Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

Chrustyn

Komorní, minimalistická, chytrá a skvěle zahraná mafiánská konverzačka, které nechybí napětí a dokonce i slušně vymyšlené zvraty. Příjemné překvapení, které se ničím zbytečně nezdržuje a diváka, který nutně nepotřebuje akci baví a ukazuje, že stále může vzniknout film, který si vystačí s málem ale přinese mnohem více, než kdejaký blockbuster. ()

Marze

Mezi mnoha remaky a francizami zavan cerstveho vzduchu. Je to pro fanousky old-schoolovych thrilleru. Zapletka ma zvraty, inteligentni scenar prekvapeni. Jednoduche a ucinne. Jako dobre udelane klasicke saty. ()

Flego

Netradičná komorná gangsterka má v sebe napodiv toľko "akčnosti", napätia a zvratov, za ktorý by sa nehanbil žiaden žánrovo podobný "veľký" film. Inteligentný scenár a famózne predstavenie Marka Rylanceho je ozdobou filmu. ()

TheEvilTwin

Perfektní komorní gangster drámo, které má jednoduše koule a napětím rozhodně nešetří. Film má celkem specifický žánr, který se těžko popisuje a ze kterého moc kousků nevzniká - o to víc jsem nadšen, že film s tak "obyčejným" popisem se nakonec vykreslil jako perfektní zážitek ve všech ohledech. Postavy jsou výborné, hlavní krejčí i gangsteři okolo jsou uvěřitelní, zajímaví a v čase se výrazně vyvíjí, napětím je film doslova prošpikován už od prvních minut, kdy divák nemá nejmenší tušení, kam se bude film ubírat v minutách následujících, a to je zkrátka excelentní, nepředvídatelné a poutavé. Dojde i na akci a krev, dialogy jsou zajímavé a zvratů je zde hned několik, z nichž ten další je pokaždé lepší než předchozí.  Čím víc se film blíží k závěru, tím se přidává na intenzitě až do samotného vyostřeného finále. Sakra dobré překvapení, od kterého jsem čekal nevýraznou filmařinu, ale ve výsledku nemám daleko k plné pětce - maximální spokojenost. ()

honajz

Popravdě je to zajímavý nápad, to ano, ale od začátku se to tváří tak tajuplně, že jsem skutečně čekal daleko víc včetně vícero zvratů, třeba jako u Horovitze v Mind Games. Jinak formálně je to podle mne skutečně divadelní hra, konverzačka, která se snaží tvářit, že půjde o daleko víc, než jen dvě gangsterské party na jednom smetišti, ale fakt se tak jen snaží tvářit. Ani ten střihačův příběh není nijak zajímavý či objevný, spíše takové klišé béčkových filmů. Šlo si s těmi postavami víc pohrát, s jejich charakterem, aby jim člověk věřil. Některým jsem skutečně jejich role nevěřil, chovaly se podivně, podle vůle scenáristy, ne logiky věci. Víc k tomu nemám, co bych řekl, a vidět to znovu nechci. ()

claudel

Vynikající ne ani film jako divadelní hra pro pár skvělých neřkuli excelentních herců v čelem s oscarovým Markem Rylancem. Základ všeho je výtečný scénář, vybroušené dialogy a pár dějových zvratů. Zoey Deutch mám navždy uloženu ve Vampýrské akademii a Proč právě on, případně v klipu Eda Sheerena, umí se ale evidentně zaskvět i v kvalitním počinu. Díky Sky Showtime za takové lahůdky! ()

BoPo

Nekino film odohrávajúci sa len v krajčírstve. Neurazí, nenudí, rýchlo utečie, dodá nejaké tie zvraty/odhalenia. K vyššiemu hodnoteniu chýbajú zaujímavejšie postavy a aby aspoň jedno odhalenie urobilo wow efekt. ()

Padme_Anakin

Moc pěkná retro gangsterka, divák se mrknutím oka ocitne v roce 1956 v krejčovské dílně (vymazlený vizuál + skvělá komorní atmosféra) a se zvědavostí i napětím může sledovat mistra při práci, noc to bude překvapivě dlouhá a Mark Rylance výborný, líbil se mi s nůžkama i bez... ()

agentmiky

Konverzační drama, které neopustí za celou dobu stopáže jednu lokaci? Ano, obavy byly na místě, ale nakonec se z toho vyklubala slušná žánrová jednohubka, která ve výsledku neurazí. Mark Rylance v hlavní roli sázka na jistotu, tam jsem na 100% věděl, že odvede naprosto precizní výkon (a hádejte co? odvedl :D). Jinak se mi líbilo zasazení do dílny jednoho chicagského střihače během 50. let minulého století, filmů z tohoto historického období moc není. Co se týče příběhové linky, tak musím přiznat, že první půlka se nese možná místy až moc jen na konverzační vlně. Ta druhá už je za mě daleko povedenější, dojde i na nějakou tu mrtvolu, dialogy mají říz, vše postupně graduje ke konci, kde není nouze ani o slušné zvraty. Takže suma sumárum, nejedná se o nic excelentního, ale zpětně jsem rád, že jsem tomu dal šanci. Nezklamalo to. Za mě 6,5/10 ()

