Reklama

Reklama

Dobrodružství kriminalistiky - Série 2 (1990) (série)


Mechanoskopie (S02E06)

(epizoda)
  • Západní Německo Verräterische Spuren - Tchechoslowakei 1927 (více)

Obsahy(1)

Tentokrát nás seriál zavede do prvorepublikového Československa mezi četníky a kasaře. Jednou ráno je nadstrážmistr Havlíček vyrušen ze spánku po vydařeném flámu zprávou o vyloupené kase. Po ohledání místa jde takřka na jistotu ke známému kriminálníkovi Ferdovi, protože je přesvědčen, že je to jeho práce. Havlíček se dlouhodobě zabývá metodou srovnání stop po řemeslných nástrojích a kasa byla podle jeho šetření najisto otevřena nástroji kasaře Ferdy. Jenže muž má alibi a musí být propuštěn. Za nějaký čas se v sousedním městě odehraje podobná situace. Tentokrát si četníci na pachatele počkají a případ pomocí nové metody – mechanoskopie – opravdu vyřeší. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S šestou epizodou jsem měl docela problém. Strašně mi vadilo, že ji tvůrci pojali jako komedii. Přitom je pravda, že jako komedie fungovala výborně, taky na to byla skvěle obsazená, jenže já od tohoto seriálu očekávám něco úplně jiného. Tady jsem měl dojem, že když jde o český díl, tak to musí být sranda jako ze Švejka. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Báječný díl, při kterém jsem se smál skoro celých 50 minut od začátku až do konce, zejména díky Karlu Heřmánkovi a Václavu Postráneckému, ale nejlepší je tu stejně pejsek Polda :-) Vtipné momenty, hlášky i vybraná jména postav. Je určitě paradox, že jeden z mých nejoblíbenějších dílů tohoto více méně vážného krimi-seriálu je právě čistě komediální Mechanoskopie (to samé u Majora Zemana - Třetí housle). ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No ač tedy příběhově žádný zázrak, tak musím uznat, že jsem se u tohoto dílu skutečně docela nasmál. Ožrala Heřmánek coby hlavní vyšetřovatel předvedl excelentní výkon a svou postavu zahrál dokonale. Chlámal jsem se snad u každého záběru, kdy byl na place. Postránecký taky nebyl špatný, Vetchý si tu zahrál takového troubu – nicméně i ten psík se mi líbil. Můžu říct, že ač by si to zřejmě zasloužilo tři hvězdy, dám jednu navíc, protože jsem se vážně nasmál.70% ()

manonfire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aby byl z 26 dílů seriálu, jinak veskrze vážného a pojednávajícího o vrazích a příbuznému nešvarstvu, ten ze všech nejlepší prakticky čistě komediální... to je zvláštní zjištění. Karel Heřmánek zde znovu rozdovádí svého neodolatelného světáka a není to vlastně ani o chlup horší, než jeho živelný prodej Elektroluxů, či Hubertská epopej. Je vyloženě radost sledovat jeho leč na vychcaného Ferdu v podání Václava Postráneckého, kterej je jako kasař tak neuvěřitelně lidskej, že to snad nemůže bejt ani pravda, stejně jako čertovské deja vu mentorského pohlavkování novice ve sboru Ondřeje Vetchého. Kouzelné jsou i obě šlápoty, ta srdečná Taťjány Medvecké, jakož i ta čertovská, v níž Petra Lustigová vyfasovala parádní kládu (roli:), ostatně stejně jako od nadstrážmistra Havlíčka, alespoň dle jejího obdivného povzdychnutí. 90% ()

Igy007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle bylo roztomilý až na půdu ! Proč nebylo víc dílů v podobném duchu ? Jak tady čtu. některé zakyslé okurky to dokonce až uráželo, s těma teda musí být radost žít :-( Četník Kája je o tři galaxie výš než vyčůránek a neherec rebe Topfer, který zničil jinak krásný serial Humoresky !!! Dozvěděla jsem se něco o další z krim. metod a ještě jsem se hodně zasmála. Skvělé obsazení ! Nevíte někdo, hrál ten písek Ferda i někde jinde ? :-))) Heřma i Postra jsou mágové a Vetchýho mám v komediální roli mnohem radši, než když si hraje na rabína smutného Všeználka (viz princ v Čarodějných námluvách). Jo a eště něco : jako jenom 88%, jó ? Já to vidím nejmíň, ale fakt nejmíň - na 98 % ! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Praze - Malé Straně, Liboci, Starém Městě a na nádraží v Dejvicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama