DOBRODRUŽSTVÍ POD POSTELÍ je brilantní komedie, kterou pro televizní diváky objevil mladý režisér Jaroslav Pozzi. Ze čtyřiceti stránkové povídky F. M. Dostojevského DVA MUŽI POD POSTELÍ JEDNÉ ŽENY vytvořil a domyslel komedii plnou záměn, omylů a svérázných postav, ve které je místo pro smích, smutek i dojetí. Do hlavních rolí (a to jsou skoro všechny) obsadil nejlepší z nejlepších, přičemž v roli despotického sklerotického, ale i ubohého starce exceluje dokonalý Oldřich Kaiser. Spletitý příběh jednoho žárlivce, který se nakonec ocitne ve flagrantní situaci milence pod postelí (a to ještě cizí ženy) umocňuje hudba otce a syna Rakových. (oficiální text distributora)

Ironfood

Solidní televizní inscenace zejména díky osvědčené dvojici Kaiser-Lábus. Nicméně si myslím, že by jí slušela kratší stopáž, takových 50 minut by podle mně bylo tak akorát. ()

insurgentes

Já nevím mě to zas tak vtipné nepřišlo. Spíš jen pro tu Kláru Issovou, která je zde zachycená v rozpuku, ještě předtím, než vyschla. ()

vitekpe

Zabte me, ale mne se to proste nelibilo. Kdyz jsem doufal ze uz se blizi konec, zjistil jsem ze ubehla teprv tretina... To me zlomilo a dal uz jsem se nedostal. ()

Bohemák

Velmi půvabná fraška se skvělými výkony herců v ryze komických polohách. Jedna z nejlepších televizních rolí Jany Paulové, která je jak k popukání, tak velice smyslná. ()

ondrula

Pobavilo mě to zcela mimořádně a navzdory skutečnosti, že je to natočeno dle předlohy staré 150 let (mívám s tím obvykle problém) a taky přestože tam hrají Lábus, Dejdar a Paulová (nemívám je obvykle rád). Kaiser hraje dědka výtečně a v zásadě je to Jáchym Boubela z rozhlasového cyklu Tlučhořových. Přestože se jedná o nízkorozpočtový studiový snímek, kupodivu na mě dýchla atmosféra zasněženýho Pětěrburgu. Podstata celý komičnosti spočívá především v situaci pod postelí a eskaluje myslím na závěr, když je tam Lábus přinucen bojovat se psem. Ale na 5* to přeci jen není, protože pořád tam figuruje Paulová. ()

007.

Námět pěknej, ale po 50 minutách jsem se téměr nezasmám, Lábus hraje postavu nějakýho pomatence, kterej se málem ze všeho sesype a Kaiserovo mlaskání mi už taky začínalo dost vadit. Dokonce již jen prolétnu, abych nemusel s hodnocením ještě níž. 55% ()

rivah

Nerad dávám tak vysoké hodnocení na podobné kousky, ale to nápadité rozvinutí motivu Dostojevského, zvládnutí situací a skvělé herectví (především Kaiser prokázal, že zahraje úplně všechno) mi nedá jinak. ()

karlee

Povedené zpracování povídky, hlavně herecky, Lábus vynikající, Kaiser taky velmi dobrý. Jen v druhé polovině trochu ztrácí tempo, tam už zaujme jen uškrcený Amidorek. ()

Pitryx

Nebylo to vyprávění do příběhu trochu zbytečné? No, budiž. Nepřišlo mi to jako něco skvělého. Vůbec celé je to hodně statické. Ale musím uznat, že pan Kaiser byl úžasný. A že jsem se místy bavil. ()

Sticks

Priznám sa, že som tu čakal až šedé označenie a ja snímok uvrhnem aspoň do lepšieho priemeru troch hviezd. O to viac som prekvapený údelom 78%. Ono myšlienku - absurdity, to má, ako väčšinou sfilmované poviedky a romány mávajú. Ale to je asi tak všetko, čo by sa dalo spomenúť(možno ešte spotený Lábus). Herecké výkony priemerné, spracovanie tiež. Žiadna výraznejšia komika, skôr nudný a nesympatický psí chumáč, ktorý vďaka svojej nedobovosti neponúkne očistu od žiarlivosti. 5,5/10 ()

Cibulka_C

Ježiši tohle bylo super, já se toho nemohla nabažit a když to skončilo, tak jsem měla chuť si to pustit znovu, protože to bylo tak ztřeštěné a všichni ti herci přiletěli z úplně jiného vesmíru nebo se v té chvíli pohybovali v absolutně jiné dimenzi. ✨🕺🏻 Má to atmosféru už na začátku a já nechci Jiřího Lábuse nějak urazit, ale on tak skvěle hrál žárlivého muže, že jsem si to až užívala. Oldřich Kaiser zde na první pohled není k poznání - jen bych prosila vysvětlení, proč měl na uších ta podivná sluchátka? která na skvělosti filmu sice neubírala, ale celou dobu jsem nad nimi přemýšlela a možná mohli maskéři zestařit i jeho ruce, protože s jeho extrémně stařeckým obličejem to byl trošičku nepoměr. 🤪 A pro upozornění, objevují se tam velmi často ehm vtipy o hemeroidech. :D ()

vinducha

Klasičtí ruští spisovatelé jsou pro mě absolutně nestravitelné peklo. Čest vyjímkám. Tady to tedy rozhodně zachraňoval na 1 patře O. Kiaser a na 2.  J. Paulová. ()

MgrBizzaro

Vyborna povidka, famozni Jiri Labus v roli chorobneho zarlivce exceluje, Kaiser taktez presvedcil, jakej ze to byval cert. Opravdu zdarile. ()