Báječní Bakerovi hoši

• slovenský

Báječní Bakerovi chlapci

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1989, 114 min

Miluji tenhle snímek! Ano, tak jednoduché to je! Pro tu nádhernou atmosféru, pomalé tempo, stylovou hudbu, výborného Jeffa Bridgese jako Jacka Bakera a krásnou, nesmírně sexy a nádherně zpívající Michelle Pfeiffer jako Susie Diamond. Mezi Jeffem a Michelle to patřičně jiskří a na scénu, kdy leží v rudých šatech na pianu nikdy nezapomenu! Stejně jako nikdy Jeffovi neprominu, že ten, kdo ji " masíroval krk ", byl on a ne já :o) Stačí? Bude muset........ p.s. tenhle snímek je o správné náladě a načasování......(2.9.2009)

Tak nevím. Slyšela jsem na film chválu i hanu. Jsem skutečně na rozpacích, co k tomu říci. Plakát mi říká, že je to drama. No, drama tam bylo pouze přílišné kouření Jeffa BRIDGESE. Ale to mu zřejmě předepisoval scénář. Protože měl pořád cigaretu v hubě, tak mu někdy bylo těžko rozumět. To zaprvé. Za druhé musím říci, že námět byl velmi chudý na nápady a nebýt absolutně skvělé muziky ve filmu, tak bych se musela ptát sebe sama, proč jsem se na to koukala ? Za třetí konstatuji, že zpěv Michelle PFEIFFER je absolutně úžasný (skutečně zpívala ona) počkala jsem si na závěrečné titulky, které mi to potvrdily, takže se až divím, proč se zpěvu nevěnovala profesně. Porota byla zřejmě velmi překvapena jejím uměním, proto tedy dostala za tu roli Oscara. Ale na to, abych tomu filmu dala více než průměr, mi tam opravdu chyběla nějaká zajímavější myšlenka.(9.2.2009)

Pozor film způsobuje chuť na wisoura a a zakouřený prostředí nějákýho zapadlýho barečku. Bejkrovic kluci se mě užasně trefili do nálady a ja si fakt to jejich plahočení od piana k pianu totálně užíval, dialogy fajnovky se taky dobře poslouchaly a na Michelle bych se vydržel koukat .... vlastně to je moje nejdelší filmová láska, už asi 40 let jí naprosto zbytečně miluju. Michelle byla kočka ještě dřív než se narodila. A Jeff už buší na bránu mé topky hodně dlouho a po tomhle se už ty dveře pootevřeli. Fakt vydařená role. Příjemnej snímek s koncem, který neuráží diváka.(23.4.2012)

Ale pěkné ***, skoro ****. Téma a prostředí je mi blízké, od prvního záběru náladově barvičkující kamera dělá mým unaveným očím stejně dobře jako kukuč a křivky Michelle P., líbí se mi autentické podání muziky a našly by se i další klady, jenom je to na mě kolem a kolem snad až moc velká selanka a hra na jistotu.(28.8.2013)

Pětihvězdičkovým hodnocením šetřím, ale tady ho dám.. Hoši jsou totiž parádní, dokonalá odpočinková romance s výbornou muzikou a excelentními a neuvěřitelně uvěřitelnými hereckými výkony. Nadšený jsem z hezkého příběhu o vzestupu a pádu bratrské hudební dvojice, jejíchž monotónní noční pracovní život rozvíří až krásná zpěvačka v podání výborné Michelle Pfeiffer. Atmosféra zakouřených jazzových klubů, Ameriky devadesátých let a pomalejší tempo filmu dokresluje ještě více pohodový zážitek, který si ovšem né každý musí umět vychutnat a nemusí na něj zapůsobit tak jako na mne. Jelikož i já přičichl k profesionálnímu muzikanskému nočnímu životu a vím jak tento chlebíček chutná, snímek jsem si dokonale užil a nechal se jim unášet. Stal se mou srdcovkou.. Ovšem znovu upozorňuji že milovníci zvratů a svižného děje si na své rozhodně nepříjdou.(23.1.2009)

• Beau Bridges

• - Michelle Pfeiffer sa zaskvela vo filme nielen herecky, ale i spevácky. Zaspievala všetky hudobné čísla úplne sama a dotiahla to až na oscarovú nomináciu. (Puol)

• - Spoiler: V jednom interview z roku 2003 Jeff Bridges prohlásil, že by si přál pokračování snímku o tom, co se stalo po rozdělení bratrů. (Hromino)

• - Herečky, které byly s nabídkou na roli Susie také osloveny, byly Debra Winger, Brooke Shields, Jodie Foster a Jennifer Jason Leigh. (Hromino)