Malá mořská víla II: Návrat do moře

Malá morská víla 2: Návrat do mora

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada / Austrálie, 2000, 75 min

• Nellie

Wow, a ja som myslela, že Pocahontas II. je to najhoršie, čo môže človeka v Disneyovských pokračovaniach stretnúť. Ohodnotiť to ako odpad je možno trochu prisilné, no ja som v tejto veci skutočne nenašla nič, za čo by som chcela dať čo i len jednu hviezdu. Dokonca aj Tritón ma sklamal, čo sa týka Morgany, na ktorú som sa ešte spoliehala, je to len veľmi, veľmi slabá kópia Ursuly. Síce, chyba je tak trochu aj na mojej strane, prečo pozerať pokračovanie Disneyovky, keď vás extra neuchvátila ani prvá časť? Hups.(28.12.2011)

Tento film jsem jako malá měla docela ráda, právě proto že malá Melody měla zákaz vkročit do moře a přesto do něj ráda a tajně chodila. Já taky jako malá neměla přístup tam kam bych chtěla a tak se mi líbilo jak je film navržený, pro menší je to skvělý film ale pro starší teda ne pokud nemají sklony k dětským filmům a vracení se do svých dětských let :)(8.6.2010)

Důstojné pokračování mé zamilované disneyovky. Animace trošku pokulhává, zlo je poraženo taky celkem jednoduše, ale jinak musí být každý dětský divák nadšený. Mimochodem, animátorům by neškodila trocha invence při tvorbě záporných hrdinek, Morgana je opravdu jenom štíhlejší verze Uršuly a obě mají stoprocentně předobraz v dalmatinovské Cruelle (v českém dabingu jsou navíc všechny tři dabované stejnou herečkou, ale to už asi moc prudím).(18.4.2008)

• liberita

Nečakala som podobne výborný film ako bol predchádzajúci, preto som nebola sklamaná, že k jeho úrovni sa blíži jedine tak v rovine animačnej. Hudba je oveľa slabšia, z pesničiek je výraznejšia jedine tak úvodná. Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa bude Ariela vždy tou malou nezbednou, zvedavou a hravou morskou vílou a tento jej obraz mi skrátka k úlohe milujúcej a starostlivej matky nesedí. Takisto Morgana sa má ešte toho veľa čo učiť od svojej sestry Uršuly. Možno keby som videla len tento diel, hodnotila by som ho menej prísne, ale čo sa stalo sa už neodstane a ja si stojím za názorom, že Arielin príbeh mal zostať v bode, v ktorom skončila jednotka.(30.10.2011)

Když jsem jednou na CSFD.cz hodnotil filmy, přisla za mnou čtyřletá sestra a otázala se, copak dělám zajímavého. Řekl jsem jí že píšu recenze k filmu, myslejíc si, že ji tím dostatečně odbydu. To by ale nebyla ona, kdyby se mně nezeptala, co je to recenze. Vysvětlil jsem jí, že recenze je "kus textu, kde řekneš co se ti líbilo". A ona se mně zeptala, jestli tady je i Ariel. Řekl jsem jí že určitě, našel jsem a ukázal jí to. Ona řekla, že se jí film "mocmocmocmoc úplně" líbil, a tak musím dát jedničku (znalost známkování na ZŠ jí není utajena).Co jsem teda měl dělat......;-) Sestra 100%, já 60%(16.2.2010)

• - Pat Carrol, ktorá prepožičala hlas zápornej postave Ursule v pôvodnom filme z roku 1989, nahovorila v pokračovaní znova zápornú postavu, tentoraz Morgane. (Carol Pifková)

• - V doupěti Morgany (Pat Carroll) si můžeme všimnout obrázku Uršuly - hlavní záporné postava filmu Malá mořská víla (1989). (fiLLthe3DD)