Báječní Bakerovi hoši jsou bratři Frank a Jack, kteří vystupují jako klavírní duo v nočních podnicích. Zatímco průměrný, maloměšťácký Frank je s tímto způsobem obživy celkem spokojený, nadanější Jack trpí těžkou frustrací. Už dávno se však se svým osudem smířil. To všechno se změní, když bratři přiberou zpěvačku - životem znavenou Susii. Jack a Susie se postupně sbližují, ale zároveň si nechtějí připustit, že vztah mezi nimi je mnohem hlubší, než dávají svému okolí najevo.

Ryze americký melodramatický film, natočený v pomalejším tempu, těží především z dobrých hereckých výkonů známých bratrů Bridgesových, k nimž se připojuje i krásná Míchelle Pfeiffer, která ve filmu svůj part i opravdu zpívá - tím ostatně oslnila i členy akademie a byla nominována na Oscare za nejlepší herecký výkon. Film byl navíc nominován na Oscara i za kameru, střih a hudbu. (oficiální text distributora)

Sejkorka

Film je z roku 1989, u nás šel do kin v 1991. Takže mírné zpoždění .... kterému určitě čas neubral na kvalitě. Děj plyne rozvážným tempem a člověk má dost času přemýšlet, proč je John tak vyhořelý a co se stalo Suzi, že je tam, kde je (tak nějak na dně). Frank rozhodně není do počtu a tahle trojka nás prostě baví. Typický hepyš se nekoná, je takový skrytý, ale člověk věří, že Suzi přestane bavit zpívání o zelenině a s Johnem se určitě setká. Mimochodem, někteří recenzenti neskrývají úžas nad zpěvem Michelle Pfeifer (role jí přinesla jednu ze tří neproměněných nominací na Oscara). Já bych řekl, klobouk dolů, že všechno skutečně nazpívala sama. Ale mnohem více mne zaujala (nejen v tomto filmu) jako krásná herečka. ()