Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

kubas369

5/10. Spíše než humorné, tak je to trapné až nepříjemně trapné, postavy jsou jen jednovrstvé karikatury bez duše. Vím o co se tady scénář snaží ale bohužel nedokáže to vyvažovat občas něčím srdečním nebo chytrým, vše jde jen jedním směrem a to tupostí. Zase člověk musí uznat, že hlavně Nováková s Čvančarovou si ty prvotřídní slepice a kravky dávají totálně na jedničku. ()

Raskoslav

Další cringe pokus o vtipnou komedii parodující české domácnosti.  Hvězdička za finální sprdnutí, a že se celou dobu dalo aspoň koukat na Sandru Novákovou. Jinak bída. ()

blondboss

Jedna z mála českých komédií, ktoré sa podarili a Moravec s Novákovou ponúknu divákovi nezabudnuteľný zážitok rodinnej dramédie, ktorá sa tvári veľmi jednoducho, ale pritom sofistikovaným a zároveň vtipným spôsobom odkrýva radosti aj starosti súčasnej českej rodiny. Čo ale tento snímok vyzdvihuje, sú herecké výkony a výber hercov, ktorý do deja sadol dokonale. Nebyť pár náznakov klasických neduhov českej komédie ako takej, dal by som možno aj lepšie hodnotenie. 75 % ()

Sebule

Klasická fajn česká komedie na oddych, člověk se u toho zasměje. Je to trochu blbé, ale zase to má dobré herce a poukazuje na to, jak vypadají některé české rodiny. Hodnocení: 6/10 ()

Alden_Larson

Od tvůrců filmu Matky jsem toho opravdu moc nečekal, ale nakonec mě tento film mile překvapil. Je mnohem lepší než Matky ve všech aspektech. Děj i postavy jsou zajímvé, prezentace je fajn a hudba je dobrá. Herecké výkony byly taky dobré, ale Jakub Prachař má pořád jeden problém, přijde mi, že on v každém filmu hraje sám sebe. Film je vtipný, ale ke konci v něm nastane jedna politická debata, jejíž dialog mi přišel hrozně vnucený. Slow-motion souboj si taky mohli odpustit. 7/10 ()

rigby

Sandra Nováková v roli scénáristky si napsala hlavní roli. Docela jí ta semetrika sedla. Takže příjemně koukatelný pokus o jednopokojovku, kterých se v době covidu objevilo více. Tahle je spíše průměrnější a pro širší obecenstvo, ale ještě na hranici snesitelnosti, i když se přiznávám, že v poslední době nějak nemusím Čvančarovou. Nicméně podruhé už bych se asi nepodíval. Chtělo to jít více do hloubky a hlavně zápletku. Dramatičnost nejsou jen hádky. Jsou jiné podobné filmy a lepší. ()

fafejt001

Vtipné  ,  úderné ,  výstižné , skvělé a   dobré  dialogy  - zejména  holky  vedly . Po  nějakém  čase  VTIPNÁ  komedie  jako  ze  života . Tak to  jsou  šachy -  maty   a  to  pak  bude  plachta ,  ale  myslela  tím  plichta . A  další  a  další  .  Prostě  dooosti   dobráá  komediiie .  Chvala   Vam  . Děkujeme . ()

vinducha

Parádní práce. Jak tu píše kolega Anderton , takový český pokus o majstrštyk M. Polanského ve stylu Carnage . A ono to opravdu funguje . Kdyby se mě naprosto neznalý cizinec zeptal , jak bys charakterizoval českou povahu , řeknu mu "Mrkni se na Hádkovi a hned o nás budeš vědět víc ." Samozřejmě ne všechny manželky  jsou takové harpyje nebo blbky a ne všichni manželé jsou takovýhle podpantofláci nebo furianti . Nicméně tak nějak v globálu by to asi sedělo. ()

bonovox

V celku vydarená konverzačka, ktorá umne graduje aj keď by to chcelo možno viacej prekvapivých momentov či humorných scén ()

Dawe2

Tohle je velmi slabé. Pár úsměvných momentů se najde, na hádání se otočí úplně vše, až je to trapné. Herecky jakž takž, Čvančarová dobrá, Nováková to zahrála take dobře, pak se mi líbil ještě Čermák. 30%. Jednu hvězdu nedávám protože to na ní není, ale dvě je skoro až moc. ()

mia.com

Jakoze obcas jsem se nasmala, ale spis stylem "to ne-eee". Hadky byly dobre vykreslene, i herci bezvadni, i kdyz Novakovou nemusim, takoveto role jsou proste jeji a sedi ji. Nicmene divat se hodinu a pul na to, ze se 4 lidi hadaji v jednom byte, u toho chlastaji a nakonec se porvou? Jako divadelni hra asi fajn, ale film byl po chvili uz otravny, protoze se proste hadali furt dokola. ()

Maraboy

Nečekal jsem od toho nic, no, nakonec to tak hrozný nebylo. Jako blbý to to je, ale pár dobrých momentů to má, a když už nic, tak na Sandru Novákovou se dobře kouká, obzvlášť, když si půlku filmu honí bradavky a špulí tu libovou prdel. Mezi těma českýma sračkama, má tohle houno pevný skupenství. 35% ()