テイルズ オブ ゼスティリア ザ クロス

• angličtina Tales of Zestiria the X (více)
Japonsko, (2016–2017), 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Hikaru Kondó

Kamera:

Júiči Terao

Čitose Morinaga, Nanako Mori, Masumi Tazawa, Mariko Higašiuči, Noriko Šitaja, Hajato Fudžii, Jumi Hino, Mikako Komacu, Kacuhiro Tokuiši, Kósuke Mijoši (více)

Série(2) / Epizody(26)

Recenze uživatele Echelon1 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Diel 00 pôsobil ako predzvesť neskutočne veľkolepej záležitosti. Potom sa to ale trochu upokojí a dejovo ani akciou to tak ako napr. Akame ga kill nezaujme, je to v podstate príbeh priemerného MMORPG, ale mám svoje divácke štandardy a zásady a konečne nejaké čisté héroické fantasy. Naozaj som si to užil. Uznávam hrdinov, ktorí sú 100% morálne vzory. To, že je to podľa hry z toho srší na sto honov, ale čo? Vizuál je nádherný, hudba je výborná (mohutné chorály a orchestre), k tomu boj je bez zbytočnej krvi a postavy konečne v zlomkových momentoch boja neobkecávajú dianie a svoje pocity/myšlienky 10 minút. Ten 48 min samostatný prequel k hre preskočte, je tu zosumarizovaný v podstatne lepšej verzii v diely 1. a 2. /// Diel 5. a 6. (Tales of Berseria) je len reklama na hru, je to úplne mimo dejovú líniu, no mali možnosť rovno spraviť 24 dielny seriál a sledovať obe dejové linky. Malo to potenciál – temný príbeh a atmosféra a tá čiernovlasá lovkyňa démonov bola hodne uber-cool. ()

Season 2 (2017) (S02)

V podstate bez zmeny oproti 1. sérii, takže príliš nemá zmysel rekapitulovať svoj komentár, v jednoduchosti: najidealistickejšie a najčírejšie héroické fantasy, čo som v anime žánre videl. A to milujem. 2. séria, čo si ešte aj po pár mesiacoch živo pamätám, má hlavne ďaleko viac veľkolepých akčných momentov. A jednu nezabudnuteľnú pieseň pri boji s drakom (a nie je to One they fear :-) Akurát (nieže by som si na to potrpel) je škoda, že tentokrát je opening sotva tieňom z 1. série. ()