Malá mořská víla II: Návrat do moře

• Česko Malá mořská víla 2: Návrat do moře (více)

Klasické podmořské dobrodružství Walta Disneye Malá mořská víla pokračuje úplně novým příběhem, ve kterém uslyšíte krásné písničky, potkáte nezapomenutelné postavičky a budete okouzleni dokonalou animací. Druhý díl oblíbeného filmu má všechno to, za co byla Malá mořská víla oceněna prestižním Oscarem 1989. Princezně Ariel a Erikovi se narodila dcera Melody. Protože jí začala ohrožovat zlá Morgana, sestra čarodějnice Uršuly, museli rodiče před Melody tajit její původ mořské panny. Melody ale od narození toužila po vodní říši a přála si žít jako mořská panna. Proto se rozhodla pro nebezpečnou a odvážnou cestu - vrátit se do moře a překazit Morganiny spiklenecké plány. Když se o tom dozvěděli rodiče, musela se princezna Ariel spojit se svými dávnými přáteli Sebastianem a Flounderem, aby zachránila svou dceru a vrátila radost do podvodní říše. Vraťte se zpět do moře, kde vládne Malá mořská víla, krásné pohádkové zákony a dobrodružství číhají na každém kroku! (oficiální text distributora)

blondboss

Tento animák vecne aj s časovou súslednosťou súvisí s jednotkou a v podstate je jej pokračovaním. Opäť raz vidíme staré známe postavičky, niektoré nové a záporáka až priveľmi podobného tomu z jednotky. To je aj mínusom snímku, že dosť vykráda scenár z originálu a ani sa tvorcovia veľmi neunúvajú priniesť niečo nové. Každopádne atmosféra funguje a deti to milujú. 60 % ()

MrsTecka

Duha při Melodině narození působila poěkud kýčovitě, ale pořád je to stará dobrá disneyovka se starou dobrou animací. Jen škoda, že se malá holčička nemůže podle pravidel stát Disney princeznou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

david141474

Já jsem překvapen stále víc a víc. Tohle taky nebylo vůbec špatný. V této recenzi se taky najde nějaký nevhodný humor, ale v menší míře. Už první scéna značí mnoho, protože v první scéně se zpívá a songy zde taky nejsou špatný. Nevím jestli se mi to zdálo, ale Sebastian měl jinýho českýho dabéra. Pro mě celkem škoda, celkem jsem si na hlas původního dabéra zvykl, ale i tohle je součást filmů. Ale čeho nelituju tak toho, že šupinka měl jinýho dabéra a hned se na to dalo koukat. Co se týče děje už to bylo o něco slabší než první díl, ale svoji kvalitku to mělo. Ta slavná Ariel má dceru Melody, pak Melody napadnou a Ariel se distancuje od moře. No na to, že je Ariel máti, tak stále nevypadá špatně. No radši už budu mlčet, než mě tady odsoudí a ukamenují. Je solidní, že Melody dabuje stejná dabérka, která dabovala i Bloom, takže vzpomínky na Winx se hned probudily. No a záporačka teda taky nic moc. Prostě už je to ohraný jak se všechny záporačky chtějí zmocnit trojzubce. No a v dalším díle to záporačka naštěstí už nechce takže konečně nějaká změna. No za mě teda spokojenost, jsme překvapen. A málem bych zapomněl na potyčku mezi kuchařem a Sebastianem. To je takzvaně majstrštik! 8/10 Divte se, já se taky divím, ale ani druhej díl není špatnej. ()

le poulet

Osobně mám tohle radějinež jedničku, protože pro malé děti je snažší se ztotožnit s dvanáctiletou Melody, než s šestnáctiletou Ariel. Navíc se mi hrozně líbí ta úvodní písnička.. ()

soukyd33

Ariel už není malá, a má dceru. Ta také miluje moře, a je své matce ve všem podobná. Také umí mluvit se zvířaty s vodní říše, a něco jí od malička táhne do moře. 👍 Máme tu i novou záporačku, a její šílené poskoky. Humor zde nechybí. Zpěv není špatný. Poznámka: Sebastián je i zde opět nejvtipnější postavou. 😄 Hvězdiček 4 ()

Nellie odpad!

Wow, a ja som myslela, že Pocahontas II. je to najhoršie, čo môže človeka v Disneyovských pokračovaniach stretnúť. Ohodnotiť to ako odpad je možno trochu prisilné, no ja som v tejto veci skutočne nenašla nič, za čo by som chcela dať čo i len jednu hviezdu. Dokonca aj Tritón ma sklamal, čo sa týka Morgany, na ktorú som sa ešte spoliehala, je to len veľmi, veľmi slabá kópia Ursuly. Síce, chyba je tak trochu aj na mojej strane, prečo pozerať pokračovanie Disneyovky, keď vás extra neuchvátila ani prvá časť? Hups. ()