Šestnáctiletá dívka (Jennifer Connelly) má třináct hodin na to, aby překonala nástrahy nebezpečného, ale úchvatného Labyrintu a zachránila svého malého bratra, kterého kdysi na její přání unesl král Goblinů (David Bowie). (Bontonfilm)

draxxi

Cas se na tomto filmu samozrejme podepsal, takze chvilemi je to trochu zdlouhavejsi, ale presto jsme se bavili. A David Bowie ma vazne zvlastni charisma... 6/7/2020 67% ()

montel

Mladá blbka v podání Jenn Connelly nesnáší svého malého bratra. Když ho má zase jednoho večera hlídat a bráška je uřvaný, přeje si aby si ho vzali do města goblinů. Když vyřkne toto přání, bráška je unesen čarodějem Davidem Bowiem. Jenn se musí vydat do jeho tajemného labyrintu a projít jím až na čarodějův hrad, aby brášku osvobodila. No a kromě toho labyrintu je všechno idiotské. Jennifer hraje fakt blbku, Bowie je slizký a jeho písničky odporné, příšery jsou jakési loutky, ze kterých nejde vůbec strach atd atd. Prostě blbost na antou, kdysi možná dobrý. 30% ()

JohnyBlaxx

Je tomu asi 6 let co sem viděl tudle úžasnou podívanou, plnou dobrých vizuálních efektů na svou dobu a chytlavého příběhu. ()

xEvilDeadx odpad!

NIKDY v životě jsem u žádného jiného filmu neusnul. Většinou jsou ty filmy tak špatné, že je dokážu vypnout. Tento byl ale tak špatný, že jsem se nedokázal ani pohnout, sebral mi všechnu energii... V popisu chybí "tragikomedie"! ()

Manarit

Na svou dobu neuvěřitelně dobře udělané, efekty mnohdy působí lépe, jak u některých dnešních filmů a přestože je děj spíše pohádkový, určitě bych film neurčovala jen dětem. David Bowie do role skvěle zapadl, i přes příliš těsné gatě :D Putování hlavní hrdinky skrz magický labyrint, které se jí král skřítků snaží co nejvíc znemožnit, mě dokáže udržet u obrazovky ještě teď, podle mě jeden z filmů, který stojí za to, pokud má člověk rád pohádkové fantasy. ()

dalfy

Pro mě velká vzpomínka. Bylo mi asi cca 8 let v té době tahle pohádka pro mě byla zážitek, proto mi i utkvěla v paměti a teď po letech jsem jí pustila své dceři. Koukala jsem s nostalgii a pořád se mi moc líbí. David Bowie je nezapomenutelný. Prostě pohádka bez zbytečného násilý a hrůzostrašných efektů. ()

Skya

Film jsem poprvé viděla jako malá holka asi ve 12 letech, a nikdy jsem nechtěla být Popelka, Zlatovláska nebo Sněhurka, ale když byl pohádkovým princem úchvatný Král skřetů Bowie, chtěla jsem být Sárou okamžitě. Po shlédnutí zůstal Labyrint v mojí hlavně už napořád jako důkaz že s fantazii je možné vše. A myslím že stejně jako smrad z bažiny věčného zápachu ho už nikdy nesmyju. ()

Tauloo

Ach ta nostalgická vzpomínka na VHS a pirácky dabing, kdy jsem u toho seděl jako malej kluk a bavil se. No dnes už se na to s takovým zapálením nedívám, ale pořád mi ten film plnej podivných postaviček a jejich písniček, vykouzlý upřimný úsměv na tváři. ()

Krastom

Labyrint jsem jako malý neviděl a možná je to škoda. Na film jsem se podíval kvůli hereckému obsazení Davida Bowieho a upřímně řečeno nevím úplně přesně co si o mám myslet. Líbily se mi ty příšerky a celý snímek má své kouzlo. Na to, že je Labyrint třicet let starý se na něj koukat dá. Svým způsobem je to mistrovské dílo, protože dnes už se takové filmy netočí. ()

CampaHD

V 1987 som v Maďarskom socialistickom kine počas prázdnin na výmennom tabore šiel povinne na Davida...a mam to rád dodnes. Pekná poučná rozprávka. 79% ()

Kaylar

Film mě mile potěšil, i když jsem ho viděla už jako dospělá. Myslím, že si v něm něco najdou malé i velké děti. Navíc David Bowie a jeho písně film posunují laťku kvality o hvězdičku výše. ()

Actias

Můj první film s Davidem Bowiem. Možná jsem tuhle pohádku měla vidět, když jsem byla mladší. Možná jsem neměla mít tolik očekávání. David si přál být hercem, ale jsem upřímně ráda, že jeho ambice u filmu zůstaly nenaplněny. Jak sám zmínil, herectví nakonec nebyla úplně jeho parketa. To už taky víme, ale stejně ho chceme vidět:-) Příšerky byly mile zábavné, ale tempo vyprávění tak ukrutně pomalé, že jsem si ze všeho nejvíc začala přát, aby už byl konec. ()

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

01.06.2020

Neobvyklá pohádka Jima Hensona Labyrint z roku 1986 se dočká pokračování. Dvojku kultovního filmu v němž hlavní roli kdysi ztvárnil David Bowie pak natočí režisér Scott Derrickson (Doctor Strange).… (více)

Pokračování Labyrintu má scénář

Pokračování Labyrintu má scénář

29.10.2018

Pokračování kultovní fantasy Labyrint z roku 1986 s Davidem Bowiem a Jennifer Connelly má hotový scénář. Potvrdil to režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě, Dívka v pavoučí síti), který se k projektu… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie