Malá mořská víla II: Návrat do moře

The Little Mermaid II: Return to the Sea

Malá morská víla 2: Návrat do mora

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada / Austrálie, 2000, 75 min

Důstojné pokračování mé zamilované disneyovky. Animace trošku pokulhává, zlo je poraženo taky celkem jednoduše, ale jinak musí být každý dětský divák nadšený. Mimochodem, animátorům by neškodila trocha invence při tvorbě záporných hrdinek, Morgana je opravdu jenom štíhlejší verze Uršuly a obě mají stoprocentně předobraz v dalmatinovské Cruelle (v českém dabingu jsou navíc všechny tři dabované stejnou herečkou, ale to už asi moc prudím).(18.4.2008)

Samozrejme že depresívnej a ponurej prvej časti s Oscarovou hudbou sa to rovnať nemôže, ale je to video film proste doplnok tak ako seriál (ktorý je dokonalý) a tak ho aj treba brať a príbeh, animáciu aj pesničky to malo celkom slušné :) Oveľa väčšia katastrofa bola tretí film to snáď ani tvorcovia nemysleli vážne...(3.12.2011)

• pida123

Tak tady se to Disneymu fakt nepovedlo, animace často dost pokulhává a postavičky vypadají jako by byly deformované zrcadly ze zámku smíchu, písničky jsou dost trapný a o příběhu ani nemluvím. Jediný plus bylo, že na to koukaly děti a vydržely u toho sedět relativně v klidu a já jsem si mohla v klidu umýt nádobí.(24.7.2014)

Tento film jsem jako malá měla docela ráda, právě proto že malá Melody měla zákaz vkročit do moře a přesto do něj ráda a tajně chodila. Já taky jako malá neměla přístup tam kam bych chtěla a tak se mi líbilo jak je film navržený, pro menší je to skvělý film ale pro starší teda ne pokud nemají sklony k dětským filmům a vracení se do svých dětských let :)(8.6.2010)

Když jsem jednou na CSFD.cz hodnotil filmy, přisla za mnou čtyřletá sestra a otázala se, copak dělám zajímavého. Řekl jsem jí že píšu recenze k filmu, myslejíc si, že ji tím dostatečně odbydu. To by ale nebyla ona, kdyby se mně nezeptala, co je to recenze. Vysvětlil jsem jí, že recenze je "kus textu, kde řekneš co se ti líbilo". A ona se mně zeptala, jestli tady je i Ariel. Řekl jsem jí že určitě, našel jsem a ukázal jí to. Ona řekla, že se jí film "mocmocmocmoc úplně" líbil, a tak musím dát jedničku (znalost známkování na ZŠ jí není utajena).Co jsem teda měl dělat......;-) Sestra 100%, já 60%(16.2.2010)

• - Pat Carrol, ktorá prepožičala hlas zápornej postave Ursule v pôvodnom filme z roku 1989, nahovorila v pokračovaní znova zápornú postavu, tentoraz Morgane. (Carol Pifková)

• - V doupěti Morgany (Pat Carroll) si můžeme všimnout obrázku Uršuly - hlavní záporné postava filmu Malá mořská víla (1989). (fiLLthe3DD)