)

 • manonfire
  *****

  Aby byl z 26 dílů seriálu, jinak veskrze vážného a pojednávajícího o vrazích a příbuznému nešvarstvu, ten ze všech nejlepší prakticky čistě komediální... to je zvláštní zjištění. Karel Heřmánek zde znovu rozdovádí svého neodolatelného světáka a není to vlastně ani o chlup horší, než jeho živelný prodej Elektroluxů, či Hubertská epopej. Je vyloženě radost sledovat jeho leč na vychcaného Ferdu v podání Václava Postráneckého, kterej je jako kasař tak neuvěřitelně lidskej, že to snad nemůže bejt ani pravda, stejně jako čertovské deja vu mentorského pohlavkování novice ve sboru Ondřeje Vetchého. Kouzelné jsou i obě šlápoty, ta srdečná Taťjány Medvecké, jakož i ta čertovská, v níž Petra Lustigová vyfasovala parádní kládu (roli:), ostatně stejně jako od nadstrážmistra Havlíčka, alespoň dle jejího obdivného povzdychnutí. 90%(31.12.2016)

 • SOLOM.
  ****

  No ač tedy příběhově žádný zázrak, tak musím uznat, že jsem se u tohoto dílu skutečně docela nasmál. Ožrala Heřmánek coby hlavní vyšetřovatel předvedl excelentní výkon a svou postavu zahrál dokonale. Chlámal jsem se snad u každého záběru, kdy byl na place. Postránecký taky nebyl špatný, Vetchý si tu zahrál takového troubu – nicméně i ten psík se mi líbil. Můžu říct, že ač by si to zřejmě zasloužilo tři hvězdy, dám jednu navíc, protože jsem se vážně nasmál.70%(17.12.2019)

 • Necrotongue
  ***

  S šestou epizodou jsem měl docela problém. Strašně mi vadilo, že ji tvůrci pojali jako komedii. Přitom je pravda, že jako komedie fungovala výborně, taky na to byla skvěle obsazená, jenže já od tohoto seriálu očekávám něco úplně jiného. Tady jsem měl dojem, že když jde o český díl, tak to musí být sranda jako ze Švejka.(3.11.2019)

 • - Natáčelo se v Praze - Malé Straně, Liboci, Starém Městě a na nádraží v Dejvicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)