Reklama

Reklama

Malá mořská víla II: Návrat do moře

  • Česko Malá mořská víla 2: Návrat do moře (více)

Klasické podmořské dobrodružství Walta Disneye Malá mořská víla pokračuje úplně novým příběhem, ve kterém uslyšíte krásné písničky, potkáte nezapomenutelné postavičky a budete okouzleni dokonalou animací. Druhý díl oblíbeného filmu má všechno to, za co byla Malá mořská víla oceněna prestižním Oscarem 1989. Princezně Ariel a Erikovi se narodila dcera Melody. Protože jí začala ohrožovat zlá Morgana, sestra čarodějnice Uršuly, museli rodiče před Melody tajit její původ mořské panny. Melody ale od narození toužila po vodní říši a přála si žít jako mořská panna. Proto se rozhodla pro nebezpečnou a odvážnou cestu - vrátit se do moře a překazit Morganiny spiklenecké plány. Když se o tom dozvěděli rodiče, musela se princezna Ariel spojit se svými dávnými přáteli Sebastianem a Flounderem, aby zachránila svou dceru a vrátila radost do podvodní říše. Vraťte se zpět do moře, kde vládne Malá mořská víla, krásné pohádkové zákony a dobrodružství číhají na každém kroku! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

kajas 

všechny recenze uživatele

Důstojné pokračování mé zamilované disneyovky. Animace trošku pokulhává, zlo je poraženo taky celkem jednoduše, ale jinak musí být každý dětský divák nadšený. Animátorům by neškodila trocha invence při tvorbě záporných hrdinek, Morgana je opravdu jenom štíhlejší verze Uršuly a obě mají stoprocentně předobraz v dalmatinovské Cruelle (v českém dabingu jsou navíc všechny tři dabované stejnou herečkou), i přesto se za mě jedná o jedno z nejpovedenějších videopokračování. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Navzdory tomu, že to rozhodně nemá na kvalitu a promyšlenost prvního dílu, jsem s tímto na první pohled zbytečným pokračováním dost spokojen. Hlavní výhodou je, že film působí opravdu jako pokračování a navíc odkazuje na spoustu věcí ze svého klasického předchůdce, tudíž je dělán spíše pro ty, kterým se první film líbil a chtějí takzvaně „nášup“. Příběh je tentokrát trošku převrácený. Soustředí se na Arielinu dcerku Melody a její touze poznat vodní svět, který je jí upřen. Takže je to o zakázaném ovoci, zradě ze strany ne zase tak dobré záporačky a mnoha vtipných vložkách, které obstaralo hlavně nové duo dobrodruhů mrože a tučňáka. Písničky tentokrát nebyly tak chytlavé a zapamatovatelné a vizuální zpracování postrádalo filmové propracovanosti, což je jasné, když jde o DVD produkci. Ale jinak, není si na co stěžovat. Fanoušek původního díla to jistě alespoň trošku ocení. 75% ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Vcelku roztomilá dvojka, která nijak nevyniká originalitou ani děje, ani postav, ani písniček. Navíc si na konci člověk říká: "Proč tohle neudělali už na začátku?" Ale i když to u nás v rámci velkého balíku 'moje pohádky od Ježíška, pusťte mi pohádku!', běželo během dvou dnů dvakrát, nijak mě to nepopuzuje a podmořský svět mě vyloženě baví. Nebudu na tom tedy hledat mouchy, což se ostatně dělá pod vodou špatně, a budu doufat, že všechna nastavovaná vyprávění dosahují aspoň této úrovně. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ty Disney pokračování mě berou. Nevěřila jsem, ale všechny tři Popelky jsou výborné. Takže žádné předsudky a spokojenost je tu. Mateřská Ariel skvělá, generační střetnutí ideální, Morgana a její potěr rulující. Chci více a doufám, že se nějak vyloupne (přerodí atd.) i série Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your Dreams. Zásadně trvám na přání mít trilogii i ze Sněhurky. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Není to úplne fiasko ale oficiálny text distribútora dosť preháňa. Na jednotku to má strašne ďaleko ale nie je to také zlé ako napríklad pocahontas dva. Tu jasne vidieť ako dokáže disney vytvoriť nezabudnutelný príbeh a hned nato ho video filmom skoniť. Menken samozrejme hudbu nerobil a tak to až vyzerá a všimnite si že u celovečerákov bolo moralizovanie striedme a účiné ale u video filmoch ako keby toto pravidlo neplatilo a moralizovanie je tam od prvej po poslednu minútu, čo to kazí ale zase je tam pár momentov , ktoré sú vydarené a sebastian je sebastian ale finále je úbohé. takže tri ale musel som privreť všetky otvory na tele co mám. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Pat Carrol, ktorá prepožičala hlas zápornej postave Ursule v pôvodnom filme z roku 1989, nahovorila v pokračovaní znova zápornú postavu, tentoraz Morgane. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama