Monika

Monika

55 kg silikónu

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2002, 92 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,212,356(23.6.2010)

• paascha

Typická francouzská slátanina bez hlavy a paty, pokusně oživená tzv. francouzským šarmem. Ale proč, proboha!, národ, který žere šneky, škeble, žáby a kdovíco ještě hnusnějšího, má být zajímavý??? Ukáže se noha a špičaté prso a hned je na co koukat, že? Možná by si film zasloužil alespoň jednu hvězdičku za krásu Moniky, ale nedám, nedám... 2casioa....: Co to meleš???(16.11.2006)

Tematický podobné Larsovi a jeho vážné známosti, který mě poměrně dost nudil, zatímco Monika se ubírala o poznání svižněji a párkrát mě i rozesmála... Larse jsem zkoukla jednou, bez touhy se k němu někdy vracet, tohle jsem v rozmezí několika let zkoukla už několikrát. Příjemná oddychovka made in France.(19.9.2010)

• Damiel

Podle tvůrců to má být komedie, ještě ke všemu romantická. Jenže na komedii to není zrovna moc zábavné a špetku romantiky tam nenajdete ani pořádně tlustou lupou. Na počátku filmu stál jistě zajímavý nápad, jenomže se ho podařilo rozdrobit tak dokonale, že výsledný produkt ztratil tvar. Chtělo by to lepší scénář, příběh postrádá gradaci a finále se vlastně žádné nekoná – najednou jdou titulky. Velice rozporuplné jsou také herecké výkony, matným Dupontelem počínaje: ten místy vypadá jako druhá silikonová figura, která sem tam něco řekne.(9.1.2006)

Daleko lepší zpracování, ne moc normálního námětu, než u Larse a jeho známosti. Odlehčené a vtipné. Mimo jiné výborná terapie pro zajeté manželství.(19.2.2013)

• DarkDemon

Není to zase tak špatné ... třeba jako kulisa když něco děláte, ale jediné(á) co snad stojí za reč je Monika. Pár situací s ní mě i rozesmálo - aneb co dokáže 55kg silikónu někomu nadělit radosti a potěšení.(8.1.2010)

ten film mal sakra ODKAZ...tý z vás čo ho nenašli..pozeraj te ho aaž kym sa tak nestane !!!!!!(15.7.2007)

• Paity

Málem jsem usnul ve stoje se zapnutou žehličkou v ruce, když jsem tuhle bídu sledoval. Jednoduše, Francouzi umí, stejně jako my, natočit velmi trapnou a velmi nudnou komedii.(11.7.2012)

• MareT.

Tvůrci se nabránili otevřenému sexuálnímu námětu, ale to je tak všechno, co stojí za zmínku! Moc se člověk ani nezasměje, což je u komedie asi špatně...(21.3.2008)

• colapso

Ujeté,velice ujeté.A hlavně zbytečné.(9.12.2009)

Celkem přijatelná francouzská úchylárna. 60%(4.6.2012)

• Matli

Hvězdičku za Moniku :-) Jinak celkem nezáživné a typicky francouzské, sice u toho člověk neumírá nudou, ale jednou vidět je až až. 28%(11.7.2016)

Mě se ten film velice líbil. Rozhodně byl originální a vtipný. Myslím, že i romantiku v něm každý najde, pokud nepatří k omezené skupince diváku, kteří nepovažují za romantické nic, co nekončí svatbou.(20.7.2006)

Určite nie špička francúzskej komédie, ale scénka, pri ktorej ani najlepší priatelia nie sú schopní argumentačne poraziť Alexovo rozhodnutie pre "živoť" s Monikou, je naozaj vydarená.(31.7.2009)

sice trochu ujete, ale je pekne, jak na Moniku vsichni krome Alexe zarli a touzi po ni a v podstate je to jen kus silikonu :)(19.5.2005)

Docela povedená komedie, jemně ujetý humor a filmařsky dobře udělané. Škoda že má tady tak nízké hodnocení, které může někoho odradit ... pak tedy rozhodně nezklame. David3141 ap: pobavit(5.2.2010)