Jízda smrti

• Česko Odveta (více)
Trailer 4

Matt Turner s tváří Liama Neesona je úspěšný americký bankéř, který svou kariéru rozvíjí v Berlíně a snaží se náročnou práci skloubit s rodinným životem. Moc mu to nejde. Dnes alespoň přislíbí, že zaveze děti do školy. Na cestě autem ranním Berlínem mu zazvoní telefon a tajemný hlas mu oznámí, že pod jeho sedadlem je nachystaná bomba připravená vybuchnout, jakmile se někdo zvedne ze sedadla a vystoupí. On i jeho děti vyletí do povětří, pokud nezačne rychle a přesně plnit zadané úkol a jako důkaz mu předvede několik výbuchů s nevinnými lidmi. Uvězněný ve svém autě a v plné rychlosti, Matt vyjíždí na zběsilou jízdu městem, během níž musí následovat čím dál šílenější a nebezpečnější instrukce. Brzy má navíc v patách policii. Proti všem, proti času a proti tikající bombě se pokusí zachránit děti a přijít na to, kdo s ním tuhle smrtící hru rozehrál. K vykoupení a odplatě vede jen cesta na plný plyn. (Bontonfilm)

Trailer 4

M.i.k.e

Retribution se sice po dlouhé době tváří jako áčková neesonovka, ovšem výsledek je ještě tristnější než ty přiznané béčkové. Neeson nejspíš uznal, že žádnou velkou akci už nedá a tak tu většinu času sedí v autě s bombou a je nucen plnit požadavky tajemného záporáka. Ten má ďábelský plán o kterém tvrdí že myslel na všechny alternativy, ale už mu uniká, že absolutně nedává smysl. Nemluvě o tom, že to o koho se jedná je dopředu celkem snadno odhadnutelné, čímž se film připravil nejen o jediný zvrat, ale taky o poslední náznak napětí. Neeson už by se na tenhle žánr měl definitivně vykašlat...20% ()

Juto

Tento film sa mi nepáčil. V kine pri sledovaní som si uvedomil, že som videl Nemecku verziu, a ani tá sa mi nepáčila. Musíte naplno vypnúť mozog a to stále asi nebude stačiť. Aj keď dokážete ignorovať úplný nedostatok logiky, postavy a dialógy robia tento film skoro neznesiteľný. Hlavným problémom je, že nikto nepočúva nič, čo kto hovorí. Každá scéna sa opakuje aspoň raz ak nie viackrát. Nestojí to za výlet do kina, aj keď som to sám urobil. Pripomína to druh filmu, ktorý by ste si mohli náhodne pozrieť v televízii pri prepínaní programov. Liam Neeson je v poslednej dobe na zlej vlne s filmami. 4/10 ()

Steven47

Marně hledám alespoň jeden důvod, proč Jízdu smrti někomu doporučit. Tempo je na akční thriller až k uzoufání nudné a jakékoliv vypjaté momenty absentují. Děj se sice odehrává prakticky jenom v jednom autě, přesto z něj kamerově určitě šlo vytěžit více, aby byl film po vizuální stránce atraktivnější. Takhle se prakticky střídají tři různé záběry pořád dokola jako v reklamě na auto. A nejhorší je, že mi ve výsledku bylo úplně jedno, co se přede mnou odehrává. Postavám nikdo nevěnoval žádnou péči, několik z nich působí naprosto zbytečně a v kombinaci s prkennými výkony zkrátka není šance si ke komukoli vybudovat alespoň náznak vztahu. Do toho se přidávají logické nedostatky ve scénáři, které ještě více kazí už tak marné snahy snímku působit osudově. A když už konečně přijde velký zvrat v závěru (čti stane se to, co divák téměř s jistotou ví zhruba polovinu filmu), tak ani nepřijde pořádné zakončení a objeví se závěrečné titulky, aniž by bylo jasné, jak to dopadlo. Jediné štěstí, že stopáž má pouhých 90 minut. 2/10 ()

Kudly4

Celkem solidní, napínavá oddechovka, která mi dost rychle utekla. Ač scénář nepřináší absolutně nic nového a  je úplně jasné, jak to celé dopadne, tak mě to nějakým způsobem dost bavilo, už od samého začátku. "Jízda smrti" (debilní název), totiž začíná už od 15. minuty. Škoda jen toho idiotského a nudného závěru. Každopádně, jeden z těch lepších filmů, za poslední dobu, kde se objevil staroušek Neeson. (261. hodnocení) Btw, remake německého Nevystupuj. ()

Enšpígl

Ňimrode, Ňimrode, ty si tomu zase dal prdel chape jeden ušatej. Tobě nejlíp slušej takový ty lehký bizárky typu Revizoři nebo Whiskey zloděj, ale akce navíc akce která neměla vůbec akci i na fotbale vidím víc akčních scén než tady v tom filmu. A ty Liame ? To by mě zajímalo, takový večer u Neesonů z láhvinkou vína, když pozve svou pani Liam na své filmy, pustí jí Rob Roye a pak tohle, jestli požádá rovnou o rozvod nebo jak by takovej večer proběh ? No nic, tak reklama na Mercedes dobrá asi to byl bárter a Ňimrod se teď ňimár v novým medvídkovi a já jsem rád, že jsem mohl sledovat jak to celý Ňimrod zrežíroval ať už s díváky nebo Mercedes. ()

• Film bol oznámený už v roku 2017. Dokončený bol však až o 4 roky neskôr. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa hlavne v Babelsberg Studios v Postupime a v uliciach Berlína, kde sa dej odohráva. (Arsenal83)