Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Báječní Bakerovi hoši jsou bratři Frank a Jack, kteří vystupují jako klavírní duo v nočních podnicích. Zatímco průměrný, maloměšťácký Frank je s tímto způsobem obživy celkem spokojený, nadanější Jack trpí těžkou frustrací. Už dávno se však se svým osudem smířil. To všechno se změní, když bratři přiberou zpěvačku - životem znavenou Susii. Jack a Susie se postupně sbližují, ale zároveň si nechtějí připustit, že vztah mezi nimi je mnohem hlubší, než dávají svému okolí najevo.

Ryze americký melodramatický film, natočený v pomalejším tempu, těží především z dobrých hereckých výkonů známých bratrů Bridgesových, k nimž se připojuje i krásná Míchelle Pfeiffer, která ve filmu svůj part i opravdu zpívá - tím ostatně oslnila i členy akademie a byla nominována na Oscare za nejlepší herecký výkon. Film byl navíc nominován na Oscara i za kameru, střih a hudbu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Aknah 

všechny recenze uživatele

Musim říct, že mě to bavilo.... Je super, když někdo umí hrát na klavír, je nádhera poslouchat tu lehkou muziku... Co k tomu mám dodat... příjemná hudba, sympatičtí herci a hlavně osobitá a krásná Michelle Pfeiffer a zároveň smutný a melodický příběh s komickými momenty a bezprostředními chvilkami.... Škoda konce, kterej mi tam neseděl, myslela sem, že to bude HAPPY END! :) ()

Jino 

všechny recenze uživatele

Spíše než poklidným plynutím děje jsem se nechával unést hereckými a hudebními výkony hlavní trojice. Zkoukl jsem to především kvůli Jeffu Bridgesovi a ten mě nezklamal. Překvapila potom krásná Michelle Pfeiffer a Jeffův bratr Beau. Na to, že mě absolutně nelákalo to prostředí mezi klavírními umělci a různými bary, v němž se film odehrával, jsem nakonec spokojen. I když musím podotknout, že Báječní Bakerovi hoši by byli bez hereckých představitelů ani ne poloviční. Díky nim lepší tři hvězdy. ()

Reklama

RomanHyde 

všechny recenze uživatele

Pětihvězdičkovým hodnocením šetřím, ale tady ho dám.. Hoši jsou totiž parádní, dokonalá odpočinková romance s výbornou muzikou a excelentními a neuvěřitelně uvěřitelnými hereckými výkony. Nadšený jsem z hezkého příběhu o vzestupu a pádu bratrské hudební dvojice, jejíchž monotónní noční pracovní život rozvíří až krásná zpěvačka v podání výborné Michelle Pfeiffer. Atmosféra zakouřených jazzových klubů, Ameriky devadesátých let a pomalejší tempo filmu dokresluje ještě více pohodový zážitek, který si ovšem né každý musí umět vychutnat a nemusí na něj zapůsobit tak jako na mne. Jelikož i já přičichl k profesionálnímu muzikanskému nočnímu životu a vím jak tento chlebíček chutná, snímek jsem si dokonale užil a nechal se jim unášet. Stal se mou srdcovkou.. Ovšem znovu upozorňuji že milovníci zvratů a svižného děje si na své rozhodně nepříjdou. ()

TheRay97 

všechny recenze uživatele

Naprosto motivační fakt, že někdo dokáže hrát na klavír ty samé skladby celý život, pořád dokola, týden co týden. Bratři sdílejíc stejnou vášeň pro hudbu, plují životem s jediným cílem - odehrát další vystoupení. A co se nestane, instrumentální hudba už není dostačující, to je ten moment, kdy do záběru vkročí Michelle Pfeiffer a najednou se svět otočí o sto osmdesát stupňů. Avšak stejně jako u většiny případů, musel nastat zlom. Bylo velké zklamání neslyšet ten úžasný hlas znovu, myslím že se mnou souhlasila i většina diváků ve filmu. A co víc, otevřené konce jsou děsivé... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Velice sympatická sonda do světa druhořadých nočních podniků, kde léta kolébá posluchače klavírní duo naprosto rozdílných bratrů. Zevšedněnou spolupráci má zpestřit najmutí ambiciózní zpěvačky Susie, což se i po finanční stránce osvědčí, ale přinese i jisté rozepře a frustraci. Působivě čistý snímek je především hereckým koncertem bratrů Bridgesových a Michelle Pfeiffer. Vedle melancholické kamery Michaela Ballhause (Scorseseho častý spolupracovník) a příjemně pomalého tempa má i precizně vykreslené postavy. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (7)

  • Je to poprvé, kdy bratři Bridgesovi hráli společně ve filmu. Některé spory mezi filmovými bratry Bakerovými byly přímo inspirovány neshodami mezi "skutečnými" bratry. (Hromino)
  • Michelle Pfeiffer sa zaskvela vo filme nielen herecky, ale i spevácky. Zaspievala všetky hudobné čísla úplne sama a dotiahla to až na oscarovú nomináciu. (Puol)
  • Michelle Pfeiffer přiznala, že když získala roli ve snímku, nezpívala více než rok. Musela tedy ve studiu trénovat i přes deset hodin denně, načež si vzala nahrávky domů a i tam trpělivě trénovala. (Hromino)

Reklama

Reklama