poster

Báječní Bakerovi hoši

 • anglický

  The Fabulous Baker Boys

 • slovenský

  Báječní Bakerovi chlapci

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1989, 114 min

 • strikeman
  *****

  Jelikož jsem hudebníkem a mnohé situace z tohoto věrně vykresleného příběhu znám jako své boty, nemohu než zamáčknout slzu dojetí a nostalgie a vytečkovat pět bodíků do hodnocení. Snímek si také získal mé obrovské sympatie svou originalitou v tom, že se nezaměřuje (jako mnohé jiné a jistě také výborné snímky) na životní dráhu nějaké hudební legendy nebo superhvězdy, ale předkládá nám výsek ze života dvou (+ jedné k sežrání sexy) obyčejných (ale velmi talentovaných) muzikantů, kteří se živí hraním v jednou lepších, podruhé horších a potřetí ještě horších podnicích. Pochvala za k tomuto filmu se hodící skvělou decentní režii a snad ještě lepší scénář (realistický a bez příkras).(30.3.2009)

 • Jino
  ***

  Spíše než poklidným plynutím děje jsem se nechával unést hereckými a hudebními výkony hlavní trojice. Zkoukl jsem to především kvůli Jeffu Bridgesovi a ten mě nezklamal. Překvapila potom krásná Michelle Pfeiffer a Jeffův bratr Beau. Na to, že mě absolutně nelákalo to prostředí mezi klavírními umělci a různými bary, v němž se film odehrával, jsem nakonec spokojen. I když musím podotknout, že Báječní Bakerovi hoši by byli bez hereckých představitelů ani ne poloviční. Díky nim lepší tři hvězdy.(4.2.2010)

 • castor
  ****

  Velice sympatická sonda do světa druhořadých nočních podniků, kde léta kolébá posluchače klavírní duo naprosto rozdílných bratrů. Zevšedněnou spolupráci má zpestřit najmutí ambiciózní zpěvačky Susie, což se i po finanční stránce osvědčí, ale přinese i jisté rozepře a frustraci. Působivě čistý snímek je především hereckým koncertem bratrů Bridgesových a Michelle Pfeiffer. Vedle melancholické kamery Michaela Ballhause (Scorseseho častý spolupracovník) a příjemně pomalého tempa má i precizně vykreslené postavy.(11.8.2009)

 • rockwoman
  *****

  To si tak jednou Bridgesovi hoši řekli, že už by bylo na čase přibrat k sobě do týmu nějakou parádní číču, která se pěkně vlní a ještě líp zpívá. Ze začátku to vypadalo beznadějně, ale na poslední chvíly jim do dveří vrazila báječná Michelle Pfeiffer a tohle trio bylo kompletní. Bakerovi hochy nelze nemilovat a už pro tu jejich nádhernou lidskou obyčejnost se moc ráda nechávám vtáhnout do příjemný atmosféry plný drinků, fajn muziky , jiskření, deště, slz a smíchu. A mimochodem Jeff Bridges je tady ale zatraceně sexy!!....♪ ♫ ♪ I love you, baby...And if it's quite alright...I need you, baby...To warm the lonely night...I love you, baby...Trust in me when I say...Oh, pretty baby...Don't bring me down, I pray...Oh, pretty baby, now that I found you, stay...And let me love you, baby...Let me love you ♪ ♫ ♪(14.4.2013)

 • Šakal
  *****

  Miluji tenhle snímek! Ano, tak jednoduché to je! Pro tu nádhernou atmosféru, pomalé tempo, stylovou hudbu, výborného Jeffa Bridgese jako Jacka Bakera a krásnou, nesmírně sexy a nádherně zpívající Michelle Pfeiffer jako Susie Diamond. Mezi Jeffem a Michelle to patřičně jiskří a na scénu, kdy leží v rudých šatech na pianu nikdy nezapomenu! Stejně jako nikdy Jeffovi neprominu, že ten, kdo ji " masíroval krk ", byl on a ne já :o) Stačí? Bude muset........ p.s. tenhle snímek je o správné náladě a načasování......(2.9.2009)

 • - Michelle Pfeiffer přiznala, že když získala roli ve snímku, nezpívala více než rok. Musela tedy ve studiu trénovat i přes deset hodin denně, načež si vzala nahrávky domů a i tam trpělivě trénovala. (Hromino)

 • - Michelle Pfeiffer sa zaskvela vo filme nielen herecky, ale i spevácky. Zaspievala všetky hudobné čísla úplne sama a dotiahla to až na oscarovú nomináciu. (Puol)

 • - Herečky, které byly s nabídkou na roli Susie také osloveny, byly Debra Winger, Brooke Shields, Jodie Foster a Jennifer Jason Leigh. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace