All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Série(2) / Epizody(24)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

Gerrard8

Miestami by som dal odpad, ale boli tam aj scény, ktoré mi vyrazili dych v dobrom slova zmysle. Asi nikdy som sa nerozhodoval koľko dám hviezd tak dlho ako teraz. ()

warrenur

Nechcel som moc uverit, ze hlavna linia po prvej epizode sa bude uberat takym smerom v akom sa to dialo este na konci tretieho dielu. A to je maximum casu, co som pri tejto stupidite schopny este investovat a dufat v nejaky logicky zlom. :) Jasne sa ukazalo, ako sa nase, emocne vyprahnute alebo naopak hypersenzitivene a uzasne uvedomele decka, budu v "apokalypse" chovat. Hlupucka amatercina, kde je stale dostatok casu na poctivu teen-dramu a neuveritelnu teatralnost. Dufam, ze divak, ktory videl jediny korejsky serial, Squid Game, ktory vdaka netflixu oslovil americkeho a europskeho divaka, napriek svojej priemernosti a ziskal taky hype, nebude opantany tymto hlbokym podpriemerom. Myslim vsak, ze prave to sa stane. Ze to budu prave tie "sexy" studentske rovnosaty, co v nom prebudza tak silnu afinitu. :) Neodporucam. Kazdy, kto videl aspon par korejskych serialov a nie len ten vyhajpovany, uzna, ze toto je ozaj velmi slabe. ()

Hostitel

Recenze nepíšu, ale tady musím přidat svůj pohled na seriál. Část kdy se řeší politika a armádní taktika v případě zombie apokalypsy mi přišla super, cinicky strategická, prostě to vybombili a hotovo, ale ta větší část s děcka co se chovají naprosto nelogicky, to byl pro mě nářes co jsem nedával. Hodně mě to sralo. Příklad: Zombík pod piánem, stačilo mu dát do držky nohu od židle a na židli si sednout, možná by se postavi v místnosti vyspaliů. Dětské postavy vůbec neřešili věci jako improvizované zbraně, to jen ta jedna skupina s lukama, která zase měla tlusťocha co se bodl do břicha, ale nemohl chodit a top nelogika mi přišla když ten fotr zachranář dal svoji brokovnici nějakýmu magorovi na ulici a radši v zombie apokalypse sáhl po hasáku. Místy jsem řikal luxus a seriál se mi hodně libil, místy jsem málem zešílel z nelogiky. ()

jorgus

První epizody super, pak už je to hodne stereotypní, studenti pobíhají pořád po škole,jednou utečou do druhého patra,jednou do tělocvičny plus někdy hodně na facku chování postav...na druhou stranu zombie filmy mam rád a ještě to s ním zkusím na druhou serii:) ()

Chundys

Zombie rulezzz! A po Walking Dead tu máme další zatím neeee úplně prvotřídní divočinu, no zombičinu, ale uvidíme co přinese řada druhá. První dvě epizody jsou ale naprosto suprové a bezchybné! Korejci jedou… ()

Hapretor

Je to dobře provedené ... zpočátku ... ale pak už mě ty studenti začali pekelně lízt na nervy ( dost debilové ) a přišlo mi to už totálně nudné ... chtělo to nějaký zvrat ... nějkou větší akci ... ne že se tam pořád jen koušou ... a taky nechápu ... bacha spoiler ... vyhlásí, že je nebezpečí vysokého stupně a policajti tam nastoupí jen s obuškama a štítama ??? - WTF !!! - to přece nebyla nelegální demonstrace ... ale příliv běhajících zombie ... a proč běhaly jen po silnicích ... už mi to pak lezlo nějak krkem ... končím s tím u pátého dílu ... ()

mrtvej pes

Vůbec ne tak špatné, jak se mě tu někteří ulrakrutopřísní cynikové snaží přesvědčit. Jen se zkrátka musí počítat s tím, že se seriál točí převážně kolem školáků hozených do velice přepjaté životní situace, proto je v něm (pro někoho nepřekousnutelné) moře momentů, které se do děje tak trochu žánrově nehodí. Příliš zlehčování, příliš nucené romantiky, nyvých pohledů, nesmyslných rozhodnutí. Ale opakuju, je to o školácích. Sami bychom si asi při zombie apokalypse uvěznění ve škole se svým "krušem" nevedli lépe. ()

MickeyStuma

Krvavé, napínavé, ohromující. Klasické zombie drama se spoustou akčních, thrillerových a hororových prvků, které bylo do seriálové podoby natočeno na základě digitálního, nebo lépe řečeno internetového, komiksu, mající název, v českém překladu asi něco jako, 'Nyní v naší škole'.  Takže nic než další komiksový seriál. Nejedná se však jen tak o ledabyle jednoduchý příběh, jak povětšinou bývá zvykem. Naopak je tu spousta postav složených ze středoškoláků, ve kterých má každý svůj charakter, své postavení, své místo mezi přáteli i nepřáteli. A s každým zvlášť se v rámci příběhu pracuje. Námětově se samozřejmě také pracuje hlavně s virem způsobující zombie apokalypsu. Je podrobně vysvětleno kde se vzal, za jakým účelem a kým byl vyroben. V rámci viru je v ději použita také určitá originalita, takže v budoucnu ve filmovém průmyslu uvidíme, jak se toho další filmoví tvůrci chytí a dál v dalších projektech rozvinou. Jako celek je příběh skutečně neobvyklé dlouhý, což už naznačuje stopáž každé epizody k jejich celkovému počtu. Kupodivu se nedá říci, že by někde bylo nějaké hluché místo. Po žánrové stránce se využilo snad naprosto vše. Od rodinných etud po přirozené školní dobrodružství přes melodrama až k thrilleru, akci a hororu. Nezapomíná se také na určitou moralizaci, jako je třeba fyzická šikana ve škole spojena s šikanou digitální. Spousta šokujících nepředvídaných scén, spousta masové akce, dobře postavený příběh a k tomu naprosto vynikající herecké výkony. Nelze zapomenout ani na humor, kterého je celkově sice poskrovnu, ale pro divácké uvolnění jsou. Sem tam nějaké kýče se také najdou, ale to už tak prostě bývá. Koncept děje je svým způsobem něco jako videohra. Střední škola se stane epicentrem šíření viru dělající z lidí zombie a jde o to jak se skupinka středoškoláků snaží dostat ven. A že to rozhodně není jednoduchá záležitost, není třeba ani dodávat. Seriál má své mínusy, ale plusy převládají a tak se dá říci, že se jedná o seriálové překvapení. P.S. Pomalé pohyby zombie už jsou zřejmě nadobro minulostí. Nyní všude budou za křečovitého šklebu už jen běhat. https://cdn.myanimelist.net/images/manga/1/248349.jpg ()

loki5

Takhle užil jsem si každý díl dvanáctihodinového seriálu o zombících. To jen sumarizuje jak dobré to je. Další bravo pro Korejskou kinematografii. 85% ()

Olík

Se zombíky a různými viry se nám poslední dobou roztrhl pomyslný pytel. Asie v tom samozřejmě jede taky a tím nemyslím, to že svým dětem do školy jako svačinu připravují netopýří sendviče. Řemeslně precizní středoškolský apokalypsojd s očividně celosvětovým úspěchem, ale dnes je seriálů jako „vlastenců“ na sociálních sítích a tak to chce víc, než jen ukřičené přebíhání z jedné místnosti do druhé. Zbytečně moc epizod, což se odráží na tempu. Postavy taky žádní velcí sympaťáci, navíc dělající až moc přešlapů. Takže se snažíme přežít, lezeme z učebny do učebny a umíráme a snad moc neprozradím, když přidám, že někteří i přežíváme. No a o čem bude druhá řada? Vlastně si ani nejsem jist, jestli mne to zajímá. ()

helraiser

Tak nějak na půl cesty. Rozhodně co se týče zombíků tak vypadají dobře, je tu i slušná porce Gore a ucházející akce, ale to je tak nějak všechno a to je na dvanáct hodin docela málo. Být těch dílů šest tak by se to dalo, ale takto je té zbytečné vaty opravdu moc a postavy to nevytrhnou taky. Nešvár dnešních zombie filmů se nevyhnul ani tomuto seriálu a rychlé zombie působí docela směšně. Celkově průměrná zombi zábava, ale že bych z toho byl nějak odvařenej to tedy rozhodně ne. Ale dá se to, tedy pokud máte na to čas, ta délka je dost brutální. ()

Daiker

Já jsem byl spokojený.... Mohlo to být kratší. Korejci prostě zombie umí, příběh byl dobrý a studenti byli sympatičtí.... Zombie kreace některých herců byly až k neuvěření, jak se dá lidské tělo ohýbat ()

Mianelia2050

Další bombastický korejský trhák schopný lehce a přehledně nahradit třeba Squid game.  Zombie apokalypsy opravdu nemusím, ale tenhle seriál mě nějak podivně zaujal. Nemohla jsem se na něj přestat dívat.  Obsazení opravdu dobré, myslím, že to zvládli dostatečně. Hudba chytlavá, místy mrazivá. Velmi doporučuji, pokud Vám nevadí korejské krváky. ()

Maximilianus

Seriál bol trochu odlišný a zaujímavejší, než som očakával, takže si po jeho vzhliadnutí odnášam pozitívne pocity. Páčilo sa mi, že nešlo ani tak o zombie ako skôr o vírus, všetko bolo pomerne logicky vysvetlené a logiku malo aj konanie postáv. Postavy boli tiež fajn, rôznorodé, a umieral fakt bárskto a hocikedy. Taktiež sa mi páčila menšia odchýlka v premene postáv a to, že sa celá pandémia nevenovala iba škole, ale boli viaceré lokality, postavy, resp. skupiny postáv, a že to celé bolo dobrodružné, stále sa niečo dialo a seriál (aspoň mňa osobne) nenudil ani chvíľku. 7,6/10. ()

Cooller

povedené, ale vzhledem k dlouhé stopáži mi přijde že až moc často vyplňují čas romancí a horrorova atmosfera tak dost upadá. Zombie vypadají dobře, smrti postav jsou víceméně náhodné, takže se člověk dočká i překvapení v ději, resp. to není uplně čitelné, což je na dnešní dobu fajn, na rozjezd za 3*, přidám další jestli se to trochu víc rozjede v dalších seriich (pokud budou) ()

TornadoETA

Asi to nebude jen náhoda, už jsem se setkal s třetím JK seriálem, co měl neskutečný potenciál, bavil a měl nakročeno v klidu na plné hodnocení, ale bohužel opět dílů bylo víc než bylo zdrávo, kdyby se to zmenšilo na polovinu, tak není o čem. Každopádně peckovej seriál o zombie a středoškolácích. ()

Najt

První 3 díly me vadil scénář a chování postav, vynahrazovala mi to ale perfektní akce a hutná atmosfera. Potom se seriál rozjel takovým stylem, ze jej momentálně považuji za jeden z nejlepších zombie seriálů. Naprosto perfektní akce, neskutečná atmosféra, skvělé postavy, emoce, beznaděj, smrt a zkáza. Postavy se vyvíjejí a potom mají mnohem silnější vůli i moudrost než mnozí dospělí. Není žádné stádo ovcí, ale studenti, kteří pochopili, že jsou odkázáni sami na sebe s touhou přežít. Chvílemi byl seriál atmosférickým přehršelem a scéna s bouřkou, deštěm a hromadou hladových zombií byla opravdu lahůdka pro všechny zombie fandy. Je to jiné, je to korejské, je to s "detma" ale je to sakra dobré. Tenhle seriál momentálně patří mezi mé nejoblíbenější a co se týče zombie žánru, tak patří mezi top. Už se těším na dalsi sérii!!! ()