Báječní Bakerovi hoši

• slovenský

Báječní Bakerovi chlapci

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1989, 114 min

Pětihvězdičkovým hodnocením šetřím, ale tady ho dám.. Hoši jsou totiž parádní, dokonalá odpočinková romance s výbornou muzikou a excelentními a neuvěřitelně uvěřitelnými hereckými výkony. Nadšený jsem z hezkého příběhu o vzestupu a pádu bratrské hudební dvojice, jejíchž monotónní noční pracovní život rozvíří až krásná zpěvačka v podání výborné Michelle Pfeiffer. Atmosféra zakouřených jazzových klubů, Ameriky devadesátých let a pomalejší tempo filmu dokresluje ještě více pohodový zážitek, který si ovšem né každý musí umět vychutnat a nemusí na něj zapůsobit tak jako na mne. Jelikož i já přičichl k profesionálnímu muzikanskému nočnímu životu a vím jak tento chlebíček chutná, snímek jsem si dokonale užil a nechal se jim unášet. Stal se mou srdcovkou.. Ovšem znovu upozorňuji že milovníci zvratů a svižného děje si na své rozhodně nepříjdou.(23.1.2009)

Ale pěkné ***, skoro ****. Téma a prostředí je mi blízké, od prvního záběru náladově barvičkující kamera dělá mým unaveným očím stejně dobře jako kukuč a křivky Michelle P., líbí se mi autentické podání muziky a našly by se i další klady, jenom je to na mě kolem a kolem snad až moc velká selanka a hra na jistotu.(28.8.2013)

Pozor film způsobuje chuť na wisoura a a zakouřený prostředí nějákýho zapadlýho barečku. Bejkrovic kluci se mě užasně trefili do nálady a ja si fakt to jejich plahočení od piana k pianu totálně užíval, dialogy fajnovky se taky dobře poslouchaly a na Michelle bych se vydržel koukat .... vlastně to je moje nejdelší filmová láska, už asi 40 let jí naprosto zbytečně miluju. Michelle byla kočka ještě dřív než se narodila. A Jeff už buší na bránu mé topky hodně dlouho a po tomhle se už ty dveře pootevřeli. Fakt vydařená role. Příjemnej snímek s koncem, který neuráží diváka.(23.4.2012)

Musim říct, že mě to bavilo.... Je super, když někdo umí hrát na klavír, je nádhera poslouchat tu lehkou muziku... Co k tomu mám dodat... příjemná hudba, sympatičtí herci a hlavně osobitá a krásná Michelle Pfeiffer a zároveň smutný a melodický příběh s komickými momenty a bezprostředními chvilkami.... Škoda konce, kterej mi tam neseděl, myslela sem, že to bude HAPPY END! :)(6.3.2009)

Velice sympatická sonda do světa druhořadých nočních podniků, kde léta kolébá posluchače klavírní duo naprosto rozdílných bratrů. Zevšedněnou spolupráci má zpestřit najmutí ambiciózní zpěvačky Susie, což se i po finanční stránce osvědčí, ale přinese i jisté rozepře a frustraci. Působivě čistý snímek je především hereckým koncertem bratrů Bridgesových a Michelle Pfeiffer. Vedle melancholické kamery Michaela Ballhause (Scorseseho častý spolupracovník) a příjemně pomalého tempa má i precizně vykreslené postavy.(11.8.2009)

• Jeff Bridges

• - Role Susie byla mimojiné nabídnuta i Madonně, ale ta prohlásila, že jí připadá děj snímku příliš sentimentální a roli odmítla. (Hromino)

• - Je to poprvé, kdy bratři Bridgesovi hráli společně ve filmu. Některé spory mezi filmovými bratry Bakerovými byly přímo inspirovány neshodami mezi "skutečnými" bratry. (Hromino)

• - Herečky, které byly s nabídkou na roli Susie také osloveny, byly Debra Winger, Brooke Shields, Jodie Foster a Jennifer Jason Leigh. (Hromino)