Paxxx.cz

V jistý moment jsem si myslel, že The outfit docela ztrácel dech a už mě nemůže ničím překvapit, ale to jsem se mýlil. Film na mě působil spíše jako divadelní hra, ve které si tvůrci velmi dobře pohráli (díky pár zvratům) s divákem. Rylance už tradičně super výkon - více takových originálních filmů prosím - 75%. ()

Trevor

Čo má The Outfit spoločné s filmami ako Zlé časy v  El Royale či Babylon? Že som váhal na ne ísť do kina, odrádzala ma ich dĺžka a hodnotenie na tejto databáze a to že to bolo úplne zbytočné. Jeden z najlepších počinov roku 2022 som si tak pozrel až na službe Sky Showtime a tento kúsok ma bavil aj keď slabší rozbeh nenasvedčoval tomu že to nakoniec bude tak skvelý film. Skvelý scénar napchaný do v podstate dvoch miestností sa hravo môže porovnávať aj s legendárnymi 12timi rozhnevanými mužmi, toto bola jednoduch pastva pre oči. ()

M.i.k.e

skoro až divadelně laděná konverzačka s pár herci odehrávající se v jednom krejčovství dvacátých let.Hlavně díky hercům (Rylance a Zoey Deutch mám rád) je to až překvapivě solidní jednohubka,která sice vyloženě nestrhne, ale zároveň ani neurazí...60% ()

Jonash87

Situovat 100 minut filmu do jediné krejčovské dílny chce odvahu. Tady se to díky povedeným dialogům a bravurnímu výkonu Marka Rylance podařilo. Zvratů možná až moc, ale ty čtyři hvězdy to nakonec dalo. ()

bourec

Nevím vlastně co tahle ukecaná, nenapínavá konverzačka divákovi dává, ale já sem to absolutně nepochopil. Slabota, která mě za ty dvě hodiny doslova uondala. 20%. ()

Topco

Rylance je ako introvertný, decentný džentlmen pánom každej situácie: scenáristicky aj herecky. Tých zvratov však bolo príliš a skôr ako na tarantinovskú gangsterku sa to miestami ponáša na detektívku. ()

zette

Mam rad filmy s malem postav na minimalnim prostoru, stejne jako kriminalni drama. Na Outfit jsem se tesil. Je to stylova gangsterka s celkem dobrym pribehem, divaka zajima, jak to skonci. A zaver muze byt zklamanim. Vzhledem k memu ocekavani, hodnoceni zaokrouhluji smerem dolu. Verim, ze v divadle by to bylo uspesnejsi. ()

Juto

Príbeh začína pomaly a nenápadne a spočiatku sa nič moc vo filme nedeje. A myslel som si, že to bude nudný film, ale v žiadnom prípade nebol. Prekvapivo je to originálny príbeh, ktorý obsahuje veľa zvratov, ktoré mi až roztočili myseľ. 7/10 ()

campix

Pro Grahama Moora je The Outfit režijní prvotinou a určitě je zde od čeho se odpíchnout. Bohužel je tahle komorní gangsterka z prostřední jednoho krejčovského salonu takovým podivným zážitkem. Nápad to určitě není špatný. Mark Rylance v hlavní roli je také řádným tahounem, ale zbytek hereckého obsazení nestojí za nic. V ruku v ruce s tím jdou bohužel podivné motivace a chování jednotlivých aktérů. S přibývajícím časem se tak z toho stává stále větší nepořádek. Čekal jsem ani něco trochu ambicioznějšího a více vypointovaného. ()

Motinski

Film ktorý by pasoval na divadelné dosky, no funguje aj v takomto médiu. The Outfit má šikovný scenár. Veľa krát som si pri ňom spomenul na Hitchcockov Rope a rovnako ako tam aj tu som si užíval v prvom rade dialogy. Mark Rylance je Pán herec a na ploche jedného krajčírstva dostaneme hlavne vďaka jeho postave viac zvratov ako by ste si zo začiatku mysleli. Páčila sa mi retro štylizácia, minimalizmus, hudba a vlastne aj všetci ostatní herci. Dieru do sveta ani do žánru film nespraví, ku koncu nadšenie trochu upadlo, no pozornosť si určite zaslúži. Za podobný príbeh by sa nehanbil ani Tarantino. ()