Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Sdoom

Docela pěkná pohádka, ale na můj vkus příliš zvláštní. Hudebně se mi to taky příliš nelíbilo, takže ty 3 hvězdičky jsou maximem, co můžu udělit. ()

Melios

Milá rozprávka pre deti ,ktorá miestami vyzerá akoby réžiu prebral Tolkien s Mijazakim. Ikeď je animácia celkom nízkorozpočtová dokáže okúzliť. Len nechápem načo vznikali tieto Americko-Japonské projekty. Mne to príde divné. Film si ,ale určite ešte raz s radosťou pozriem. 77% ()

GeorgeHans

Rozprávka, ktorú som ako malý pozeral aj niekoľkokrát do týždňa. Toto je asi môj najčastejšie videný film celkovo. A naozaj prekrásny. ()

Zagros

Animace se mi moc nelíbila, zvlášť jednorožec vypadal hrozně a vůbec se nehodil ke zbytku. Také hudba a hlavně zpívané písničky byly nudné. Měl jsem opravdu hodně velký problém udržet pozornost a vůbec se na film dodívat. Možná to funguje na malé děti, ale na mě ani trochu. ()

Chmur

Jako dítě jsem byl tímto příběhem okouzlen. Teď, když jsem tenhle fantasy film (podle mě se nejedná o pohádku) viděl jako dospělý, už malou část svého kouzla ztratil. Některé dějové odbočky byly zbytečné a trochu nudné a část příběhu na hradě krále Haggarda byla na můj vkus příliš zdlouhavá. I když je ústřední posmutnělá melodie povedená, tak těch hudebních vložek je ve filmu na můj vkus příliš a navíc, v českém znění jsou písně celkem děsně zazpívané. Na druhou stranu je film úžasně poetický. A animace? Neskutečná. Už jenom kvůli ní má smysl Posledního jednorožce vidět. Tak úžasná kresba se jen tak nevidí. Tohle prostě umí Japonci a Karel Zeman. Závěr je úžasný a vykoupí předchozí okamžiky lehké nudy i s nádavkem. Navíc se Poslední jednorožec po celou dobu vznáší v lehké melancholii, což mi bylo hodně blízké. Celkově je to krásný film, kterému menší děti asi moc neporozumí a nebude je bavit a který musím sehnat i v originálním znění. ()

Han22

Poslední jednorožec je mlhavou vzpomínkou na dětství, kdy jsem tuhle kreslednou pohádku určitě viděl. A je to překrásná pohádka plná magie ať už filmové nebo skutečné. Poslední jednorožec hledá další svého druhu, které měly být zahnány ďábelským Rudým býkem do moře na rozkaz šíleného krále. Jsou tu kouzla, mýtické nestvůry, zajímavé postavy které prochází nějakým vývojem (neschopný čaroděj, milenka zbojníka, zamilovaný princ); v průběhu filmu dochází ke zvratu (jednorožec se mění v dívku a čelí lásce). Je to krásně nakreslené a hraje tu krásná hudba od kapely America. A titulní song Last Unicorn (pravda ve verzi In-Mood ft. Juliette) je jednou z mých nejoblíbenějších "neznámých" písniček. A prostě mám rád jednorožce... proto nemůžu jinak než 5*. Animovaný film roku 1982. ()

enyama

Viděla jsem tento film, když jsem byla malá. Tenkrát to na mě velmi zapůsobilo - nikdy předtím jsem neviděla jednorožce a záběr na mořské vlny s jednorožci a ta teskná píseň, kterou zpívala ta žena-jednorožec mi zněla v uších dlouho, dlouho, dlouho. >Před rokem jsem viděla začátek a musela jsem to vypnout...nechci si kazit dojem z dětství. ()

Cassandra

Pěkný film. Hodně se drží knížky, kterou moc doporučuji. Krásná animace a příběh, jenom ty písničky si mohli odpustit, nebo je alespoň nechat v originále. ()

Bouřňák

Když jsem byl malý, moc se mi tato pohádka líbila, ale dnes mě to už bohužel nijak neoslovilo - škoda, protože jsem se na to po dlouhých letech opravdu těšil. ()

Schuldiner

Asi jako většině lidí se to i mě kdysi dávno hrozně líbilo... Viděl sem to několikrát, ale naposledy určitě před více než 15 lety, takže si to asi nebudu kazit a už se na to nikdy nepodívám... ()

Bety88

Nikdy v životě jsem neviděla krásnější pohádku, u které bych byla tolik dojatá. Příběh poslední jednorožky mě zasáhl přímo u srdce. I když si myslím, že se nejedná o klasickou pohádku pro děti, už kvůli hořkosladkému závěru. Na filmu bych vyzvedla jak vynikající hudbu od skupiny America, dojemnější písničky si snad nedokážu ani představit, tak skvělou animaci. Podobu jednorožce, bych zařadila mezi nejkrásnější ve filmu. Můžu všem jen doporučit. ()

angloumene

Kniha Poslední jednorožec je jednou z nejkouzelnějších, co jsem kdy četla. Krom toho, že je to klasická pohádka, jsem se setkala snad s tou nejděsivější atmosférou, která provází celé dílo plné beznaděje, nepochopení, méněcennosti, namyšlenosti, strachu, zoufalství ale také (a to hlavně) lásky, odvahy, věrnosti a odhodlanosti. Film má asi tak pětinové kouzlo a i přes to, že se knihy poměrně pevně drží, nedokázal ve mě vyvolat ani napětí natož cokoliv z výše zmíněného. 3* jen za to že jsem s nostalgií vzpomínala na kvality předlohy. Snad se někdy někdo rozhodne toto dílko natočit znovu, vynechá hrozivé hudební vložky, pokud film nebude hraný, zvolí o něco trefnější animaci a dá do něj trochu citu. ()

Prochy38

Nádherný fantasy příběh. Příjemná animace, celkem dobrá hudba a i české písničky nebyly tak zlé. Příběh samotný dobře pamatuji ještě z dětství - nejčastěji půjčovaný film ve videopůjčovně. Teď jsem po mnoha letech zavzpomínal a stále to má sílu. Moc se mi to líbilo. ()

Mauric

Ačkoliv považuji jednorožce za jedno z nejotravnějších stvoření fantasy světa, nepracuje ve mně žádná nostalgie a český dabing není sto se rozhodnout, jestli je jednorožec ženou či mužem, dovolil bych si označit tuto pohádku za vzorový příklad osudového putování pro dětské publikum. ()

lucijelucije

Nádherné hudební fantasy..na které člověk musí svým způsobem vyspět. A možná až poté můžete tento příběh vidět stokrát a stejně vás nikdy neomrzí. Přece jenom, pravá podstata je skrytá někde hodně hluboko posledního jednorožce a nebo taky možná někde hodně hluboko v nás.. ()

bloodcountes

Když jsem četla knihu, strašně mocně na mė působila mystika, archetypálnost příběhu, dėlalo to zkrátka se mnou divy. Tento film se mnou neudělal nic. Celkem nešikovně animovane, nebo tomu proste jen nerozumim. Viděla jsem to dabovaný s českou písničkou a bylo to dost slabý. Ta písnička obzvlášť. Kouzlo se vytratilo. Jdu se poohlédnout po té knize a spravim si chuť. ()