Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Rathalos

Nahodou je to velmi dobra konverzacna ceska komedia,kde sa pocas celemu filmu riesia nejake problemy a hadaju sa ako male deti,najviac herecky exceluje Sandra Novakova,ktora cim je starsia,tym lepsie vyzera,nasi ceski bratia ma opat potesili v tomto zanri a ja ako vdaku udelujem pat hviezd...:⁠-⁠) ()

korok

Připomnělo mi to "Vlastníky". Také takový dialogový uhádaný film, odehrávající se na jednom místě, zobrazující typické české negativní lidské vlastnosti. Velmi pobavilo. Sandře Novákové to ve 40 letech moc sluší. ()

Olík

Tak trochu schizofrenní záležitost. Vůbec nevím, jestli jsem právě měl tu čest se zdařilou sociální satirou, a nebo lacině ukřičenou komedií na jedno použití. Bohužel se spíš, než k dalším Vlastníkům (r. 2019), musím přiklonit k normalizačnímu Zítra to roztočíme, drahoušku! (r. 1976). Co jsem si však stoprocentně jistý, že mi klasicky nesedl Jakub Prachař (u mne naprosto běžná věc) a vlastně ani jeho filmová polovička, které si roly napsala na své na svůj věk udržované tělo. Čecháčkovské figurky přetahující se o majetek stále ještě nezemřelého příbuzného….asi všichni víme své. Největší škodou je, že rodinné soupeření je po celou stopáž filmu stereotypní a samotný děj se nikam neposouvá a ani nijak negraduje. Škoda, protože do čtyř stěn uvězněné „čekání na Evu“ není úplně hloupé, jenom není dotažené do maxima. ()

Hapretor

Kupodivu dost zábavné ... Sandra Nováková úžasná ... nejen díky krátkým šortkám ... všichni herci super ... konečně nějaká opravdu vtipná a promyšlená komedie ... postavy blbé jak puci , ale o..o..o tom to je ... p.s. čekal bych, že tam budou fakt hrát Hádkovi ... asi třeba ti bratři ... ()

kluzo

Příjemné překvapení. Minimalistická až divadelní výprava, výborné a vtipné dialogy, dobré herecké výkony, dobrá režie. Sandra Nováková v roli podle mne zazářila. Tu roli si napsala evidentně na tělo. Film mne opravdu velmi pobavil. ()

Razzor_82

"Vy jste hyeny, že vám není hovno!" Pro mě nečekaně kvalitní dramedy ze života jedné chamtivé rodiny. Porcování majetku ještě po nemrtvém dědečkovi. Trefné hádky u kterých jsem se dobře bavil. Kupodivu mě nevadilo ani herecké obsazení protože tady moc nepřehrávali. Hynek Čermák tradičně nejlepší výkon. No a vystouplé bradavky Sandry Novákové jsou třešničkou na dortu. 6/10 ()

Luisis

Sandra Novakova by se mela venovat spis herectvi nebo masazi bradavek, ale prosim uz ne psani scenare.Naprosta primitivni blbost.Nedavam odpad jen proto,že se na konci jejich segra fakt ukazala - 10% ()

DAPDO

Film, kterej se odehrává v jednom panelákovým bytu a hraje v něm až na poslední minutu pět osob. Místama zbytečně moc uřvaný, ale dokoukal jsem to v pohodě a občas tam byly dobrý pasáže. ()

Trixinka

Jitka Čvančarová neumí dle mého názoru hrát, potvrdila mi to dalším filmem. Ostatní herci odvedli svůj průměrný výkon, nikdo zvlášť nevyčníval. Bohužel jsem čekala od této komedie daleko víc humorných situací, u nichž se budu smát a bavit se. Herecký potenciál to mělo, prostředí jednoho retro bytu bylo docela zajímavé, dalo se tam toho rozehrát daleko více. Postava sestry Evy (Polišenská) mohla taky přijít na scénu o něco dříve a trochu to tam rozparádit. Škoda, velká škoda. ()

John80

Slabšia česká komédia, ktorej celý dej sa odohráva v jednom byte ,kde sa jedná ohľadom rodinného stretnutia  ohľadom dedičstva, konverzácie ako vo filme Vlastníci , stačí raz vidieť 2* ()

rublik05

Vlastníci z Wishe. I tak by se dali Hádkovi charakterizovat, neboť inspirace zmíněným úspěšným filmem je očividná, tvůrcům se ale tento pokus vůbec nepovedl. Celý příběh se odehrává v jednom starším bytě, veškerá pozornost se tedy upírá na herce a jejich postavy. Zde však nastává asi ten největší problém. Každá postava představuje určitý stereotyp, kterého se po celou dobu statečně drží, dost často to bohužel sklouzává až v karikaturu a parodii sebe sama, díky čemuž působí spousta situací strašně uměle a nereálně. Nejlépe z toho všeho vyšel suverénně nejlepší Hynek Čermák, ten svou roli dal úplně na výbornou a byl asi nejvíce uvěřitelný, světlé chvilky měla ale i třeba Sandra Nováková. Tihle dva se postarali o ty nejvtipnější momenty celého filmu, jinak toho snímek zas až tak moc nenabízí. Párkrát jsem se upřímně zasmál, vadilo mi ale pomalejší tempo a plochý děj, závěr vyšuměl zcela do ztracena. Na to, kolik bylo okolo filmu řečí, jaký měl hype, je to teda docela zklamání. 4/10. ()

Oonika

Hele já nevím, tohle snad byla ještě větší ptákovina než jsem čekala... Jedinej Pavelka nakonci tomu trochu zvednul laťku ;) ()

Psycho.R

Současná komediální scéna z domácí tvorby má stejné rysy, ženy jsou potvory, muži jednorozměrné postavičky, všichni se k sobě chovají hnusně a je to předkládáno jako skutečnost, O co hůř měli bychom postavám fandit. Hádkovi tohle všechno mají, ale tentokrát je to správně, protože charaktery jsou karikaturami reálných lidí, které můžeme vídat kolem nás, ovšem více dada. Sandře Novákové pomohlo, že na scénáři s ní spolupracoval někdo jiný, než u Matek, které byly mizerné. První půlka Hádkových je opravdu dobrá. Postupně gradovaná a to až do rozvinutí otcovi linie. Poté posuny kulminují a je to škoda. Druhá půlka není špatná, ale již se točíme v tom, co ta první předložila. Závěr s dědou jsem očekával jiný, ale ok. Hodně jsem rozmýšlel mezi 3 a 4*, nakonec jsem dal jen tři, ale je to film, na který se ještě někdy podívám, než odjedu na dovču do Jugoslávie. ()

VeeDee

Čekala jsem, že to bude zase jedna přiblblá česká komedie, o to větší překvapení bylo, že jsem se fakt bavila!  Skvělá konverzačka! Dovedla bych si ji představit jako divadelní hru. A vyzdvihla bych Sandry přeřeknutí! :-D ()

noizcore

Od komedie z produkce TV Prima jsem nic moc nečekal. O to větší bylo překvapení nad funkčním dílem odehrávajícím se převážně v jednom retro bytě. Všichni herci odvádějí skvělé výkony, děj svižně ubíhá kupředu a z filmu si odnáším pár skvělých hlášek. ()

Linzi

Herecké výkony byly super. Ale napadlo mě, že tvůrci filmu mohli být ještě víc cool (vzhledem k názvu filmu), kdyby do role manželů obsadili herce a sourozence s příjmením Hádkovi (Kryštofa a Matěje). Ti by to také, jistě excelentně zahráli... :-D ()